Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

middex
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 164
Registrován: 14.10.2009, stř 06:02
Bydliště: Zlín

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od middex » 15.11.2010, pon 11:30

Petan píše:Co je BSI? :shock:
Jiný název pro Bodycomp :wink:
147 1.9 JTD ...konec italského dobrodružství.
...italské dobrodružství pokračuje. Stilo MW 1.9 JTD Mjet

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od Princ William » 15.11.2010, pon 13:50

Napsal si to dobře. Je to bodycomputer.

Petan hele a myslíš, že by to teda šlo když to neni řj motoru? Dnes jsem byl v Alfě osobně jelikož na maila moc nereagujou. Moc toho teda nevěděl. Pochopim, že chce abych to přivez, ale mluvil o tom, že pokud by to nešlo, tak by měnil řj imobilizeru, což teda nevim zda mi to pomůže. Prej cena je cca 18t, na což můžou rovnou zapomenout, že bych tuhle řj měnil, ale řikal, že by to nejdřív zkusili. No, ale co mi asi nejvíc štve je to, že prej maj na servise volno až za 3 neděle, tak dlouho se mi čekat teda moc nechce.
Co si zmiňoval to firmu, myslíš že ten tejden je reálnej? dík
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od Petan » 15.11.2010, pon 14:18

U predmetne firmy je problem, ze pan Leks, zřejmě sef, prestava nejak komunikovat, cely den se mu dnes snazim dovolat ale nebere mi ani jeden telefon, v minulosti, kdyz jsem se s nim dohadoval, mi moje cislo nebral, az kdyz jsem par minut na to volal z jineho cisla, tak to vzal...ty pocity z kontaktu s touto firmou jsou opravdu smisene...nerad bych ti poradil spatne.
Myslim ze dulezity je ale vysledek, jak uz jsem psal, ja jsem mu poslal RJ z jineho auta, on ji vycistil, tzn. pripravil na nahrani codu z klice nebo klicu, poslal mi ji zpet, ja ji namontoval a ted muzu pouzivat vsechny sve tri klice. V autorizaku mi rekli, ze tohle nedokazou, jen u nove RJ...zavolej mu nebo napis mail a domluv se s nim...vysvetli mu co mas za problem. Myslim si ze tomu rozumí ale zase kazdy nemuze vedet vse.
Co se tyká terminu, ten vzdy dodrzeli, coz byl vetsinou ten tyden max. 14dni. Otazkou je co mas skutecne za problem...jestli ti "jen" RJ nepozna klic, nebo je krpa jinde. Tohle vse chce zvazit. Ja jsem jim posilal na podruhe cely komplet, tzn. RJ-IMO krabici-klice. Zjistili, ze IMo facha jak ma, ale nezjitili to ze je RJ v haji, pouze se domnivali, coz se nakonec potvrdilo.
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od Princ William » 15.11.2010, pon 15:15

To chápu, že nechceš špatně radit. Zkusim mu teda zavolat. Nerad bych něco někam poslal v mém případě přes celou ČR a pak to musel řešit osobní návštěvou. Pokud jsem dobře pochopil co mi dneska řikal v Alfě nepustí to asi klíč (stavajicí BSI) respektivě imobilizer v klíči. Code svítí trvale. Když to zadam nouzově pomocí pedálu plynu tak to jede bez nejmenšího problému. Tedy tím pádem se domnívám, že se musí zadat imobilizer do "nějaký jednotky" aby to klíč pustil. Pokud to nepůjde, je na zváženou jestli nevyřadit imobilizer úplně což na již zníněné stránce též dělají. :smt102
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

middex
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 164
Registrován: 14.10.2009, stř 06:02
Bydliště: Zlín

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od middex » 16.11.2010, úte 06:53

Však jsem ti už psal že klíč nekomunikuje s bodycompem protože ho nemá v paměti. Bodycomp si načte klíč po zastrčení do zapalování a pokud je vše ok pošle signál řídíci jednotce motoru a povolí nastartovat. Nouzové startování funguje protože vyšlapáním zadáváš kód přímo do řj. motoru tj. tím vlastně obcházíš klíč a bodycomp. Jinak co jsem pročítal něco o Alfa code v servisním manuálu tak se tam píše něco ve smyslu že pokud se vymění bodycomp, tak aby šel napárovat do auta musí se použít čístý. Tj. jako nový náhradní díl. No já myslím že všechno jde a že by šel i ten použitý. Jen vědět kdo to zvládne. Ale v Alfě ti to určitě neudělají.
147 1.9 JTD ...konec italského dobrodružství.
...italské dobrodružství pokračuje. Stilo MW 1.9 JTD Mjet

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od Princ William » 16.11.2010, úte 12:01

Middex
Ok díky za podrobnější popsání. Hmm tak teda už jen najít toho správnýho.
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od Princ William » 25.11.2010, čtv 13:24

Zdravim, tak jsem se dneska dozvěděl zase drobet aktuálnější informace, chtěl jsem dát nechat vytáhnout ze starého bodycompu (z procesoru) data, zdálo se, že nebyl zasažen vyhořením. Bohužel ale se o něj postaral zkrat, tak z něj data nejdou vytáhnout. Dotyčný co mi to dělal mi doporučil další dva postupy, první je pokusit se Alfě zda dokodujou použité body(přiřadí klíče) když UŽ ZNÁM tajný pin z jiného bodycompu.
Druhá varianta je upravovat další věci.
Ptam se Vás zda si myslíte, že by ta první varianta byla reálná nebo to nejde.
Díky za reakce.

Jdu se zejtra zeptat do Alfy, jenže nevim zda mi pomůžou, moc toho nevědí.
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od Princ William » 25.11.2010, čtv 17:35

Nevíte náhodou kde je umístěna ŘJ motoru? Případně zda má nějakej štítek abych z něj něco opsal? dík
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

middex
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 164
Registrován: 14.10.2009, stř 06:02
Bydliště: Zlín

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od middex » 25.11.2010, čtv 18:38

Označení: M10
Přílohy
16ts.jpg
147 1.9 JTD ...konec italského dobrodružství.
...italské dobrodružství pokračuje. Stilo MW 1.9 JTD Mjet

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

Příspěvek od Princ William » 26.11.2010, pát 09:07

middex
díkes
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Princ William » 25.1.2012, stř 20:56

Nakonec vyřešeno výměnou celé sady, tj. BSI, řj motoru a čipu imobilizéru z klíče. Pokud by to někdo prováděl z nějakýho důvodu tak ještě dodam, že neni třeba shánět řj centrálu. BSI si pamatuje kódy od klíčů (ovládání centrálu), tedy nezbývá nic jiného než i kompletní klíč s DO k této výše popsané sadě ze stejného auta nebo udělat nové kódování klíčů (což vetšinou stojí další peníze). V prvním případě už jen přehodit vyfrézovaný sklopný klíč do nového klíče, v druhém zase přehodit čip imobilizéru do původního klíče a spárovat s BSI. Jediný co se ještě může stát jsou blikající displeye v budíkách (komunikace mezi řj), na to pomůže procedura PROXI ve FiatEcuScanu. Zda je k tomu potřeba examiner nevim. Toť vše k tomuto tématu.
alfaromeo1
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

Armies
Uživatelský avatar

Příspěvky: 32
Registrován: 21.8.2009, pát 19:57

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Armies » 31.10.2012, stř 10:36

Nejde nove vlakna tak jsem to postnul jsem.

Ahoj vsem, mam problem nastartovat:
V pondeli odpoledne jsem prijel odpoledne z prace ,zaparkoval, po hodine jsem jel nakoupit, prijel jsem zaparkoval vse OK. V utery rano sednu do auta a Alfina jen toci a toci pres starter a nechce chytnout, zkousel jsem to snad 10x az jsem vybil baterku.Dnes jsem tam dal baterku ale Alfa jen toci pres starter ale nechytne. (O vikendu napadnul snih v nedeli jsem odkryl z auta snih) muze to mit vliv ze neco navhlo a ted alfina nestartuje?
Pred 3/4 rokem se mi stala podobna vec: jel jsem z prace a na dalnici huste prselo s Alfinou jsem normalne zaparkoval, rano sednu do Alfiny a jen tocila a nenaskocila, po trech dnech se na to prijel podivat mechanik a (zakon schvalnosti) sednul jsem do Alfiny a nastartovala motor.
Mam 147 1.6 77kW muzete mi poradit v cem by mohla byt chyba, nechci hned volat servis. Na pocitaci neukazuje zadnou diagnostickou chybu.

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Princ William » 31.10.2012, stř 11:38

V mém případě při startování nezhasnul klíček (kontrolka imobilizéru). Ten to následně nepustil. Pokud ti zhasne klíček máš problém v něčem jiném než jsem měl já.
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

Armies
Uživatelský avatar

Příspěvky: 32
Registrován: 21.8.2009, pát 19:57

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Armies » 31.10.2012, stř 14:20

Princ William píše:V mém případě při startování nezhasnul klíček (kontrolka imobilizéru). Ten to následně nepustil. Pokud ti zhasne klíček máš problém v něčem jiném než jsem měl já.
Ahoj ani nevim ze se pri startovani rozsviti klicek... to je v palubni desce ukazatel?

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Petr147 » 31.10.2012, stř 14:22

jenom kdyz nemas palubak

venomcz
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 128
Registrován: 16.7.2012, pon 09:14
Bydliště: Walachia Kingdom

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od venomcz » 1.11.2012, čtv 10:53

dle mého názoru,ty nemáš chybu s imobilizérem , ale nejspíš s tím co já , nebo něčím podobným.
Mě se jednou cestu na SVK rozsvítila kontrolka imobilizéru a zhasla až při dalším nastartování . Nevím proč to udělalo. Možná špatný kontakt ne desce v klíči . Co já vím .

vendays

Příspěvky: 4
Registrován: 12.3.2012, pon 07:47

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od vendays » 27.11.2012, úte 11:16

Armies píše:Nejde nove vlakna tak jsem to postnul jsem.

Ahoj vsem, mam problem nastartovat:
V pondeli odpoledne jsem prijel odpoledne z prace ,zaparkoval, po hodine jsem jel nakoupit, prijel jsem zaparkoval vse OK. V utery rano sednu do auta a Alfina jen toci a toci pres starter a nechce chytnout, zkousel jsem to snad 10x az jsem vybil baterku.Dnes jsem tam dal baterku ale Alfa jen toci pres starter ale nechytne. (O vikendu napadnul snih v nedeli jsem odkryl z auta snih) muze to mit vliv ze neco navhlo a ted alfina nestartuje?
Pred 3/4 rokem se mi stala podobna vec: jel jsem z prace a na dalnici huste prselo s Alfinou jsem normalne zaparkoval, rano sednu do Alfiny a jen tocila a nenaskocila, po trech dnech se na to prijel podivat mechanik a (zakon schvalnosti) sednul jsem do Alfiny a nastartovala motor.
Mam 147 1.6 77kW muzete mi poradit v cem by mohla byt chyba, nechci hned volat servis. Na pocitaci neukazuje zadnou diagnostickou chybu.
Ahoj, vyřešil jsi ten problém? Také nevím už co s tím, ráno a odpoledne kdy alfa delší dobu stojí tak nejde nastartovat (chytne až někdy po pátém startování), vyměnil jsem již svíčky a váhu vzduchu a nic, diag nic neukazuje. Prosím o radu, děkuji. Mám 1,6 77kW 2001 :(

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Petr147 » 27.11.2012, úte 11:18

a sviti ti na budikach klic?

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Princ William » 27.11.2012, úte 13:26

Co palivové čerpadlo? Je OK? Slyšel jsem, že někdo měl podobný problém a pomohla až výměna čerpadla. Pokud to bude čerpadlo dej mi vědět. Mam jak na 85 kW JTD, tak na 88 kW TSo.
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

vendays

Příspěvky: 4
Registrován: 12.3.2012, pon 07:47

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od vendays » 28.11.2012, stř 09:30

Petr147 píše:a sviti ti na budikach klic?
no právě že nikde nic nesvítí - napadl mě ještě jestli neblbne imobilizér, ale nevím jak něco zjistit, když ani diagnostika nic neukazuje :-(

vendays

Příspěvky: 4
Registrován: 12.3.2012, pon 07:47

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od vendays » 28.11.2012, stř 09:32

Princ William píše:Co palivové čerpadlo? Je OK? Slyšel jsem, že někdo měl podobný problém a pomohla až výměna čerpadla. Pokud to bude čerpadlo dej mi vědět. Mam jak na 85 kW JTD, tak na 88 kW TSo.
kdyby to bylo čerpadlo tak by blbo častěji - alfa jinak jede když se podaří natočit v pohodě

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Princ William » 28.11.2012, stř 10:11

vendays píše:kdyby to bylo čerpadlo tak by blbo častěji - alfa jinak jede když se podaří natočit v pohodě
Ve zmiňovaném případě údajně to nechtělo jen chytat (pak to jezdilo normálně), ale asi máš pravdu. Mělo by se to projevovat častěji a běhěm jízdy.
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

vendays

Příspěvky: 4
Registrován: 12.3.2012, pon 07:47

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od vendays » 28.11.2012, stř 14:47

Princ William píše:
vendays píše:kdyby to bylo čerpadlo tak by blbo častěji - alfa jinak jede když se podaří natočit v pohodě
Ve zmiňovaném případě údajně to nechtělo jen chytat (pak to jezdilo normálně), ale asi máš pravdu. Mělo by se to projevovat častěji a běhěm jízdy.
No v mém případě to chytne a hned chcípne a to cca 5x a potom to najednou nastartuje

venomcz
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 128
Registrován: 16.7.2012, pon 09:14
Bydliště: Walachia Kingdom

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od venomcz » 28.11.2012, stř 14:51

Hele , když mě klíč spadl , tak taky pak nešlo nastartovat , tak jsem ho promačkal a pak už to šlo , někde špatný kontakt na plošňáku nejspíš ... prostě ten imobilizér to nepustil a taky se mi nic nerozsvítilo ..

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Princ William » 28.11.2012, stř 15:04

Čip imobilizéru vypadá jako skleněná trubička a není nikterak spojen s plošňákem. Tak asi po pádu se Tě vzdálil od správného umístění v klíči a tudíž ho čtečka nedetekovala.

pro představu jak vypadá ten čip
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

Odpovědět

Zpět na „147“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů