Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budíkách

pethrd2312

Příspěvky: 42
Registrován: 5.9.2013, čtv 08:13
Bydliště: Plzen

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od pethrd2312 » 3.8.2016, stř 23:02

A zde můj problém :

potřebuji doopravdy rady od zkušených profesionálů , takže : již delší dobu cca týden, bojuji se svou láskou 147 před FL 1.6 TS 88kw s následujícím problémem : Diagnostika - U1706 : Takže podle posledních informací prý má můj vůz až 8 řídících jednotek, které jsou propojeny příslušnou kabeláží ( elektroinstalace vozidla ). V této kabeláži jsou navíc přidány 2 dráty, které zastávají funkci diagnostiky a výsledky shromažďují do body-computeru. To znamená že první kabel vyšle signál celým autem a přes všechna el. zařízení a druhý čeká na takzvanou odezvu podle které v závislosti na poklesu napětí a odporu v síti vyhodnocuje závady. V momentě kdy je na některém z těchto kabelů problém, hlásí to závadu příslušného typu.Tohle celé se nazývá CAN BUS sběrnice. Pak se může stát to co se stalo třeba mě, že se auto přepne do nouzového režimu nebo se rozsvítí kontrolka motoru... Tak tomuhle se říká " UCPÁNÍ KABELU" (údajně) v řeči autoelektrikářů. Opravuje se to tak, že je nutné sehnat schéma podrobné elektroinstalace vozu a podle diagnostiky najít každou ŘJ a proměřit příslušné PINY a až se závada najde, tak kabel překlenout...Projevuje se to tak ,že špatně startuje, že se třeba rozsvítí porucha motoru , spadne ukazatel teploty vody , nebo stavu paliva ,ovládání topení se zresetuje (vypne moje nastavení a dá nové samo) , apod... otřesy , voda,teplo atd.. nic z toho na to nemá vliv.

po čem jít ?
:drivers:

pethrd2312

Příspěvky: 42
Registrován: 5.9.2013, čtv 08:13
Bydliště: Plzen

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od pethrd2312 » 4.8.2016, čtv 00:14

Princ William píše:Nakonec vyřešeno výměnou celé sady, tj. BSI, řj motoru a čipu imobilizéru z klíče. Pokud by to někdo prováděl z nějakýho důvodu tak ještě dodam, že neni třeba shánět řj centrálu. BSI si pamatuje kódy od klíčů (ovládání centrálu), tedy nezbývá nic jiného než i kompletní klíč s DO k této výše popsané sadě ze stejného auta nebo udělat nové kódování klíčů (což vetšinou stojí další peníze). V prvním případě už jen přehodit vyfrézovaný sklopný klíč do nového klíče, v druhém zase přehodit čip imobilizéru do původního klíče a spárovat s BSI. Jediný co se ještě může stát jsou blikající displeye v budíkách (komunikace mezi řj), na to pomůže procedura PROXI ve FiatEcuScanu. Zda je k tomu potřeba examiner nevim. Toť vše k tomuto tématu.
alfaromeo1
Ahoj Jardo , co tedy navrhuješ při výměně kompletu ? vyměnit i spínačku ? i zámky dveří ? i zámek kufru ? následně BSI , ŘJ motoru a klíč ? je to tedy vše , aby to fungovalo tak jak má ?

Děkuju[/size]

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Princ William » 4.8.2016, čtv 08:40

Ahoj, zámky bych nechal, ty na to nemají vliv. BSI může dělat neplechu (při výměně potřebuješ klíč, respektive jen tištěný obvod a váleček od imobilizéru (chip), řídící jednotku motoru (1.6 88kW) a již zmiňované BSI. To vše by melo být z jednoho auta. Pokud si myslíš, že je problém v elektroinstalaci jako takové (co si psal výše), tak bych klidně vyměnil jen kabelové svazky. Taky to může být třeba jen někde špatná kostra...
Kompletní schémata zapojení elektroinstalace najdeš v eLearnu.
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

pethrd2312

Příspěvky: 42
Registrován: 5.9.2013, čtv 08:13
Bydliště: Plzen

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od pethrd2312 » 4.8.2016, čtv 13:54

Princ William píše:Ahoj, zámky bych nechal, ty na to nemají vliv. BSI může dělat neplechu (při výměně potřebuješ klíč, respektive jen tištěný obvod a váleček od imobilizéru (chip), řídící jednotku motoru (1.6 88kW) a již zmiňované BSI. To vše by melo být z jednoho auta. Pokud si myslíš, že je problém v elektroinstalaci jako takové (co si psal výše), tak bych klidně vyměnil jen kabelové svazky. Taky to může být třeba jen někde špatná kostra...
Kompletní schémata zapojení elektroinstalace najdeš v eLearnu.
jardo, děkuju Ti, udeláš si na mě čas? :-)

Princ William
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 526
Registrován: 27.10.2010, stř 10:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od Princ William » 4.8.2016, čtv 15:25

Zavolej a nějak se domluvíme, nebo přes soukromou zprávu.
AR 147 QV, 1.6 TS 88 kW, 2009, 5d, Bianco Pastello HWB

pethrd2312

Příspěvky: 42
Registrován: 5.9.2013, čtv 08:13
Bydliště: Plzen

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od pethrd2312 » 4.8.2016, čtv 19:25

Princ William píše:Zavolej a nějak se domluvíme, nebo přes soukromou zprávu.

Domluveno :-)

pethrd2312

Příspěvky: 42
Registrován: 5.9.2013, čtv 08:13
Bydliště: Plzen

Re: Nejde nastartovat, code kartu nemam a svítí code na budí

Příspěvek od pethrd2312 » 9.8.2016, úte 05:41

Princ William píše:Zavolej a nějak se domluvíme, nebo přes soukromou zprávu.
Takže pokračuji , od semaforu jsem se rozjel svizne bez hrabacek a zacal prerazovat , ale jak prerazuju na dvojku s "hrabackama" na druhem rychlostním stupni,tak mi najednou zhasnuly uplne vsechny budiky , radio , topeni , vsechno po tme , rozblikalo se mi ASR , porucha motoru , proste uplne vse co tam je , celkem 5x po sobe a rychle... jako kdyby clovek rozsvitil a zhasnul v dilne 5x po sobe... a to jsem mel celou dobu TOPENI vypnute (puvodne jsem si myslel , ze problem bude ono)... takze verdikt... vibrace apod na to vliv mají , "nic neni rozbite" (na motor a jeho chod to nemá absolutně žádný vliv) ... to fakt budu muset vyndavat palubovku a projed kabelaž u bsi ? jelikož se mi zdá , že BSI / BODYCOMPUTER je asi jediné sběrné místo , které by ovlivnilo tohle vše ?...

děkuju

:diky
_Q4_

Odpovědět

Zpět na „147“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů