Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Odpovědět
Btx

Příspěvky: 6
Registrován: 26.1.2008, sob 12:32
Bydliště: Lipová-lázně

Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Příspěvek od Btx » 3.12.2009, čtv 19:03

Zdarec všem, před nedávnem jsem pořídil jedno GTV z Itálie, bohužel Ital jezdil na 17 kolech z rozšiřujícíma podložkama tloušťky asi 3cm vpředu a 5cm vzadu:-) takže dělám komplet nápravy, ložiska, tlumiče, čepy ramena apod. věci. Mezitím jak čekám na díly, dávám do kupy interiér a plasty. Auto jezdilo v pohodě jen vždy, když jsem otočil klíčkem v zapalování, tak se ozval zvláštní šramot jakoby od nádrže, říkal jsem si že bude asi načnuté čerpadlo. Zvuk trval asi 10 sec a poté ustal, případně jsem nečekal až ustane a nastartoval a pak už ho neslyšel. Po cca 1000km naježděných to přestalo rachotit, ovšem nyní po otočení klíčkem zapalování, aniž bych začal startovat se spustí čerpadlo a tlačí a tlačí a tlakovým přepadem - slyším jak v něm benzín proudí a někdy to i dost syčí - se vrací zpět do nádržě. Navíc nevím jak moc je slyšet u GTV benzínové čerpadlo, ale u mě přijde že to je slyšet vcelku nadstandartně. V porovnání s Alfou 166, kde o něm ani nevím, že existuje určitě. Myslím že toto není normální stav, tedy u žádného benzínu mě čerpadlo nečerpalo bez běžícího motoru, vždy se tak po 10sec vypnulo, pokud to tedy není u GTV jinak, což silně pochybuji. Dle schématek jsem prošel všechny relátka, jedno po druhém přehazoval, ale čerpadlo se chová stále stejně. Kdo mě může nějakým způsobem nasměrovat na příčinu tohoto chování, budu velmi zauzlován.

Druhý problém, který mě trápí je, že při výměně předních tlumičů jsem zjistil, že horní uložení je po smrti - ložisko dost drhne a má nepravidelný chod a silentblok je urvaný vpravo a tímpádem bouhal na nerovnostech a vlevo je načnutý též. Bohužel tento díl nejde v současné době u nás sehnat, z Motortecu mě odpověděli že snad po novém roce a cena bratru za kus 2500,- . Pokud by se někomu doma válelo starší uložení v dobrém stavu, odkoupím.
Alfa Romeo 166 2.0 TS / 2002
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB / 1996

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Příspěvek od Kůrkyn » 3.12.2009, čtv 20:36

To chroupání čerpadla mi to dělá taky, a zaskočilo mě to. Tam se nejspíš zavzdušní zpátečka a po startu to jak šnorchel valí bubliny. Protže je nádrž plechová, tak se to takhle ozývá.
To uložení je jen v originále za tuhle cenu, ale to by mohlo být ještě před Vánoci...

JendaV6
Nováček

Příspěvky: 130
Registrován: 4.8.2009, úte 09:41
Bydliště: Praha

Re: Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Příspěvek od JendaV6 » 3.12.2009, čtv 20:52

Co se tyce ulozeni, zavolej temhle chlapikum http://www.alfa-dily.cz/ Je to u Kostelce nad Cernymi lesy. Byl jsem tam naposled asi mesic a pul zpatky a mel tam dily z bouranyho spidera 2.0 T.S. co mel najeto necelejch sedesat, tlumice a dily podvozku vypadaly zachovale. Myslim ze tohle ulozeni by melo do TB pasovat a kdyz by to dal za par stovek...
'99 Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V Q2

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Příspěvek od Kůrkyn » 3.12.2009, čtv 21:01

V prodeji je zbytek kastle a jedno gtv je taky tady: (tedy bylo v létě)
http://www.auto-pal.cz/

Uložení je stejné na všechny 916

Btx

Příspěvky: 6
Registrován: 26.1.2008, sob 12:32
Bydliště: Lipová-lázně

Re: Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Příspěvek od Btx » 3.12.2009, čtv 22:58

Kůrkyn píše:To chroupání čerpadla mi to dělá taky, a zaskočilo mě to. Tam se nejspíš zavzdušní zpátečka a po startu to jak šnorchel valí bubliny. Protže je nádrž plechová, tak se to takhle ozývá.
To uložení je jen v originále za tuhle cenu, ale to by mohlo být ještě před Vánoci...
No takže chroupáš také, to je mírné uklidnění, ale tobě určitě po zapnutí zapalování čerpadlo neběží nonstop nebo je to normalní u V6 TB a já řeším něco co je u tohoto vozu normalní? To by mě tedy naštvalo, ale možný to je, že jsem si toho všiml až to přestalo chroupat.
Alfa Romeo 166 2.0 TS / 2002
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB / 1996

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Příspěvek od Kůrkyn » 3.12.2009, čtv 23:44

čerpadlo běží, až když začne startovat startér, jestli to nemáš nějak přepojené.

Btx

Příspěvky: 6
Registrován: 26.1.2008, sob 12:32
Bydliště: Lipová-lázně

Re: Stále běžící benzínové čerpadlo GTV 2.0 V6 TB

Příspěvek od Btx » 14.12.2009, pon 08:59

Tak jsem vyměnil před víkendem benzínový filtr a už to nedělá. Nechápu jak to mohlo mít vliv na můj problém, zda se tam tvořil nějaký větší tlak, nebo menší tlak, ale je po problému a pravdou je, že filtr co jsem demontoval skoro neprofouknu pusou, jak je zacpanej.
Alfa Romeo 166 2.0 TS / 2002
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB / 1996

Odpovědět

Zpět na „GTV/Spider 916“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů