Vše o brzdách a destičkách (pokec)

Odpovědět
martinez
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358
Registrován: 6.10.2009, úte 20:30
Bydliště: Náchodsko

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od martinez » 18.4.2011, pon 20:57

Tak myslíš že tuhle kombinaci radši nebrat?

http://aukro.cz/kotouce-brembo-max-284m ... 89742.html
Alfa Romeo Crosswagon
Alfa Romeo 146 1.6TS 88Kw
Alfa Romeo GT 1.9JTD 110Kw ex
Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 85Kw ex

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Kůrkyn » 18.4.2011, pon 21:04

To ne, Brembo je v pohodě, to jsou jedny z nejlepších brzd, ale ty desky EBC jsou shit.

martinez
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358
Registrován: 6.10.2009, úte 20:30
Bydliště: Náchodsko

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od martinez » 18.4.2011, pon 21:05

Tak to jsi mě uklidnil :smt023
Alfa Romeo Crosswagon
Alfa Romeo 146 1.6TS 88Kw
Alfa Romeo GT 1.9JTD 110Kw ex
Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 85Kw ex

Ladis
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3725
Registrován: 6.5.2009, stř 12:13
Bydliště: okr. Zlín

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Ladis » 18.4.2011, pon 21:06

To je škoda,já chtěl věřit dobrým brzdným vlastnostem + nezasírání disků :smt089
A co na to Chevron?
Alfa romeo 156 2,4 JTDm 129 Kw 2004
Mazda MX-5 NBfl 1.8 16V, 6kvalt + torsen - milášek na víkendy
Favorit GLXI solitaire 1.3 LPG 50 Kw 1994 ex
Felicia LXi 1,3 50 Kw 1998

theminson
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 153
Registrován: 12.2.2010, pát 07:40
Bydliště: Uničov - Olomoucký kraj

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od theminson » 18.4.2011, pon 21:09

Ladis píše:To je škoda,já chtěl věřit dobrým brzdným vlastnostem + nezasírání disků :smt089
A co na to Chevron?
No to by mě taky zajímalo....zrovna dneska jsem si nechal dělat nabídku na komplet brzdy EBC.
Ford Focus I 2.0 16V - 131HP
ex. Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - 202HP
ex. Peugeot 309 1.4 - 75HP
ex. Mazda 323F BA 1.5 - 88HP
ex. Peugeot 106 1.1 - 60HP

Michal_Plzen
Pozorovatel

Příspěvky: 403
Registrován: 26.1.2010, úte 19:36

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Michal_Plzen » 18.4.2011, pon 21:11

Mam instalovane Brembo Sport (vrtane) v kombinaci s deskami Textar a po vcerejsi ostrejsi projizdce jsem zjistil ze jsem o techto "Brzd" teto cenove kategorie cekal podstatne vice!!! :???:

(ostrejsi jelikoz mi to konecne po vymene vahy vzduchu jede snad tak jak ma) :drivers:
EX ... Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V 162 KW
ex Peugeot 205 1.9 Gti
ex Opel Kadet 2.0 GSI

Ladis
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3725
Registrován: 6.5.2009, stř 12:13
Bydliště: okr. Zlín

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Ladis » 18.4.2011, pon 21:12

Spíš by to chtělo, aby se vyjádřil Roubrt37 jak se mu s tím jezdilo a jak těm brzdám nakládal :wink:
Alfa romeo 156 2,4 JTDm 129 Kw 2004
Mazda MX-5 NBfl 1.8 16V, 6kvalt + torsen - milášek na víkendy
Favorit GLXI solitaire 1.3 LPG 50 Kw 1994 ex
Felicia LXi 1,3 50 Kw 1998

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od roberto37 » 18.4.2011, pon 21:39

desky s kotoučema jsem zakoupil v dubnu 2008 a namontovány byly pravděpodobně v červenci 2008. Najeto dle hrubého odhadu 40 tisíc max 45 tisíc. Nepřijde mi, že bych je extra huntoval. Zpočátku brzdili slušně, později při brzdění hodně hučely... Už bych si je nepořídil. a ani ty Brembo max kotouče. Dnes bych zvolil kombinaci kvalitních ale hladkých Brembo a destičky Textar.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Chevron
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 184
Registrován: 4.3.2007, ned 18:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Chevron » 19.4.2011, úte 10:32

Kůrkyn píše:Problém kotoučů byl v drážkách, protože při zimním provozu se v nich tvořil rez, který je tvrdší než ocel a vystupoval nad povrch třecí plochy. Takže při brždění to mlátilo, jak když má upadnout kolo. Problém není ve značce, ale v tom, že drážkované kotouče jsou na běžný celoročný provoz nevhodné. Tady jsem ty drážky vyčistil flexou a rez osmirkoval, takže se to dalo ještě zachránit.
Desky EBC green měly obložení silné asi 5 mm, na jedné desce bylo obložení úplně odlepené od plechu, na ostatních popraskané, že šlo loupat šroubovákem jako perník. To odlepené obložení se dalo rozlámat v ruce jak čokoláda... Doslova na zabití....
Co se tyce desek EBC tak tam urcite neni chyba v tom ze by ty desticky byly spatny...problem bych spis videl v pouziti s kotouci brembo ktere jsou shit....vsechny kotouce EBC maji specialni upravu ktera zamezuje reznuti a tim padem na to netrpi ty desticky...sam si napsal ze ta rez zapricinila to ze ty desticky byly doslova rztrhany kotoucem ktery stal za ho...o protoze reznul....kdyby si mel kotouc EBC tak se ti to nestalo....
Kůrkyn píše:Brembo je v pohodě, to jsou jedny z nejlepších brzd, ale ty desky EBC jsou shit.
Aha takze kotouc de do sracek tvori se na nem rez kterej roztrha tu desticku ale brembo sou nejkvalitnejsi brzdy :-D ... mimochodem kolik aplikaci EBC si mel na aute..typl bycht o na jedny desticky ktery sis jeste sam posral...
Kůrkyn píše:Drolící se destičky, který se provaj jako super tjunink, bych si na auto teda nedal. To je normální Starline nastříkanej nazeleno... Klidně to vyndám ze sudu a nafotím na světle detailně. neřešil bych to u jiných dílů, ale brzdy nejsou prča, kor na autě který jede 2 kila...
Tohle je hodne silny tvrzeni prirovnavat Starline k EBC....to nemuzes myslet vazne...a nebo pockej muzes....tobe de totiz jenom o to aby sis prodal co nejvic co ty prodavas veci lidem..a sere te ze lidi kupuji neco jineho....nic jineho me z tvych prispevku nenepada....btw s kotoucema a destickama EBC jezdi nemalo lidi okruhy...nemalo lidi s nimi zavodi....a vsichni jsou naprosto spokojeni a vraci se k tem destickam....

Vis ono ne kazdej si musi koupit seriove veci....nekdo chce treba i neco lepsiho :wink:

Jen z tohoto fora a ze Squadry tu na EBC jezdi moc lidi...a nikdo nemel spatnou zkusenost...spise naopak :wink:
Ladis píše:To je škoda,já chtěl věřit dobrým brzdným vlastnostem + nezasírání disků :smt089
A co na to Chevron?
Nezasirani disku je neoddiskovatelny fakt to zadny jiny vyrobce nenabizi....a brzdne vlastnosti a vydrz tech brzd je na spickove urovni....to ze tu desticku nekdo nevhodne zkombinuje a pak se divi to uz je druhej problem....
Web: http://www.chevron-racing.com
Email: info@chevron-racing.com
Facebook: http://www.facebook.com/ChevronRacingCom


Tuning a performance úpravy italských automobilů a motocyklů.

Charlie.iks
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 198
Registrován: 12.11.2009, čtv 11:10
Bydliště: Most

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Charlie.iks » 19.4.2011, úte 14:39

Mám Brembo Max a EBC red stuff a nestěžuji si. Předchozí kotouče (EBC) se mi na autodromu zvlnily, ale to dostaly fakt záhul. Rozhodně bych ani jednu značku a její produkty nehanil. Mám jen pozitivní zkušenosti :smt023
GTV 2.0 V6 turbo

theminson
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 153
Registrován: 12.2.2010, pát 07:40
Bydliště: Uničov - Olomoucký kraj

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od theminson » 19.4.2011, úte 14:41

ty EBC kotouče co se ti zvlnily to byly který Standart, Grove ebo USR?
Ford Focus I 2.0 16V - 131HP
ex. Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - 202HP
ex. Peugeot 309 1.4 - 75HP
ex. Mazda 323F BA 1.5 - 88HP
ex. Peugeot 106 1.1 - 60HP

Charlie.iks
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 198
Registrován: 12.11.2009, čtv 11:10
Bydliště: Most

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Charlie.iks » 19.4.2011, úte 14:45

Už nevím, ale podle fotek na netu to vypadá na groove
GTV 2.0 V6 turbo

PiMBeche
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 346
Registrován: 29.9.2009, úte 12:43
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od PiMBeche » 19.4.2011, úte 15:44

Mam vpredu uz 2 roky Brembo max ale ani stopa po hrdzi, najazdene maju cca 50000km, jedny textary som na nich po cca 45000km menil, teraz som tam dal EBC Green...takze ich budem castejsie kontrolovat. Su teda trosku hlucnejsie ale s textarmi to bolo to same .
(Dal som max aj dozadu s cervenymu EBC...tie sa tam evidentne nudia ale tiez zatial ziadna stopa po hrdzi)
AR Brera 3,2V6 Q4 191kW-"Krásna"
AR GT 1,9 JTDm Q2 110kW-“Blackline”
ex-AR156 SW 2,4JTDm 20V 129kW-"Veľká"
ex-AR147 1,6TS 77kW-"Malá"

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Kůrkyn » 19.4.2011, úte 22:30

Chevrone, nic proti, ale

Povrchová úprava na kotoučích sice je, ale z třecí plochy se logicky odře. Navíc Bremba s tímhle drážkováním jí mají standartně. Je to nikl nebo zinek, nevím, každopádně jsou galvanicky pokovené.

Jestli si, Chevrone myslíš, že to, že se destička rozsype jak perník, je špatnou kombinací s kotouči, tak jsi na omylu, protože to je špatným materiálem obložení, který nesnese sůl, vlhkost a střídání teplot. Když jsem vyndal z třmenu zvlášť obložení a zvlášť plech, tak jsem se docela zhrozil, protože předtím jsem s tím autem taky ujel asi 50 km...

Zajímavý je, že originál desky sundám za Alfy, která je stará 10 let a ty zvoní jak kámen, ale tahle srajda se rozpadla po 2 letech.

Mě absolutně nejde o to prodat co nejvíc toho, co mám v sortimentu, ale o to, aby se někdo v mnou opraveným autě nezabil.

Jestli jsem někde napsal, že orezlé kotouče roztrhaly destičky, tak si to radši přečti ještě jednou. Pokud máš zájem, tak Ti destičky pošlu a dej si je do autorizované zkušebny, aby Ti řekl někdo jiný "nekomerčně" založený, kde je pravda.

Paradoxní sranda je, že desky ATE, které jsem pak Roubrtovi dal, jsou vyrobené v ČR, tzn. že je to Ferodo :)

Chevron
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 184
Registrován: 4.3.2007, ned 18:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Chevron » 20.4.2011, stř 10:31

Kůrkyn píše:Povrchová úprava na kotoučích sice je, ale z třecí plochy se logicky odře. Navíc Bremba s tímhle drážkováním jí mají standartně. Je to nikl nebo zinek, nevím, každopádně jsou galvanicky pokovené.

Jestli jsem někde napsal, že orezlé kotouče roztrhaly destičky, tak si to radši přečti ještě jednou.
Odpovedel sis sam...
Kůrkyn píše:Problém kotoučů byl v drážkách, protože při zimním provozu se v nich tvořil rez, který je tvrdší než ocel a vystupoval nad povrch třecí plochy. Takže při brždění to mlátilo, jak když má upadnout kolo.
O tom ze se z treci plochy odre to je jasny....tam to ani nemuze reznout...de o zpracovani zbyvajicich casti proti korozi a to asi nebylo uplne dobre u tech kotoucu co si mel...
Kůrkyn píše:Jestli si, Chevrone myslíš, že to, že se destička rozsype jak perník, je špatnou kombinací s kotouči, tak jsi na omylu, protože to je špatným materiálem obložení, který nesnese sůl, vlhkost a střídání teplot. Když jsem vyndal z třmenu zvlášť obložení a zvlášť plech, tak jsem se docela zhrozil, protože předtím jsem s tím autem taky ujel asi 50 km...

Pokud máš zájem, tak Ti destičky pošlu a dej si je do autorizované zkušebny, aby Ti řekl někdo jiný "nekomerčně" založený, kde je pravda.
Videl si co udela zavodni ferodo desticka v polovine sve zivotnosti ? Rozpadne se na prach...kdezto ebc drzi porad pri sobe....fakt nevim co si s tou destickou delal...i reakce lidi tu na foru hovori jasne o uplne jinych zkusenostech...kdyby si to koupil u me ty desticky tak bych se na to podival ale takhle jestli si to koupil nekde jinde tak nemuzu slouzit protoze muzu rucit jenom za zbozi ktere slo preze me.
Web: http://www.chevron-racing.com
Email: info@chevron-racing.com
Facebook: http://www.facebook.com/ChevronRacingCom


Tuning a performance úpravy italských automobilů a motocyklů.

Dr.DooM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84
Registrován: 8.12.2009, úte 20:53
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Dr.DooM » 20.4.2011, stř 21:04

Taky budu v již brzy schánět kotouče a desky, a proto mě toto téma celkem zajímá. Koupil jsem na GTV brzdy z GTA, takže když už tenhle upgrade, tak něco co bude opravdu brzdit a vydrží i ostrou jízdu. Mým favoritem je Brembo Max, a to díky ceně. Můžu je mít nový o třetinu levnější, ale pokud někdo má s nima špatnou zkušenost, rád si nechám poradit :smt023
Dodge Neon SRT-4
Alfa Romeo Giulietta 1,6jtdm

ex alfy:
GTV 2,0 Edizione sportiva
147 1,6 TS Distinctive
GTV 2.0 TS Lusso
145 1.4 TS Junior
145 1.4 TS Edicione sportiva

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od roberto37 » 20.4.2011, stř 21:39

Chevrone jestli si myslíš, že s těma destičkama jezdil Kůrkyn, tak je mi tě líto. Bo nejsi schopen pochopit to, na co 2 dny odpovídáš.
Jako u blbejch. Já si prostě koupil kotouče BREMBO MAX a k tomu destičky EBC GREEN STUFF.
A tahle kombinace se po třech letech rozsypala na prach. kotouče mají ještě rok, dva života před sebou, kdežto ebc destičky jsou po 40-ti tisících kilometrech rozprášené po louce. Jediné co uznám je, že kotouče brembo asi není ideální varianta k destičkám EBC. Ale proč to EBC na svých stránkách doporučovalo jako ideální kombinaci. A dnes se po 2 letech na německých fórech dočítám, že ta kombinace ideální není. Co jsem měl s těma destičkama podle tebe jako dělat? Nenech se vysmát.* A nenavážej se do Kůrkyna, že chce prodat co nakupuje. A i mně je jasný, že se jednotlivé díly co mi namontoval na Alfu dají koupit levněji, ale respektoval jsem jeho cenu a práci a vím, že tu práci neodbyl, že není žádnej šmelinář a za svou prací si stojí.
Kotouče Brembo Max a destičky EBC GREEN STUFF jsem koupil ze solidního německého obchodu, kde alfisti.de vesměs nakupujou. Ale tvrdit si můžeš chceš....

*Hnůj si Chevrone kydej na svoje tuzerské ovečky...
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Slíma
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 375
Registrován: 14.3.2008, pát 22:39
Bydliště: BRNO (převážně)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Slíma » 20.4.2011, stř 23:43

Dr.DooM píše:Taky budu v již brzy schánět kotouče a desky, a proto mě toto téma celkem zajímá. Koupil jsem na GTV brzdy z GTA, takže když už tenhle upgrade, tak něco co bude opravdu brzdit a vydrží i ostrou jízdu. Mým favoritem je Brembo Max, a to díky ceně. Můžu je mít nový o třetinu levnější, ale pokud někdo má s nima špatnou zkušenost, rád si nechám poradit :smt023
brembo max se dela na GTA brzdy?
radit si nenech - nacerpej informace a rozhodni se sam :smt023
mozek je sám o sobě hologram
hmatatelný svět je jen druhotná skutečnost a co je "tam venku" je jen změt..

Slíma
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 375
Registrován: 14.3.2008, pát 22:39
Bydliště: BRNO (převážně)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Slíma » 21.4.2011, čtv 00:23

roubrt37 píše:.... *Hnůj si Chevrone kydej na svoje tuzerské ovečky...
roubrt37 píše:Kombinace BREMBO MAX+EBC Green Stuff po 2-3 letech užívání
ROFL netuzersky vyber :smt023

mel sis koupit originaly, ty sou prece nejlepsi - nekde jsem to cetl
ja z originalu udelal keramiku - aspon myslim, ze glazura byva na keramice ne?
a taky me zadny desky nevydrzely 2 roky - takze mozna neumim brzdit :(
Kůrkyn píše:Problém kotoučů byl v drážkách, protože při zimním provozu se v nich tvořil rez, který je tvrdší než ocel a vystupoval nad povrch třecí plochy. Takže při brždění to mlátilo, jak když má upadnout kolo. Problém není ve značce, ale v tom, že drážkované kotouče jsou na běžný celoročný provoz nevhodné. Tady jsem ty drážky vyčistil flexou a rez osmirkoval, takže se to dalo ještě zachránit.
Desky EBC green měly obložení silné asi 5 mm, na jedné desce bylo obložení úplně odlepené od plechu, na ostatních popraskané, že šlo loupat šroubovákem jako perník. To odlepené obložení se dalo rozlámat v ruce jak čokoláda... Doslova na zabití....
v podstate mas asi pravdu, ale ja jsem tento problem jsem nikdy nemel - jen s brembo max - ja je vyhodil cca za rok, protoze ty kotouce reznou tak rychle, ze je to skoro videt (alespon ma zkusenost) - asi se s nema musi jezdit kazdy den, jinak je to v prdeli
podle me jsou v teto kombinaci tim slabym clankem ty kotouce
Kůrkyn píše:Drolící se destičky, který se provaj jako super tjunink, bych si na auto teda nedal. To je normální Starline nastříkanej nazeleno... Klidně to vyndám ze sudu a nafotím na světle detailně. neřešil bych to u jiných dílů, ale brzdy nejsou prča, kor na autě který jede 2 kila...
hmm...silna veta - se uz jako droli v krabicce?? musim do ni kouknout :-D
jinak dve kila jede kde co a to tam davaji treba i fritech - to sou cajk desky, brzdi presne 10vterin a pak zas za 10min a smrdi jak prase :smt023
ja mam yellow stuff a za ty prachy cajk desky - ferodo DS3000 to neni, ale brzdi a tolik nevadnou - uvidime, jestli je taky spalim nebo ne
Michal_Plzen píše:Mam instalovane Brembo Sport (vrtane) v kombinaci s deskami Textar a po vcerejsi ostrejsi projizdce jsem zjistil ze jsem o techto "Brzd" teto cenove kategorie cekal podstatne vice!!! :???:
ja bych vymenil desky - k textaru mam odpor - posledni auto s deskama teto znacky jsem rozbil, bo nezastavilo pred odbockou :-D


ale jinak - co clovek to nazor
mozek je sám o sobě hologram
hmatatelný svět je jen druhotná skutečnost a co je "tam venku" je jen změt..

Dr.DooM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84
Registrován: 8.12.2009, úte 20:53
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Dr.DooM » 21.4.2011, čtv 22:44

Slíma: V podstatě mi stačí sehnat Brembo Max kotouče na GTV 3,0V6 24V, kde průměr kotoučů (305mm) je shodný s brzdama ze 156ky GTA. 147GTA měla již průměr kotoučů 330mm z důvodu, že ty v 156ce byli opravdu nedostačující. Takže Ano dají se sehnat.

Informace bych rád načerpal a podle toho se rozhodl, ale proto bych chtěl slyšet i názory lidí kteří měli na svém autě nějak modifikované brzdy. Takže o jakých brzdách bych měl přemýšlet? Brembo MAX, EBC atd?

Tedka mě ale trošku odrazuje zkušenost, že ty bremba reznou. A to hlavně že auto stojí vpodstatě celý rok v garáži a nájezd km za ten rok je v podstatě minimální.
Dodge Neon SRT-4
Alfa Romeo Giulietta 1,6jtdm

ex alfy:
GTV 2,0 Edizione sportiva
147 1,6 TS Distinctive
GTV 2.0 TS Lusso
145 1.4 TS Junior
145 1.4 TS Edicione sportiva

forza156
Pozorovatel

Příspěvky: 347
Registrován: 8.1.2007, pon 18:42
Bydliště: Brno

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od forza156 » 23.4.2011, sob 17:54

Dr.DooM píše:147GTA měla již průměr kotoučů 330mm z důvodu
hovnajs




Jinak já s EBC mám jen pozitivní zkušenost.Turbo grove + red stuff a brzdí to líp než origo a na okruhu nevadnou.Samozřejmě,že člověk musí umět brzdit.Desky už mám druhý a nic se z předešlích nesypalo.
+++No sound,no fun+++

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18573
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Vše o brzdách a destičkách (pokec)

Příspěvek od Kubas » 23.4.2011, sob 19:58

pánové, nebudu vám do toho kecat, ale než se tady zhádáte, tak je potřeba brát v úvahu, že Roubrt parkuje v garáži, kde je přes zimu kolem +20st. - čili si na autě přiveze do garáže solný roztok, který potom hezky zahřeje a nechá pracovat. Co to udělá, není třeba domýšlet.... Takže možná, že za dva roky bude nadávat úplně stejně na jiného výrobce....

Jinak na té funglovce GT, co máme doma, je zatím najeto 75 tkm a na brzdy není sáhnuto a jsou OK (samozřejmě, nejezdí se s tím žádná hrana....). Stilo co mám doma jsem koupil se 150 najeto a poprvé jsem na destičky a kotouče sáhnul ve 220 (komplet výměna vzadu) a vepředu se to komplet měnilo ve 240. Podotýkám, že nevím, co měly ty brzdy za sebou při koupi vozu.... :wink: Čili ty origo díly svoji kvalitu mají (tím neříkám, že se nedá koupit náhražka, která vydrží to samé za lepší prachy.... to nemůžu posoudit....).
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Chevron
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 184
Registrován: 4.3.2007, ned 18:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdové kotouče/desky?

Příspěvek od Chevron » 25.4.2011, pon 17:56

roubrt37 píše:Chevrone jestli si myslíš, že s těma destičkama jezdil Kůrkyn, tak je mi tě líto.
Neresim kdo co ale vyznam toho prispevku...

PS: me nelituj...schovej slzy na horsi casy :wink:
roubrt37 píše:*Hnůj si Chevrone kydej na svoje tuzerské ovečky...
Mno tak tohle radsi ponecham bez komentare...nejak tu nepotrebuju rozjizdet flame na dalsich x strankach...jenom nejak nevim proc tak podrazdena reakce ale tak kazdy mame svuj zpusob vyjadrovani... :smt023
Web: http://www.chevron-racing.com
Email: info@chevron-racing.com
Facebook: http://www.facebook.com/ChevronRacingCom


Tuning a performance úpravy italských automobilů a motocyklů.

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Vše o brzdách a destičkách (pokec)

Příspěvek od Petr147 » 25.4.2011, pon 18:06

Textary jsou super, mam je na aute, protoze trw nebo ate nemeli skladem, uz nevim ktere, to je nepodstatne... super jsou v tom, ze prasi jako prase, chvile jezdeni a mam kolo cerne, jak kufr u cipleho TDI :D a to jeste pri dobrzdovani piskaji...

PiMBeche
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 346
Registrován: 29.9.2009, úte 12:43
Bydliště: Praha-Západ

Re: Vše o brzdách a destičkách (pokec)

Příspěvek od PiMBeche » 25.4.2011, pon 20:06

To je pravda, odkedy som vyhodil textary neviem, co je lestenie diskov....
AR Brera 3,2V6 Q4 191kW-"Krásna"
AR GT 1,9 JTDm Q2 110kW-“Blackline”
ex-AR156 SW 2,4JTDm 20V 129kW-"Veľká"
ex-AR147 1,6TS 77kW-"Malá"

Odpovědět

Zpět na „Univerzální díly (brzdy, akumulátory, tuningové doplňky, pneu atd.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host