Xenonová světla

Odpovědět
Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18538
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Kubas » 7.8.2007, úte 22:46

drtikols píše:vzdy jsem to ukecal na to ze mam pouze jen jednu kontrolku ktera sviti at na pakovacky ci tlumena.
No, já už to taky jednou ukecal, když jsem v neděli po obědě zapomněl rozsvítit... ukecal jsem to z 2.000 a ztráty bodů (nebo 1.000, teď už nevím) na to, že jsem jako vyhodil z auta bordel a znečistil komunikaci (to mi navrhl sám soudruh příslušník)... Takže za 400... Tehdy jsem se krásně vyvztekal :smt021
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Bull.et
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 703
Registrován: 2.3.2007, pát 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bull.et » 8.8.2007, stř 19:36

Tak cykliste cim svitit maji....jen je pravda ze plocha a intenzita je nekde jinde...co se tyce chodcu....rekneme ze 90% mych cest je Praha....po chodniku nejezdim, takze je riziko minimalizovano a myslim ze nejvice chodcu je prave ve mestes. Jinak je pravda, ze co se tyce chodcu na okreskach a vecer je to nejspis problem. Mozna by to vyresily reflexni nasivky na obleceni. Nekolikrat se mi stalo, ze v noci v lese kracel clovek celej v cernym. Nicmene nesvitit ze solidarity k chodcum a cyklistum mi prijde uchylny :-D
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Ti
Alfa Romeo 156 Crosswagon
Ex Alfa Romeo 145 1.6 boxer R.I.P

Marc159
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 203
Registrován: 6.1.2007, sob 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marc159 » 8.8.2007, stř 21:30

Vyrábět elektrickou energii šlapáním, tedy prostřednictvím dynama, je velmi poučné :-D

Bull.et
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 703
Registrován: 2.3.2007, pát 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bull.et » 8.8.2007, stř 22:20

Mno vidis....takze jim na zada pripevnit akumulatory a jeste by pak doma mohli usetrit za elektrinu :-D
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Ti
Alfa Romeo 156 Crosswagon
Ex Alfa Romeo 145 1.6 boxer R.I.P

Kecal

Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, pon 23:45
Bydliště: Levice, Slovensko

Příspěvek od Kecal » 15.8.2007, stř 22:31

Bull.et píše:Jestli jsem to spravne pochopil tak to Kubas myslel tak, ze rozsviti jen prakovacky a k tomu mlhovky :)....ale co se tyce nasich udrzovatelu poradku, tak to asi problem bude. Jen by me zajimalo, jak by policajt poznal ze to co mi sviti dole v narazniku nejsou mlhovky ale svetla pro deni sviceni :-k ...teda kdybych mu to vehementne tvrdil. Jinak jestli jsou u novejsich AR mlhovky integrovany v hlavnich svetlometech tak s tim asi problem nebude...jen si teda nejsem jistej ze to tak AR ma



147 ma zabudovane hmlovky v hlavnych svetlometoch....dolo ma len smerovky

Bull.et
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 703
Registrován: 2.3.2007, pát 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bull.et » 16.8.2007, čtv 23:22

Aha...mno vidis to mi nedoslo :)
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Ti
Alfa Romeo 156 Crosswagon
Ex Alfa Romeo 145 1.6 boxer R.I.P

Dudan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2
Registrován: 7.1.2007, ned 20:30
Bydliště: Vojkovice

Příspěvek od Dudan » 10.11.2007, sob 17:48

Hansen píše:Koukal jsem do katalogu náhradních dílů a origo náhradní výbojka D2S na Alfu 166 stojí 5900 Kč. Až mně vodejde tak to bude palba.
Ahoj, neviděl bych to tak černě. Já sice přechodně hřeším s Thesis, ale návrat k AR je na spadnutí. Do Thesis jsem D2S koupil u Bosche za 1900,-Kč.

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 10.11.2007, sob 18:31

Tak honem k nam do klubu. :-D http://lanciaklub.cz/
Obrázek
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18538
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Kubas » 10.11.2007, sob 19:56

jinak chlapi vrátím se na začátek této debaty a ke svému dotazu, jestli se vyplatí koupit xenony - teď už to vím, VYPLATÍ :D Rozdíl ve viditelnosti z GT s xenonama a ze 147 s obyč. světly je neuvěřitelný!
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

coyote
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3584
Registrován: 13.8.2007, pon 12:07
Bydliště: blízko Kralup nad Vltavou

Příspěvek od coyote » 11.11.2007, ned 06:17

Kubas píše:jinak chlapi vrátím se na začátek této debaty a ke svému dotazu, jestli se vyplatí koupit xenony - teď už to vím, VYPLATÍ :D Rozdíl ve viditelnosti z GT s xenonama a ze 147 s obyč. světly je neuvěřitelný!
Jj to máš teda pravdu, ale podle mého 147 svítí fakt parádaně. Xenony jsem na svém předchozím autě měl, ale u alfy jsem spokojen natolik, že je montit nebudu :)
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002 ex.
Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1990
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 2000
Škoda Superb II 3.6 V6 4x4 2010 na prodej

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18538
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Kubas » 11.11.2007, ned 10:20

coyote píše:podle mého 147 svítí fakt parádaně
Jo jo, co si pamatuju tak mi nikdy nepřišlo, že by svítila nějak málo.... Ale s těma xenonama se to fakt nedá srovnat :wink:
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Bull.et
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 703
Registrován: 2.3.2007, pát 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bull.et » 11.11.2007, ned 23:46

xenony jsou urcite super (sam je na 145 mam :) , jen bych podotknul ze v pripade domontaze to ve vetsine pripadu sviti o neco hur nez origo xenony.....hold ta optika na to je nejspis trosku jina. Kazdopadne je to lepsi nez halogen :)
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Ti
Alfa Romeo 156 Crosswagon
Ex Alfa Romeo 145 1.6 boxer R.I.P

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

V Rakousku

Příspěvek od roberto37 » 6.12.2007, čtv 23:48

Marc159 píše:Bull.et: Tomu celkem rozumím a rámcově se s tím dá souhlasit. Problém se ale objevuje v situaci, kdy si uvědomíme, že nejen řidiči motorových vozidel jsou účastníky silničního provozu. Motorkáři to vyřešili celkem snadno. Přepli na dálková světla. To se dá pochopit. Původní normy byly o tom, že svítili jen motorkáři, neboť neměli dostatečně viditelnou plochu, takže když rozsvítili, byli vidět. Teď jsou vidét takřka všichni. [color=red]Jen cyklisté, chodci a děti nemají čím svítit. A jsou to ti, kteří jsou nejzranitelnější[/color] :???: Tak co s tím? :(
V Rakousku byli přesně tyto argumenty důvodem, že zrušili poviné denní svícení. Já bych byl pro uzákonit to takto. V zimním období svítit pořád povinně. V letním mimo obce a za snížené viditelnosti
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 7.12.2007, pát 00:14

A v obci za dne zhasinat jo...? :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 7.12.2007, pát 11:47

Jasně, aby nebyli znevýhodněni chodci (především děti) a cyklisté. Myšleno tak, že by nebyla povinnost v obci svítit. Tak jako to bylo dříve s pásy.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 7.12.2007, pát 11:54

Jenze to je platny akorat kdyz jezdis po meste, pokud pojedu nekam dal a budu pri tom projizdet x vesnic, tak prece nebudu zhasinat a pak rozsvecet u cedule... Tim padem by stejne kazdej svitil porad...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Příspěvek od Richie » 7.12.2007, pát 12:16

a podle me je v obci pro chodce lepsi kdyz auto sviti...spis si ho na prechodu vsimne nez kdyz nesviti...
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

cross
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17
Registrován: 13.10.2007, sob 23:35
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od cross » 7.12.2007, pát 12:21

Richie píše:a podle me je v obci pro chodce lepsi kdyz auto sviti...spis si ho na prechodu vsimne nez kdyz nesviti...
řekl bych,že je to celkem jedno,mě ty pitomci skáčou před auto ať svítim,nebo ne :smt013 :smt075
Naposledy upravil(a) cross dne 9.12.2007, ned 10:25, celkem upraveno 1 x.
156 2,5V6 Sport Packet II

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 7.12.2007, pát 13:27

Když by jsi projížděl vesnicí, tak by si samozřejmě nezhasínal :-D Ale jde o ten psychologický efekt, že řidič by musel a byl by ve městě ostražitější i vůči neosvětleným objektům, ať pěším, či spoluobčanům jedoucím na kole. Takhle to někdy ve městě vypadá, že co nesvítí to někteří z nás neregistrujou. Vím, že chodci (a těmi jsme všichni),jsou někdy nevypočítatelní. Ale na rozdíl od nevypočítatelných řidičů, nikoho jiného přímo na životě neohrožují.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 7.12.2007, pát 13:31

To, že si chodec na přechodu spíše všimne osvětleného vozidla, je sice pravda, ale především řidič je povinen dát chodci přednost. Na přechodu....
A je taky nelogické, aby auta svítila v zácpě, v pravé poledne, v červenci, při +50°C.
Naposledy upravil(a) roberto37 dne 7.12.2007, pát 13:42, celkem upraveno 1 x.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Příspěvek od Richie » 7.12.2007, pát 13:33

no to jo ...to nevyvracim..ale treba minule me malem chlupaty ujeli spicky u nohou :)
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 9.12.2007, ned 10:14

Přesun z diskuze Moje Alfa/Drtikols:

To si to světlo musel vyndat a rozlepit? Nebo se to dá i tou dírou zezadu? Tu podložku jsi dával proč? Já kdybych to vyřešil tou podložkou (což se mi zdá elegantnější, než nastavovat drátky), tak bych už tu patici výbojky nezajistil tou svorkou.

Já tam tu svojí výbojku dostal, ale asi se dotýká tý clonky.Přesněji tím drátkem co vede do skleněné baňky. To bych taky moch chytit pěknou ránu při rozsvěcování, co? Spíše kdo by se dotýkal předku kapoty?
Co by to mohlo dělat za neplechu, kdybych tu clonku jednoduše uštípl?
_________________


S tou kresbou je to možný, protože když ta xenon. výbojka je o něco delší než Alfácká H7, může dělat neplechu. Tedy přesněji ten typ xenonu co mám já i Drtikol. To je můj laický názor.

Drtikols: Kdybych tu podložku tam dal též, myslíš, že už bych se tam vešel bez problému ?
Jinak v Plzni mám rodiče a až za nima pojedu, dal bych s tebou rád řeč. Nejen o té podložce :wink:


Zkuste mi ještě někdo odpovědět, zda to, jak to mám zbastlený :13: já, neni nebezpečné. Hlavně při tom startovacím výboji xenonů. Vím, že auto je jako Faradayova klec a ani blesk posádku neohrozí, ale že bych tento fyzikální jev musel při každém rozsvěcení uvádět do praxe... :???:
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

drtikols
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 811
Registrován: 5.1.2007, pát 23:57
Bydliště: Přehýšov, tel. 608 13 70 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drtikols » 9.12.2007, ned 19:36

robert37 píše:Přesun z diskuze Moje Alfa/Drtikols:

To si to světlo musel vyndat a rozlepit? Nebo se to dá i tou dírou zezadu? Tu podložku jsi dával proč? Já kdybych to vyřešil tou podložkou (což se mi zdá elegantnější, než nastavovat drátky), tak bych už tu patici výbojky nezajistil tou svorkou.

Já tam tu svojí výbojku dostal, ale asi se dotýká tý clonky.Přesněji tím drátkem co vede do skleněné baňky. To bych taky moch chytit pěknou ránu při rozsvěcování, co? Spíše kdo by se dotýkal předku kapoty?
Co by to mohlo dělat za neplechu, kdybych tu clonku jednoduše uštípl?
_________________


S tou kresbou je to možný, protože když ta xenon. výbojka je o něco delší než Alfácká H7, může dělat neplechu. Tedy přesněji ten typ xenonu co mám já i Drtikol. To je můj laický názor.

Drtikols: Kdybych tu podložku tam dal též, myslíš, že už bych se tam vešel bez problému ?
Jinak v Plzni mám rodiče a až za nima pojedu, dal bych s tebou rád řeč. Nejen o té podložce :wink:


Zkuste mi ještě někdo odpovědět, zda to, jak to mám zbastlený :13: já, neni nebezpečné. Hlavně při tom startovacím výboji xenonů. Vím, že auto je jako Faradayova klec a ani blesk posádku neohrozí, ale že bych tento fyzikální jev musel při každém rozsvěcení uvádět do praxe... :???:
neni problem..cislo mam v profilu. zavolej a mohu se na to podivat
Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm VELOCE
2x ex Alfa Romeo 159
EX Alfa Romeo GTV
2x Ex ALFA ROMEO 156
2x EX Fiat Marea Weekend
2x Ex Alfa Romeo 166
EX Lancia Kappa 2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

XENONY

Příspěvek od roberto37 » 2.1.2008, stř 19:42

Na dotaz, proč by už nešel do montáže xenonů mi milde 11 odepsal a já s jeho dovolením přemístil jeho odpověď sem, jelikož mi přijde přínosná i pro ostatní::
čau,
měl jsem Opel Astra a tam byly žárovky H7, sehnal jsem si xenonovou sadu, výbojky, trafa a startéry, už jsou běžně k dostáni na netu kolem 4tis a namontoval je do číré optiky na astru. Nebyla to žádná sranda, protože se tam musely upravovat uchycení výbojek, najít místa na krabičky od traf a startérů atd. Tehdy se to ještě nedělala jako teď že už je to komplet zalité a vodotěsně, takže s tím byl problém, aby do toho nezateklo atd. Ale výsledek byl super, svítil jsem jak lampioná a já si chrochtal. Bohužel už mít ti co mě potkávali, protože svítivost byla obrovská a hodně na mě blikali, takže jsem s tím jezdil zhruba rok a pak si koupil angel eysy s čočkou a do těch upravoval vstupy na tu výbojku, což byla taky pěkná prasárna, byly totiž ty lampy nachystané na malou H1.... ale to je jedno.
Ptal ses, proč bych do toho už nešel. Moje odpověď zní, že pokud to není uděláno z výroby, tak jak to má být a jsou to dodělávky, tak ani prostor v autě není udělán na to, aby se to mělo kam vejít a taky, že když jsem měl tu Astru, tak xenony potom nemůžeš regulovat kolečkem (naklápění světel) a taky ze zákona musí mít auto s xenony naklápění na nápravě, tudíž by se ti měl sklon regulovat automaticky při zatížení atd. o tom jsou na netu ohromné diskuze, je to blbost, ale pokud bys natrefil třeba na STK což byl další problém, na nějakého vola, tak tě nemusí nechat ani projít. takže jsem měl nakonec xenony ale nešly naklápět a ani zlom svítivosti nikdy nenastavíš přesně jak by měl být, takže je to sice pěkná věc a xenony jsou super, ale když se pustíš do dodělávky tak jsou s tím jen problémy, nehledě na to, že ti při dodělávce a manipulaci s výbojkou může občas prasknout a náhradní stojí docela dost.
Teď mám fábii RS ale dovoz Itálie a tam xenony nebyly, jenže na tohle auto jsem koupil origo lampy s xenony na fábii a tam je to uzpůsobeno pro xenon takže se jenom přehodily lampy, zapojili do konektorů, všechno sedělo a naklápění světel mi funguje normálně na kolečko, ale pokud bys to chtěl (jak si myslím) na alfu, která nedělá origo lampy na xenon, tak bych ti to moc nedoporučoval
Naposledy upravil(a) roberto37 dne 2.1.2008, stř 19:49, celkem upraveno 2 x.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 2.1.2008, stř 19:47

Jen pro upřesnění, jak je to u Alfy. Také jsem totiž zakoupil HID sadu. Montáž je relativně snadná věc (myšleno tak, že když jsem to zvládnul já, tak pro šimpanze to bude hračka ), i když je ke světlům hrozně špatnej přístup a je i problém vyměnit jen žárovku.
HID H7 sada pásla dobře a sklon nastavení světel je funkční i poté.Probliknut (zřejmně, že oslňuji ) jsem byl za cca 500km dvakrát. Musím zajet do servisu aby mi to seštelovali, jelikož mi levé svítí trochu nahoru. Když ale nastavím nejniží sklon světla, tak neoslňuji, ale vidím asi jako se starými halogeny. Když jsou světla špinavá je svítivost taky mizerná, proto ta nutnost odstřikovačů. Takže teď v zimě po 200 km nutnost je otřít. Na STK budu muset pochopitelně přehodit halogeny. Jediné co mě bude strašit po seřízení je postup Policie a pojišťovny v případě nehody.
milde11 píše:Tak to je fajn, že ti funguje i sklápění, ale na STK to myslím projde, pokud tam nebude nějaký blázen. Jinak máš to v čočce nebo v origo parabole kde byla žárovka? protože tam jde potom o ohnisko svítivosti, takže pak to nesvítí jak by mělo a taky jde o to jakou tam máš žárovku nebo výbojku jestli D2S nebo D2R tedy se clonkou nebo bez clonky
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Odpovědět

Zpět na „Univerzální díly (brzdy, akumulátory, tuningové doplňky, pneu atd.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů