Xenonová světla

Odpovědět
roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 2.1.2008, stř 20:08

.
milde11 píše:Tak to je fajn, že ti funguje i sklápění, ale na STK to myslím projde, pokud tam nebude nějaký blázen. Jinak máš to v čočce nebo v origo parabole kde byla žárovka? protože tam jde potom o ohnisko svítivosti, takže pak to nesvítí jak by mělo a taky jde o to jakou tam máš žárovku nebo výbojku jestli D2S nebo D2R tedy se clonkou nebo bez clonky
Ta sada je namontována do normálních světel bez čočky. Od toho je tam možná ten problém s rozptylem. Dá se to ohnisko nějak upravit? Žárovky tam byly s paticí H7 a clonka ve světle též. Když jí odstraním, co to způsobí?
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 2.1.2008, stř 21:03

Technickou to spíš neprojde než projde, tipuju. Pokud máš ostřikovače a auto, které by teoreticky mohlo mít xenony od výroby (což asi 156 facelift je), tak asi jo. Ale když tam přijedeš s něčím starším a bez ostřikovačů, tak se vsadím, že poletíš.

Pokud se nepletu, tak přestavbová sada má mít stejné ohnisko jako původní žárovka. Takže by tam měla jít výbojka bez problémů namontovat a světlo by mělo svítit stejným kuželem jako původní. Pokud to tak není, tak je někde chyba.

K tomu problikávání od protijedoucích - můj názor: je celkem přínosné si přečíst návod výrobce, jak seřizovat světla. Na nulu má jezdit jen sám řidič, na jedničku s menším nákladem nebo spolujezdcem vepředu, na dvojku se spolujezdci vzadu a na trojku s plným zatížením vzadu. u normálních světel s menší intenzitou a rozptýlenými okraji kužele na tom tolik při menších nákladech nezáleží, ale u přesných a silných xenonů každých pár kilo v kufru ovlivní, jestli to budeš protijedoucím řidičům pálit do očí nebo ne.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 2.1.2008, stř 22:04

Ostřikovače nemám a na stk to přehodím. Jak jsem již psal jezdím na polohu 0, ale moc to nesvítí. Rád bych sundal to clonítko, protože tam tu xenonovou výbojku mám nadoraz, je totiž o něco delší než halogenka, a té clonky se dotýká a není tam zasazená ideálně.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

coyote
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3584
Registrován: 13.8.2007, pon 12:07
Bydliště: blízko Kralup nad Vltavou

Příspěvek od coyote » 3.1.2008, čtv 10:26

Kleofáš píše:Technickou to spíš neprojde než projde, tipuju. Pokud máš ostřikovače a auto, které by teoreticky mohlo mít xenony od výroby (což asi 156 facelift je), tak asi jo. Ale když tam přijedeš s něčím starším a bez ostřikovačů, tak se vsadím, že poletíš.

Pokud se nepletu, tak přestavbová sada má mít stejné ohnisko jako původní žárovka. Takže by tam měla jít výbojka bez problémů namontovat a světlo by mělo svítit stejným kuželem jako původní. Pokud to tak není, tak je někde chyba.
S tou technickou nemáš úplně pravdu. Např kamarádi, kteří je mají na Citroenech, oba dva bez problémů technickou prošli. A to zcela legálně. Spíš si myslím, že je to o přístupu a štěstí. Na regloskopu se ukáže přesný tvar a když z toho vyleze něco špatného tak tě vyhodí. Jinak asi ne.

Přestavbové sady HID jsem měl na Bravu, v současné době je máme na Maree a montoval jsem je ni několika lidem. Vždy záleží na kvalitě světlometu, do kterého se montuje a hlavně na jeho seřízení! A taky na rozumu majitele. Když vidím do čeho všeho si to lidi montují, tak mám pocit, že po tom brzy tvrdě půjdou. Přece jen cena klesla, sady jsou nyní dostupnější a tak je může mít opravdu každý :(

Ad ostřikovače. Tak jako tak tam ty xenony nemají co dělat, takže si myslím, že není moc rozdíl v tom jestli je máš či ne. Prostě už to auto nemá na silnici co pohledávat.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002 ex.
Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1990
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 2000
Škoda Superb II 3.6 V6 4x4 2010 na prodej

coyote
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3584
Registrován: 13.8.2007, pon 12:07
Bydliště: blízko Kralup nad Vltavou

Příspěvek od coyote » 3.1.2008, čtv 10:27

robert37 píše:Ostřikovače nemám a na stk to přehodím. Jak jsem již psal jezdím na polohu 0, ale moc to nesvítí. Rád bych sundal to clonítko, protože tam tu xenonovou výbojku mám nadoraz, je totiž o něco delší než halogenka, a té clonky se dotýká a není tam zasazená ideálně.
Drtikols měl stejný problém a s tou clonkou něco dělal. Myslím, že jí nějak posunul dál do světla. Každopádně bych jí neodstraňoval. Zcela jistě bys pak oslňoval... :wink:
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002 ex.
Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1990
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 2000
Škoda Superb II 3.6 V6 4x4 2010 na prodej

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franik » 3.1.2008, čtv 10:40

nevím jak je to s výbojkama, ale viděl jsem provedenou montáž přímo na 156 od profíku někde z Náchoda víc o tom ví paolos občas sem též zašel.má to přímo on, a místo na trafo a serepetičky okolo je připraveno přímo pod lampou zespoda je prolis čtvercového tvaru už s naliskama na šroubky je to místo určené přimo pro montáž trafa. Já osobně o tom též přemýšlím že je namontuji, problém s ostřiky nemám na autě jsou už z výroby. Tak uvidím možná se do toho pustím až budou nějaký kolečka navíc, problém bude pouze stk a to přehodím z5 halogeny.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franik » 3.1.2008, čtv 10:45

coyote píše:
Kleofáš píše:Technickou to spíš neprojde než projde, tipuju. Pokud máš ostřikovače a auto, které by teoreticky mohlo mít xenony od výroby (což asi 156 facelift je), tak asi jo. Ale když tam přijedeš s něčím starším a bez ostřikovačů, tak se vsadím, že poletíš.

Pokud se nepletu, tak přestavbová sada má mít stejné ohnisko jako původní žárovka. Takže by tam měla jít výbojka bez problémů namontovat a světlo by mělo svítit stejným kuželem jako původní. Pokud to tak není, tak je někde chyba.
S tou technickou nemáš úplně pravdu. Např kamarádi, kteří je mají na Citroenech, oba dva bez problémů technickou prošli. A to zcela legálně. Spíš si myslím, že je to o přístupu a štěstí. Na regloskopu se ukáže přesný tvar a když z toho vyleze něco špatného tak tě vyhodí. Jinak asi ne.

Přestavbové sady HID jsem měl na Bravu, v současné době je máme na Maree a montoval jsem je ni několika lidem. Vždy záleží na kvalitě světlometu, do kterého se montuje a hlavně na jeho seřízení! A taky na rozumu majitele. Když vidím do čeho všeho si to lidi montují, tak mám pocit, že po tom brzy tvrdě půjdou. Přece jen cena klesla, sady jsou nyní dostupnější a tak je může mít opravdu každý :(

Ad ostřikovače. Tak jako tak tam ty xenony nemají co dělat, takže si myslím, že není moc rozdíl v tom jestli je máš či ne. Prostě už to auto nemá na silnici co pohledávat.
tady jde o to že xenony pozná každý policista při běžném pohledu a pokut tam nemáš ostřiky tak mu je jasné že to je dodělané pokud tam jsou tak nemůže nic jelikož v MTP není psáno nic o světlech na STK budou navíc zjištovat autom. naklápění světel proto to na ní neprojde ale na silnici ti to projde tam to zjistit nejde.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 3.1.2008, čtv 10:48

Franik píše: tady jde o to že xenony pozná každý policista při běžném pohledu a pokut tam nemáš ostřiky tak mu je jasné že to je dodělané pokud tam jsou tak nemůže nic jelikož v MTP není psáno nic o světlech na STK budou navíc zjištovat autom. naklápění světel proto to na ní neprojde ale na silnici ti to projde tam to zjistit nejde.
Přesně tak jsem to myslel...
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

drtikols
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 811
Registrován: 5.1.2007, pát 23:57
Bydliště: Přehýšov, tel. 608 13 70 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drtikols » 3.1.2008, čtv 11:11

nechapu proc by to nemelo projit STK...moje merjka byla na technicke a v pohode...banaopak se to technikum libilo....berou to tak ze stejne lidi experimentuji se zarovkama a jestli je tam zarovka ci vybojka je jim celkem jedno.nesviti to zlute ale bile ci modre...asi takle..
takze nevim proc s toho delat drama.pokud bychom meli vse dodrzovat co je zakonem dane tak nase plechove nadhery muzem rovnou prodat
Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm VELOCE
2x ex Alfa Romeo 159
EX Alfa Romeo GTV
2x Ex ALFA ROMEO 156
2x EX Fiat Marea Weekend
2x Ex Alfa Romeo 166
EX Lancia Kappa 2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franik » 3.1.2008, čtv 11:42

to záleží na pohledu technika na STK, a vzhledem ktomu že od odubna letošního roku má být spuštěn dohled nad STK kamerovým systémem tak nevým jak se budou chovat poté.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

drtikols
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 811
Registrován: 5.1.2007, pát 23:57
Bydliště: Přehýšov, tel. 608 13 70 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drtikols » 3.1.2008, čtv 11:43

Franik píše:to záleží na pohledu technika na STK, a vzhledem ktomu že od odubna letošního roku má být spuštěn dohled nad STK kamerovým systémem tak nevým jak se budou chovat poté.
kamerovy system v plzni uz je od roku 2007.tak nevim
a tady na plzensku uz ma xenony skoro kazdy...alespon v ukruhu mych znamych..fait bravo ,seat leon,Chrysler Grand Voyager atd, maj to a na STK zadne problemy..
Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm VELOCE
2x ex Alfa Romeo 159
EX Alfa Romeo GTV
2x Ex ALFA ROMEO 156
2x EX Fiat Marea Weekend
2x Ex Alfa Romeo 166
EX Lancia Kappa 2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 3.1.2008, čtv 13:22

Ono spis bude zalezet na koho narazis. To za co te nekde vyhodej je jinde naprosto bez problemu...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Hansen

Příspěvky: 54
Registrován: 27.7.2007, pát 15:08
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Hansen » 3.1.2008, čtv 14:42

Auta, která mají xenony z výroby, mají automatickou dynamickou regulaci náklonu světel. Na přední a zadní nápravě jsou ojnice a potenciometry, které podle náklonu auta mění náklon čoček, a to ne jenom podle zatížení, ale i při přejezdu příčných nerovností. K autům, která mají elektromotorickou regulaci náklonu světel je možné koupit od firmy WAECO gyroskop, který je schopný ovládat motory reflektorů a tím bránit oslňování. Stojí to ale 300 EUR. Já jsem byl s dodělanými xenony na STK a prošlo mně to, akorát jsem si musel vyslechnout blbý kecy o tom, jak moje auto oslňuje při přejezdu nerovností a že mám nastavit náklon na stupeň 1 a ne na 0. U konverzní sady je zpětná montáž žárovek otázkou hodiny práce, takže kdyby mě vyhodili, tak bych vrátil žárovky, udělal STK a potom zase nasadil výbojky s balastama. Posledních deset roků se mně nestalo, aby mně cajti kontrolovali technický stav na silnici. Aut je tolik, že nemůžou vědět, co kam patří a nepatří. Takže odhalení přestavbových xenonů při silniční kontrole bych se nebál.
Alfa Romeo 159 SW - 2,4 JTDm
MB CLK 55 AMG
BMW 760 Li
BMW M3 Cabrio
MB ML 55 AMG

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Nebezpečné Xenony

Příspěvek od roberto37 » 4.2.2008, pon 12:38

Přestalo mi svítit jedno xenonové světlo HID sady. Při blížším ohledání, jsem zjistil, že mi u toho nesvítícího nebzučí balast (ta krabička). Pak jsem vypnul světla, odšrouboval balast, zase zapnul a opatrně zkoušel jestli to není kabelem. No a při kontaktu balastu s plechem karoserie zase začalo světlo svítit, ale taky balast jiskří o karoserii. Takže mi to probíjí. Vše jsem odpojil, nerad bych dostal prdu.To bude asi uzemněním. Takže co s tím?
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 5.2.2008, úte 12:56

Xenony s čočkou na facelift. Ti Poláci přijdou na všechno, ale bojím se toho, že jsem se s nima nesetkal ani na ebay.
http://allegro.pl/item306340076_alfa_ro ... html#photo
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

sarkan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 96
Registrován: 22.1.2007, pon 10:40
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sarkan » 8.2.2008, pát 08:48

A na kolik peněz to přijde? Moooooc se mi líbí [-o<

Dokáže to někdo sprostředkovat? Díky za odpovědi.
www.alfatuning.sk - čiptuning výpočtom
+421948011483

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 8.2.2008, pát 13:05

sarkan píše:A na kolik peněz to přijde? Moooooc se mi líbí [-o<

Dokáže to někdo sprostředkovat? Díky za odpovědi.
No při současné kurzu to bude koštovat ca. 14000 vočí. Což je dost. S dovozem by mohl někdo pomoci z Ostravy. Myslím, že by ti to mohli aj poslat v balíku.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

sarkan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 96
Registrován: 22.1.2007, pon 10:40
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sarkan » 8.2.2008, pát 16:53

Ty jo, tak to je ranec. To je cena asi i s výbojkama a trafama, že. Ty ja mám... No tolik jsem nečekal, tak možná později... :oops:
www.alfatuning.sk - čiptuning výpočtom
+421948011483

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 12.2.2008, úte 14:22

Bastlení asi bude pokračovat. Mám možnost sehnat jeden xenonový světlomet na facelift a pak budu shánět další. Co myslíte má to smysl? Cena asi 2500. nevím jestli s výbojkama, ale balast tam je a možná i funkční. Každopádně já obojí mám.



Obrázek

Obrázek
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 12.2.2008, úte 18:51

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na zvětšené fotce je poznat na průhledném krytu znak AR.
Má dvoje, ale zdá se mi každá ta čočka jiná. Jsou bez výbojek. Nevím jestli tam bude pasovat ta výbojka z HID sady. Hlavně však nevm, zda někde vůbec seženu levý světlomet :-k
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Radim
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2879
Registrován: 5.1.2007, pát 08:25

Příspěvek od Radim » 14.2.2008, čtv 10:04

za 2500 je to slušná cena, tedy pokud je ten světlomet funkční jak má být. k té čočce bys asi měl dokoupit ještě tu regulaci sklonu co se umísťuje na nápravu. nevím jaká je tvá finanční situace ale zas tak moc peněz to není. já osobně bych ale dával peníze raději do něčeho staršího než do 156tky, která jen padá na ceně a za chvíli se jí zbavíš. moje preference jsou už asi notoricky známé :D .. na 156 jsem si taky koupil nový světla, ale jen proto že to prostě už nesvítilo.
Alfetta GTV L

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 20.8.2008, stř 17:07

Tak jsem po půl roce shánění sehnal za rozumný peníze čočková světla na to moje druhý auto, co má stejnou platformu jako "přemotorizované tipo (pro ty, co neznají Marca, mluvím o Fiatu Marea a AR 147GTA :wink: ), takže jdem bastlit xenony, ať to trochu svítí a v alfě si pak nepřipadám divně :)
A narazil jsem na problém, který jsem nečekal: kde je koupit? Nechci nutně ty nejlevnější za patnáct set, co mi vypálí celý auto a na druhou stranu nebudu nikomu cpát do chřtánu prachy navíc.

Mám v podstatě jedinou podmínku, musí to být 4300K , žárovky H1.

Mám to vzít od automedika za 2500, nebo z nějakého jiného e-shopu? Nebo z aukra? Má s tím někdo zkušenosti?
Díkec
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 20.8.2008, stř 17:15

Kleofáš: No tak to kloubok dolů. Najít si takhle zapadlé vlákno a nezaložit duplicitní =D> . Jinak kde jsi sehnal ty čočky?

Já jsem před časem koupil xenony (jen žárovky s trafem) a namontoval no a asi po týdnu jsem je zase sundal., bo jsem sice svoje auto nevypáli, ale možná několika protijedoucím řidičům :-D Né tak hrozný to nebylo, bliknul na mě tak každej dvacátej, možná i míň, ale potřeboval bych to nějak seštelovat. Tak teď jezdím na Osram Nightbreakers? za 23eur a stačí to.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 20.8.2008, stř 17:37

roubrt37 píše:Kleofáš: No tak to kloubok dolů. Najít si takhle zapadlé vlákno a nezaložit duplicitní =D> . Jinak kde jsi sehnal ty čočky?

Já jsem před časem koupil xenony (jen žárovky s trafem) a namontoval no a asi po týdnu jsem je zase sundal., bo jsem sice svoje auto nevypáli, ale možná několika protijedoucím řidičům :-D Né tak hrozný to nebylo, bliknul na mě tak každej dvacátej, možná i míň, ale potřeboval bych to nějak seštelovat. Tak teď jezdím na Osram Nightbreakers? za 23eur a stačí to.
S obyč žárovkami v mareáckých/braváckých světlech aby si člověk přisvěcoval svíčkou, takže věřím, že nikoho oslňovat nebudu. Já bych to vůbec neřešil, kdyby to auto svítilo a věřím, že když naláduješ do parabol z dobře svítící 156 xenony, tak to svítí až až.

Jinak se světlama to bylo divoký, pravé mám už dlouho slíbené od kamaráda, levé mám na zítřek domluvené v Poličce, tak tam pro to vyrážím. Borec se dušuje, že je v dobrém stavu, tak snad nekecá. Dohromady to vyjde asi na 2500, což je skoro jako za nové repliky, ale to je sázka do loterie. Já radši origo, co budou dobře kreslit a půjdou seřizovat.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

Bull.et
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 703
Registrován: 2.3.2007, pát 22:41
Kontaktovat uživatele:

Kleofáš

Příspěvek od Bull.et » 20.8.2008, stř 21:18

Ja si daval xenony do 145...svetla sem menil jen kvuli tomu ze byly popraskany stelovaky a koupil sem Helly...po skusenostech s druhovyrobou se radsi priplatil....nicmene xenon sadu sem si nechal poslat z http://www.xenony-cz.cz/ a nemel sem problem...sviti to bez problemu a ridici neblikaj...taky to byla H1 sada


jen teda ted koukam a asi na tech strankach nebudou splnovat tvoje pozadavky na teplotu svetla
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Ti
Alfa Romeo 156 Crosswagon
Ex Alfa Romeo 145 1.6 boxer R.I.P

Odpovědět

Zpět na „Univerzální díly (brzdy, akumulátory, tuningové doplňky, pneu atd.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů