Vyťahovanie okna - zadrhávanie a svetlá

Odpovědět
spasi

Příspěvky: 3
Registrován: 28.1.2021, čtv 14:50

Vyťahovanie okna - zadrhávanie a svetlá

Příspěvek od spasi » 4.2.2021, čtv 23:16

Ahojte, menil som zadnú pravú sťahovačku okna ( mechanizmus ) na Alfa Romeo 159 SW 2010. Výmena nebola problematická vzhľadom na prvý pokus. No jeden problém predsa len nastal, pokiaľ okno stiahnem do najnižšej polohy ( zadné pravé ), tak sa mu hore proste nechce, niekedy treba 2-3 prekliknutia spínačom, pretože po centimetri sa občas chod okna smerom nahor zastaví, od polovice už ide pomerne pekne, dole sa od polovice tiež sťahuje neochotne, no gravitácia mu vždy pomôže. Čím to môže byť ? Je predný motorček na pravej strane rovnaký ako vzadu ? ( ak áno vymenil by som ich a porovnal, či nie je chyba aj v motorčeku )

problém číslo dva, nech nezakladám druhé vlákno
nefunguje mi prepínanie svetiel na páčke ani menu na konci páčky, smerovky ako také fungujú, z fóra čo som sa dočítal, vraj to je hnedý kábel v kĺbe, dá sa k nemu dostať aj ináč, než aby som musel vyberať volant ? Bol som upozornený, že airbag len veľmi neochotne ide vonku a ak osa poznám, najprv 3 veci pokazím, kým jednu opravím a to nie som úplne ľavý.
K tomuto problému by som pripísal ešte jeden, snáď posledný čo som si po kúpe všimol. Nejde mi nastaviť výšku svetiel, nechápem prečo má táto moja 159 TI q4 2010 práve halogén, keď už dostala všetko možné s pekným hnedým koženým vyhrievaným interierom, ale dobre, hádať sa nebudem. Ináč povedané, koliesko ktoré je pod volantom nereaguje. Zajtra sa pozriem, či tam je pliešok, ak tam bude, kde ďalej sa mám pozerať ?

Ďakujem za každý nápad :)
:diky

spasi

Příspěvky: 3
Registrován: 28.1.2021, čtv 14:50

Re: Vyťahovanie okna - zadrhávanie a svetlá

Příspěvek od spasi » 6.2.2021, sob 01:44

Riešenie prvého problému, okná treba preprogramovať :)

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů