Cukání při rozjezdu

Odpovědět
jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 10.7.2011, ned 18:33

Čau chlapi,potřebuju poradit,už nevím kudy kam.Vyzvedl jsem si Alfičku skoro po roce ze "servisu"je to servis v Troji,nikdo tam ani nejezděte a už vůbec né s Alfou!,Měl jsem jí tam bez dvou měsíců rok.Oprava motoru mě vyšla na 50000,- :evil: a ani to neopravil.Obrátil jsem se na p.Kameníka a musím říct,že jsem byl spokojenej.Jenže,on mi pouze nastavil rozvody(proto jsem ji tam taky vezl)a sdělil mi,že mi auto bude ještě pochcípávat a řekl i proč.Tak jsem na jeho radu koupil u Matesa v Chrudimi váhu vzduchu a lambda sondu.Za tmy jsem to tam na parkovišti ještě vyměnoval,ale...
Alfa mi před tím chcípala opravdu při každém vyřazení na "N" a rozjezdy ani nemluvím.No,tak jsem tam dal první tu váhu a to byla slast pro uši,Alfička šla pěkně od spoda plynule do otáček,ale pořád malinko na volnoběh kolísala,tak jsem vyměnil i lambdu.Bylo to o poznání lepší,všechno šlapalo jak mělo,zhasla kontrolka hlásící chybu,spokojenost veliká,takže jsem jí hned v noci vzal na výlet :smt041 .Zaparkoval jsem před barákem a s dobrým pocitem jsem šel spát.Dneska ráno jsem jí natěšenej nastartoval a už jsem slyšel opět že něco není v pořádku.Prostě mi na volnoběh šla čistě,ale jak jsem přidával,tak opět trochu prská a při rozjezdu poškubává,jak jí ale šlápnu do plnejch,tak se chytne a běží naprosto perfektně.A když se ohřeje,tak jde zase na "N"plynule od spoda.Ale ty rozjezdy jsou prostě slabší,jak chci hezky pomalu a plynule,tak to dělá rotyku a nemůžu pořád jezdit kotel,minulý týden mě to stálo 2500,- a 3body :smt097 .Prej ještě jednou a vezmou mi papíry,asi jsem jel opravdu rychle.Mám 156,2.0 16V TS,ale ten motor tam mám z GTV,šlapal jak hodinky když jsem ho kupoval,projel jsem ho a ještě teplej jsme ho vyndavali z auta,vyměnil se vršek,sání a takový ty věci co bylo potřeba,rozvody mi udělal Kameník,ted jsem tam dal tu váhu a lambdu,bylo to super,ale já už fakt nevím,tak mi prosím někdo poradte,díky.Nestačilo by vyčistit EGR ventil?Zase nejsem žádnej mechanik,tak mi to kdyžtak napište nějak abych to pochopil,předem všem díky za radu.A ještě se chci zeptat,jestli to nemůže dělat sportovní sání,že by to na váhu bylo třeba moc vzduchu??? :diky a.vs.s

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od Petr147 » 10.7.2011, ned 20:11

Jestli tam máš TS jak píšeš, tak žádný EGR nemáš, nechápu co ti na tom kdo dělal celej rok... cukání za studena bude cívka nebo svíčky, když už tam máš novou váhu a lambdu... "sportovní sání" bych hodil do koše ;) měl jsi to na diagnostice?

jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 10.7.2011, ned 21:25

Na diagnostice to bylo u Kameníka,vykazovalo to akorát tu váhu a lambdu.Svíčky mám taky nový,takže myslíš nějaká cívka?Kabely mám totiž taky novy,originály,svíčky taky.Ptáš se,co mi na tom dělal rok?Tak to taky nechápu,já měl Selespeeda,udělal jsem chybu,že jsem jí prodal,zastesklo semi,tak jsem si koupil Alfici s potkaným motorem,že si jí postavím.Odvezl jsem jí tomu "mechanikovi"a už to začlo.koupil jsem rozvody,nový výfukový ventily(byli ohnutý),zdvihátka ventilů a ještě nějaký věci,kupoval jsem to postupně,vždycky mi zavolal,co je ještě v háji.Trvalo mu to vždycky dlouho,do toho si bral peníze za práci a pak přišel na to,že je to na klice,takže novou kliku,šály...
Tak místo toho jsem si dojel koupit právě ten motor z GTV,takže z tamtoho začal přendavat věci na ten co jsem si přivezl,stejně pochybuju,že mi vyměnil vše,no a rozvody mu nešli nastavit protože na to nic neměl a jak to zkoušel,tak mi zohýbal sací ventily,protože se mu to potkalo.To už jsem myslel,že bouchnu vzteky,ale pán si z toho evidentně nedělal hlavu a vzal si ty ventily z toho mýho původního motoru.poslední dobu jsem mu jí tam nechal jen z toho důvodu,aby se v tom plácal,protože takhle zkurvit auto,to jsi ještě neviděl.to jsem mu ještě dal udělat prahy a můžu Ti říct,že to je fakt prasárna.Nebýt to Alfa,tak bych to vzdal,ale já jí tam jezdil přes celou Prahu v zimě zbavovat i sněhu,aby na ní neležel.Jak jsem psal,už jezdím,ale dělá mi to ještě tuhle neplechu,jenže když jsem tam včera tu vářhu s tou lambdou dal,tak fakt šlapala jak fík,až dneska po tom nastartování se to projevilo a už se to bohužel neztratilo.Tak asi zkusím ty zapalovací cívky.dá se nějak poznat,která by to mohla být?Třeba odpojením?jinak mi jí pan mechanik celou kompletně zasvinil rukama od šmíru,stropní tapec,sloupky,sedačky,no prostě vše,ale tapecy už jsem vypral,interiér jsem vyměnil za kůži,dal jsem jí nový výfuk,zadní světla,prostě jí to vynahrazuju.S tím EGR ventilem to byla docela trefa vedle,co?já to kdysi slyšel,že když to takhle blbne,může to dělat právě on,netušil jsem,že ho Alfa nemá.To sání myslíš špatný?Může to dělat neplechu,že píšeš at ho hodím do koše?Jestli jo,vykopnu ho.jinak díky za radu.Ten motor z GTV má prý mín kW než ze 156,nemůže to tý lambdě vadit?

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od Petr147 » 10.7.2011, ned 22:33

Kdo to byl z Troje? napiš konkrétně, v Troji opravuje Alfy Pavelka a ten by si takovou prasárnu snad nedovolil...

EGR mají naftové motory, ne benzíny

záleží jaké svíčky, jestli tam dal přesně ty, které tam patří nebo třeba Brisky... jestli chceš vyzkoušet cívky, tak by jsi musel napsat Coyotovi, měl celou lištu, jestli by ti ji pujčil, pak stačí přehazovat jednu za druhou a zjistíš, jestli je to cívkama, tak jsme to udělali u mě... ten filtr vyhod, zvlást, jestli je to nejakej no-name molitan... zadšláváš si na další výbrus motoru

jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 10.7.2011, ned 23:14

Né,Pavelka to nebyl,říkal mi o něm Mates,prý je dobrej,kde v tý Troji je?Tenhle se jmenuje Jaroslav Černička,když si zadáš na seznamu autoservis Troja,jsou tam jeho stránky,na úvodní stránce má trabanta a když to tam vše čteš,říkáš si,jaký to jsou machři,ale nic z toho není jak tam píšou,bohužel.Zkusím napsat Coyotovi,už jsem mu psal,musím za ním pro podložky pod RZ,tak s ním dám řeč.Tady je ta adresa toho"servisu,to se pobav" http://www.jjs-servis.estranky.cz/clanky/cenik.html
Nevíš o někom z Prahy ohledně dílů?

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od Petr147 » 11.7.2011, pon 00:24

použité díly beru od Martina, v Praze o nikom nevím nebo chceš něco nového?

enzo13
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485
Registrován: 8.1.2011, sob 19:51

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od enzo13 » 11.7.2011, pon 05:52

Já kupuji díly jen u Italcar na Floře. Seženou ti i starší a vždy se snaží vymyslet nějakou alternativu. Sice musíš počkat než si majitel pan Marek všechno promyslí, ale když budeš mít trpělivost a nebudeš na něj chvátat tak budeš spokojen. Mají i svůj servis na Bílé hoře - pan Paul. Na Italských vozech opraví všechno a cena byla vždy nižší než předběžná na objednávce.
ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTD 210K AT AWD VELOCE R.V. 2017
Spider 2,2 JTS, r.v. 2008
BMW X6 F16 xDrive 30d m-paket

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8674
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od Hampice » 11.7.2011, pon 10:02

To Enzo: :smt023 Myslim, že v celé ČR není lepší krám na italy...
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 11.7.2011, pon 13:03

Určitě ještě budu muset koupit ramena,ale to už je z toho důležitého snad poslední,tahle Alfa už je pěkně drahá a to ještě nemá žádný pěkný botičky :( Každopádně díky za radu,zkusím napsat Coyotovi a vyzkoušet ty cívky.A vlastně mě čeká ještě výměna oleje,jak jsem psal o tom mechanikovi,tak si představte,že prý mi tam dal nějakej super olej,tak jsem se ho ptal,jestli to byla Selenia,ale bohužel.No,i kdyby to byl sebekvalitnější olej,ten vůl mi nevyměnil olejovej filtr,což bych si ani nevšim,kdybych pod to nelezl vyměnovat tu lambdu. :smt075 Tak jestli mi ještě můžete doporučit kde za rozumnou cenu koupit olej pro alfici,tak budu jedině rád,zrovna obracím každou korunu,takže koukám na cenu :smt100 .Mám olej Agip special synthetic 7008 SAE 5W-30,mohl by být?Jo a ještě se chci zeptat jestli to může být cívka nebo kabel,protože ono mi to nepocukává jen za studena,ale i za tepla,dělá to jen při pomalém rozjíždění,jak se dostane do otáček a řadím to tam svižněji,tak není problém.
Naposledy upravil(a) jirka.dostal88 dne 11.7.2011, pon 13:14, celkem upraveno 1 x.

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od Petr147 » 11.7.2011, pon 13:09

v žádném případě, patří tam 10W-40 nebo nejlip 10w-60 Selenia nebo Agip... ramena... napis Martinovi, má nová origo TRW za fajn ceny, má i celou sadu

jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 11.7.2011, pon 13:15

Ok,zkusím martina,díky.

jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 11.7.2011, pon 13:17

Ještě to tady moc na foru neovládám,jak toho martina najdu?Dík.

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od Petr147 » 11.7.2011, pon 13:20

http://www.mates-auto.cz sekce nové díly.... nebo porovnej s ostatníma, ale myslím, ze je to fajn cena... Pracuje i na servisu, takze by jsi to u nej mohl nechat snad i vymenit

jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 11.7.2011, pon 13:22

Aha,k Matesovi jezdím pro díly,já myslel něco v Praze,protože dobírkou si to od něj kvůli nedočkavosti nenechávám posílat,tak vždycky ještě projedu benzín.

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od Petr147 » 11.7.2011, pon 13:33

tak to ti nepomuzu... znackova ramena jdou ze zahranici s peknou slevou nebo tu byl odkaz na chlapka, co prodava ramena, ale vsude musis cekat na balik... nebo si dost priplatis a mas to hned v nejakém obchode :)

jirka.dostal88
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27
Registrován: 7.4.2011, čtv 08:22

Re: Cukání při rozjezdu

Příspěvek od jirka.dostal88 » 11.7.2011, pon 13:36

To máš pravdu,u Martina jsem byl vždycky spokojenej. :smt023

Odpovědět

Zpět na „TS a JTS (AR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů