ABS problém! po výměně ložisek!

Odpovědět
paffen

Příspěvky: 43
Registrován: 27.6.2011, pon 00:06

ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od paffen » 13.11.2011, ned 19:33

zdravím měnil jsem ložiska na zadních kolech včeťně nábojů dělal jsem to se známým ale u auta jsem byl málo,po montáži a projetí sme zjistili že nefunguje ABS(mlátilo to do pedálu) a při volnoběhu nebo do učité rychlosti je slyšet klepání na zandím levém kole(za řidičem)když vypnu za jízdy motor přestane klepání tudíš je to ABS mno tak sme vyndali to čidlo a bylo celkem jete(ta část kde to drží pomocí šroubku) kupili sme tedy ABS čidlo s vrakáče namontovali a bylo to to samé a proto jsem kupil nové a dneska ho na auto dal a světe div se ono to dělalo dál :(

po ujetí 2-30KM se většinou rožne kontrolka ABS a tím pádem se vypne a klepkání zmizí... mohl by mi někdo poradit čím by to mohlo být když to čidlo ABS co se apojuje v kufru je nové a tudíš z 99% funkční ?... je třeba jít na diaknostiku ? i když mi kontrolka nesvítí pravidelně ?...

děkuji za odpověď podobné téma jsem tu nenašel tak snad nebude nějaký problém a snad poradíte děkuji

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od Kůrkyn » 13.11.2011, ned 20:58

a máš tam správný ložisko s magnetickým kroužkem?

paffen

Příspěvky: 43
Registrován: 27.6.2011, pon 00:06

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od paffen » 13.11.2011, ned 21:17

no myslím že jo kupoval jsem to přímo na alfu co mám já značka- zlatá střední cesta...ale pokud je to nějak zjistit poraď měnil jsem tedy zatím jen jedno to levé protože to hučelo ale kupoval jsme obě protože je lepší měnit obě na ráz mno ale nebylo moc času a já musel jezdit a tak jsem to zatím řešil jen tím horším...

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od Kůrkyn » 14.11.2011, pon 07:51

težko říct, chtělo by to projet na diagnostice a porovnat otáčky jednotlivých kol.
Jirka

paffen

Příspěvky: 43
Registrován: 27.6.2011, pon 00:06

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od paffen » 14.11.2011, pon 17:30

až teť jsem se dostal k pc po práci jsem zajel na diagnostiku a momentálně čtu vaší radu a tak rovnou odpovím výsledek...

na diagnostice psalo --- (Ozubené kolo)

pak mě chlápek požádal abych jel na jedničku bez plynu a mu to ukazovalo hodnoty...

hodnoty byly stejné jako s pravým kolem ale na levém se v určitém intervalu měnila hodnota s cca 8.něco na 3.xx

řekl mi že buď tam mám dané špatně to čidlo že nemuselo zapadnout tak jak má nebo nedotáhly šroub(mimochodem čidlo bylo kupované)

dneska vytáhle zasazené znova a dotáhle boužel dělalo to pořád bylo mi to vysvětleno tím že to čidlo může být v jednom bodě dál než má a pak blbě počítá ale po tom co jsem to tam dal znova si mylsím že bude něco s tím ložiskem... bylo kupované včetně náboju jak jsem zjistil samostatně se to kpit nedá a tak se vyměnil celek... takže že by vadné ložisko včetně náboje ? mechanik konkrétněji nehovořil bo alfy nedělá...

co si o tomto myslíte prosím vy ? děkuji David ...

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od Kůrkyn » 15.11.2011, úte 07:40

nevím, může tam být ještě nějaký bordel na magnetu, nebo ej ten magnetický kroužek poškozený. Je to SNR ložisko?

Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od Yboris » 15.11.2011, úte 17:50

Ten kruzek sa da z loziska pomerne dobre stahnut dolu nemas este stary z teho puvodneho aby si ho zamenil? pokud ne ja mam ten kruzek dobry ty loziska teraz dela uz len jedna fabrika su vsetky uplne stejne len obaly a cisla sa menia

paffen

Příspěvky: 43
Registrován: 27.6.2011, pon 00:06

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od paffen » 15.11.2011, úte 20:40

lozisko bylo nevím co nebylo nic moc na výběr takže mozná něco no name nebo střední cesta ... co konkrétně něvím obědnával mechanik kámoš nějak sem to neřešil hlavně ať to je že ... v dnešní době se říka nejsme tak bohatí abysme kupovali levné věci jenže já ty věci budu mít 3 za cenu 1 a vydrží buď stejně nebo víc ... zítra jdem rozebírat ložisko starý kroužek bych mohl mít ještě každopádně poškozený kroužek u nového ložiska ? to by se stát nemělo ... bordel tam být může(celkem je to pravděpodobné) ale pak už asi není moc jiná možnost ... a zeptám se magnetický kroužek= ozubené kolo ( to oc mi hlásila diaknostika?)

Yboris-kdybych neněl starý kroužek kolik bys za něj chtěl ? .

Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od Yboris » 16.11.2011, stř 17:10

Ano o zubene kolecko a magmeticky pruzek jedno jest podla teho jak to nazves ono aj ve vyrobe nam vznikaju zmetky pretoze to dodava subdodavatel a na konci sa to len nacvakne a frci to do krabice cena za postu

Ladin 164V6
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5892
Registrován: 15.1.2008, úte 15:52
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od Ladin 164V6 » 16.11.2011, stř 18:51

Nevim jen se ptam, neda se zamenit leve/prave lozisko (krouzek)... Ja jen, ze jsem kdysi videl od Ate pristroj na kontrolu smeru tech mag. krouzku... :wink:
AR 164 3.0 24V Super 171kW Nero601 92' (Zombie - la machina arrogante)
Bmw 3er M3 3.2 Convertible Alpinweiss3 98'
Bmw 3er M3d2 SportWagon TitanSilber '06
Renault Kangoo 1.2 16V '08 :D

Vždycky všechno OFF...

Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od Yboris » 16.11.2011, stř 20:53

Pre fiat sa montuje len jeden typ kruzku konkretne na tento typ loziska u INA a na ford taky , obecne ale nemam prehlad o ostatnychmoznych technickych rieseniach,systemu ABS alebo varintach starsich verzi ,katlogove je lozisko zhodne zo 156 ,mimovrtania roztece a dela sa len jedno na obe strany predny kruzek je iny ale lozisko po vyrobnej stranke stejne len trochu inu stredovu diru kvuli poloose a mensie gule a tuhsiu kalibraciu

paffen

Příspěvky: 43
Registrován: 27.6.2011, pon 00:06

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od paffen » 17.11.2011, čtv 14:44

nech si ho pro mě já ti dám přšs víkend vědět my to rozeberem kuknem na to případně pokud najdu staré ložísko tak použiju kroužek s tama když ne obrátím se na tebe a cena za poštu ? to je opravdu moc symbolické ... :)

paffen

Příspěvky: 43
Registrován: 27.6.2011, pon 00:06

Re: ABS problém! po výměně ložisek!

Příspěvek od paffen » 9.12.2011, pát 18:37

vyřešeno u nového ložiska bylo vadné ten kružek magnetický... a tak jsem použil ten svůj se starého ložiska a je po problému takže děkuji vám všem a třeba zase u dalšího problému :)

Odpovědět

Zpět na „TS a JTS (AR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů