Brzdy .magneticky kruzek ABS premaz,nab,kola 156,166

Odpovědět
Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Brzdy .magneticky kruzek ABS premaz,nab,kola 156,166

Příspěvek od Yboris » 10.3.2012, sob 16:28

Postup prace. Vyndani loziska z kola 1. Demontaz kola a podlozenie samotneho dolneho ramena,Pokud neni este kolo zdemontovane povolime matici poloosina naboji nejlepe tak ze nam nekdo stoji na brzde , vy to utrhnete golu z pakou dlhou asi 1,5 m a trhnut lehko to nepujde.2Demontaz 2 srobu ktere drzi strmen brzdy na tehlici.3.Demontaz srobu na kotuci brzdy orech c 12 . 4. demontaz 4 inbusov C 10 ktere drzi domek loziska v tehlici,povolujeme simetricky cez otvory pre sroby kola ktere nam sluzi jako stahovaky.5: Naboj kola sundan,nastava cisteni magnetickeho kuzku.
Cisteni. do vanicky si dame asi 2 dl redidla pre poliuretanove barvy,ja som dal znacku ADLER ,ne sintetiku alebo c-6000 .Kruzek umyvame tvrdsim stetcom a otirame mekym hadrikem az je uplne cisty postupujeme uvazlive aby nedoslo k poskozeni alebo zniceni kruzku nebo simeringu preto pri umyvani mame kruzek otoceny smerom dolu k zemi,nevzlina a neposkozuje tesnenicistime az dokud neni kruzek cisty . Nechame kruzek asi tak pul hodky vysusit. Vycistime taky otvot v tehlicia cidlo ABS. Opacnym postupem zase vsechno zlozime spatky. Dufam ze Vasa praca bude k necemu a vyse citovana zavada sa z fora brzdy166 sa ostrani.

Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Re: Brzdy .magneticky kruzek ABS premaz,nab,kola 156,166

Příspěvek od Yboris » 10.3.2012, sob 17:43

Vyndane loziskosi podlozime na zveraku hranolkamaalebo dame spatky na tehlici tak jak je to na foto , aby sa po tom dalo dobre flaknut kladivem. Kladiv tak ideal 5 kilo nebojte sa na linke sa stym taky neseru jede to cez lis na tvrdo. Do otvoru dame orech co najvedsi co tam vojde tak aby sme neposkodily unasec poloosi.rubneme po otechu. uspesny zasah je taky ze pulka naboja z pulku loziska vyjede ven.pozerame sled sucastek aby steto vedeli zlozit spet.Vsetko vymyjete v technickem benzinu a namazete novym tukom urcenym na naboje kol znacka neni rozhodujuca ja dal Castrol pretoze nic insieho v mototechne nemaly ceske levne su taky dobre ale hned sa mynu do servisov.zlozime spatky zacneme to skladat na naboj poloosi kde sa srobuje kolo.tam mame uz polku ktera nam vypadla pri rozlisovani kladivem .Lehce to stazime cele do hromady samozrejme cez drevene spalky adame do zveraku na slisovani do hromady,samozrejme ze podlozene drevama sila ktoru musime vyvi nut na zatlacen je vcelku velka pretoze musite odpruzit kece kulicek a ty musa zaskocit sa rantle ked sa to usadi tak to celkem citelne rupne aj pocitovo i akusticky. Potom to dotahnite do konca,az si to cele sadne do koncatak jak ste si to zapametali pred rozklepnutim . V pripade ze bude tesnetrocu ho poklepnete z druhej strany aby sa vymezilo a zaroven pootacejte spravne musi ist lehce ztuha .Tymje vsecko hotove a moze ist spatky,postupujte aj podla foto z odkazu kde su pouzite naboje demonstracne dnes dopoledna aby som to nemusel rozrabat na aute , nesetrete mazacim tukem prebitecny sa pri montazido hromady vytlaci sam.uvedenu opeaciu som robil proto ze davat dnes take palky za loziska je pre mna neakceptovatelne taku cenu nemaju a jelikoz odesli na premazanost do sucha tak som ich robil asi z 5 lozisk ktore som zakupil tu na fore . Boli rozebrane prebrusene v INA a vybrane nove gule .Asi 10 rokov som tam robil lez bol omlazovany kolektiv a mna prepustily dnes chodia otravovat abych radil pretoze mlady kolektiv vie prd a na nastavovanie su im aj starci dobry tak znich tahame peniaze preto si mozem dovolit taketo repasy ket to raz za cas premazete tak to musi vydrzat cele auto .Nedostatok maziva a jeho zesnuti je zacatek rychleho konca . Pokud vsak uz mate drahy vyseptane nepomozezadne mazani dodam este foto a prajem mnoho zda ru pri praci .A aby ste nenabily omylu tak som neni zvedavy na zadne kritiky a vylevy dud uzite alebo si kupte nove .

Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Re: Brzdy .magneticky kruzek ABS premaz,nab,kola 156,166

Příspěvek od Yboris » 10.3.2012, sob 19:56


Odpovědět

Zpět na „Renovace (čalounění, odrezování, povrchové úpravy atd.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů