Water in fuel filter

Odpovědět
Drak89

Příspěvky: 4
Registrován: 13.9.2019, pát 12:57

Water in fuel filter

Příspěvek od Drak89 » 7.12.2021, úte 19:18

Zdravím, mám prosbu. Nedávno mi vyskočila chybka motoru a diag poukazovala na čidlo teploty paliva. Po delším pátrání jsem zjistil, že se jedná o čidlo vody v palivovém filtru které má tuhle funkci přiřazenou. Takže jsem ho objednal, vyměnil a hurá...chyba motoru je pryč. Ale aby se neřeklo tak se mi pro změnu zase rozsvítila kontrolka vody ve filtru :D Ten jsme dnes demontovali, totálně vylili (vodu jsme nezaregistrovali), vrátili, odvzdušnili a chyba svítí pořád. Filtr je tam asi dva měsíce, myslím že značka UFI. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu? Nový filtr? Vadné nové čidlo?Nějaký roztok na odbourání vody v palivu?
Předem moc díky za rady a tipy. (AR 159 sw, 2.4 jtdm, 147 kw)

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Water in fuel filter

Příspěvek od swoop01 » 8.12.2021, stř 10:40

Tak vodu v nafte poznas ne? Kdyz jste vylili filtr tak tam bylo co? Jen cista nafta a nebo voda + nafta, pripadne emulze v podobe slizle hnujdy? Pokud jen cista nafta pak mas nejspis vadu na cidle, pripadne konektoru cidla. Cidlo pracuje vetsinou na principu zmenu odporu takze bych omrknul konektor, kabelaz a pak az zkusil menit filtr pripadne cidlo.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

Drak89

Příspěvky: 4
Registrován: 13.9.2019, pát 12:57

Re: Water in fuel filter

Příspěvek od Drak89 » 8.12.2021, stř 12:04

Jak jsem psal, voda tam nebyla. Zkusím projet kabel s konektorem případně pak vyreklamovat to čidlo.

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů