Infotaiment (navigace, updaty atp.)

Odpovědět
Bóďa

Re: Infotaiment (navigace, updaty atp.)

Příspěvek od Bóďa » 31.7.2022, ned 18:52

kenjiro píše: 25.7.2022, pon 07:54 Navigace v aute, zejmena ta pred rokem 2020 nestoji za nic. Neni online, takze nehlasi kolony, uzavirky ani policajty. Naprosto chapu, ze pokud nekdo nema Carplay nebo Android auto, ze pouziva mobil. Nez vyhazovat prachy za aktualizace, tak radsi investovat do CP/AA modulu.
Vestavěná navigace TomTom je online, ukazuje zácpy a radary stejně jako Waze. Jen má horší logiku vyhledávání.

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvek od kenjiro » 1.8.2022, pon 07:56

Modely 2020+ maji vestavny LTE modul, ale sluzba MyNavigation neni stale dostupna, i kdyz mela byt zacatkem roku. Modely do 2019 LTE modul nemaji, takze nemaji odkud brat data. Maji vestavenou databazi radaru. Staci zapnout Waze(Google Mpas atd) a vestavenou vedle sebe a je videt ten rozdil.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Bóďa

Příspěvek od Bóďa » 1.8.2022, pon 13:11

kenjiro píše: 1.8.2022, pon 07:56 Modely 2020+ maji vestavny LTE modul, ale sluzba MyNavigation neni stale dostupna, i kdyz mela byt zacatkem roku. Modely do 2019 LTE modul nemaji, takze nemaji odkud brat data. Maji vestavenou databazi radaru. Staci zapnout Waze(Google Mpas atd) a vestavenou vedle sebe a je videt ten rozdil.
MyNavigation už je funkční. Mám jí tam od poslední svolavacky v červnu. Je to celkem podstatná změna. Online provoz, 3 možnosti trasy. Radary to ukazuje stejné jako Waze. Waze je jen chytřejší a upozorní na ty které opravdu měří. TomTom upozorní na všechny které jsou nainstalovány. Já jezdím s TomTom navigací na displeji a současně mám zapojený telefon přez kabel takže mi Waze mě Waze stejně upozorní na radar byť aktivně nenaviguje. Takže dvojí kontrola. Jediné co mi nefunguje, nebo jsem nepřišel na to jak, je zaslání destinace z aplikace do auta.

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvek od kenjiro » 1.8.2022, pon 16:53

Jaky to je rok vyroby? Je to koupeny v Cechach? Ja v Alfa Connect My Navigation porad nevidim. Ani na webu, ani v appce. Na svolavacce kvuli radiu jsem byl taky nekdy v cervnu mam pocit. Ostatnim co maji 2020+ to funguje?
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Bóďa

Příspěvek od Bóďa » 1.8.2022, pon 20:24

kenjiro píše: 1.8.2022, pon 16:53 Jaky to je rok vyroby? Je to koupeny v Cechach? Ja v Alfa Connect My Navigation porad nevidim. Ani na webu, ani v appce. Na svolavacce kvuli radiu jsem byl taky nekdy v cervnu mam pocit. Ostatnim co maji 2020+ to funguje?
Je to Stelvio r.v.2021. V aplikaci nic nepoznáš, tam se nic nezměnilo. Zadej trasu do navigace a měl bys tam nově vidět možnosti trasy rychlá, krátká a eko. Během jízdy ti to ukáže zácpu, dobu zpoždění a nohou rychlejší trasu. To tam dřív nebylo. Plus ti to ukáže na mapě barevně stupně provozu. Vsadím se že to tam máš a zřejmě o tom nevíš. Oni totiž ani v servisu při té svolávačce o tom nevěděli. Jsem se jich ptal jestli dostanu něco novýho a o ni že ne, že prej jenom aktualizace aby to nepadalo. Prdlajs. Naštěstí se pletou a ani netuší co tam nahráli za změny. Za mně s navigací teď spokojenost.

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvek od kenjiro » 4.8.2022, čtv 15:54

Tak jsem to 2 dny testoval. Je to klasicky TomTom Live, ktery se spoleha na data od uzivatelu, kteri maji navigaci pripojenou k internetu, cili tech, co to maji v mobilu. Vzhledem k tomu, ze je waze zdarma a musi byt prakticky porad online, tak ma urcite lepsi aktualni data. Zacpy a staticke radary to ukazuje docela dobre, policejni hlidky skoro vubec a nevedelo to o nekterych uzaverach. Vyhoda je, ze je to offline, pokud nejsou data a lip to vykresluje profil silnice nez waze. Vyhledavani je uplne dementni, o absenci hlasoveho vyhledavani ani nemluvim. Takze v Cechach zustavam u waze, az pojedu nekde v zahranici okresky, tak to asi zapnu a waze upozorneni na pozadi.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Odpovědět

Zpět na „Giulia“