Panoramatické okno

Odpovědět
Pete Biggy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 25.2.2020, úte 13:14
Kontaktovat uživatele:

Panoramatické okno

Příspěvek od Pete Biggy » 17.2.2023, pát 09:38

Máte někdo na Stelviu či Giulii panoramu?

Já jsem k tomu tak nějak skeptický a beru to jako zdroj možných problémů. A v podání AR asi ještě o to víc.
Především se bojím různých pazvuků a vyšší hlučnosti na dálnici. Taky se obávám toho, že mi bude vadit, že ta roletka prosvítá a zdaleka zcela nezastíní, když to budu chtít mít zatažené. Vyšší váha v nejvyšší pozici (otázkou je jak moc) a tudíž zhoršení těžiště především u auta typu AR taky rozhodně zamrzí. Samozřejmě pak je tu nižší vnitřní prostor, časem možnost zatékání, rosení okna atd. atd., toho už se pak obávám míň...... Ale všichni prodejci, se kterýma jsem v kontaktu si to pochvalují, že to lidi chtějí, často objednávají auta s touto příplatkovou výbavou a jeden, který má Stelvio i sám jako své soukromé auto dokonce říká, že to bere jakožto jeden z nejdůležitějších prvků výbavy a to auto by bez panoramy nechtěl. No a všichni do jednoho se shodují v tom, že si nejsou vědomi nějakých problémů a nezaznamenávají nějaké stesky od zákazníků....

Jako, s pár auty jsem s panoramou jel, ale jestli to za to stojí či je to spíš možný zdroj velkých problémů a spíš k vzteku, to člověk asi zjistí až dlouhodobějším užíváním. Tož pokud někdo máte, díky za zkušenost.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280 /2023-MY2022/
Suzuki Swift 1,2 mildhybrid /2022/
KTM SMT limit. edit. /2011/

Ex AR Stelvio B-Tech 280 /2020/, Subaru Forester XT /2018/, Subaru XV 2.0 /2016/ a spousta motorek vč. klenotu Benelli TNT Café Racer

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od czemarecek » 17.2.2023, pát 11:08

Pete Biggy píše: 17.2.2023, pát 09:38 Máte někdo na Stelviu či Giulii panoramu?

Já jsem k tomu tak nějak skeptický a beru to jako zdroj možných problémů. A v podání AR asi ještě o to víc.
Především se bojím různých pazvuků a vyšší hlučnosti na dálnici. Taky se obávám toho, že mi bude vadit, že ta roletka prosvítá a zdaleka zcela nezastíní, když to budu chtít mít zatažené. Vyšší váha v nejvyšší pozici (otázkou je jak moc) a tudíž zhoršení těžiště především u auta typu AR taky rozhodně zamrzí. Samozřejmě pak je tu nižší vnitřní prostor, časem možnost zatékání, rosení okna atd. atd., toho už se pak obávám míň...... Ale všichni prodejci, se kterýma jsem v kontaktu si to pochvalují, že to lidi chtějí, často objednávají auta s touto příplatkovou výbavou a jeden, který má Stelvio i sám jako své soukromé auto dokonce říká, že to bere jakožto jeden z nejdůležitějších prvků výbavy a to auto by bez panoramy nechtěl. No a všichni do jednoho se shodují v tom, že si nejsou vědomi nějakých problémů a nezaznamenávají nějaké stesky od zákazníků....

Jako, s pár auty jsem s panoramou jel, ale jestli to za to stojí či je to spíš možný zdroj velkých problémů a spíš k vzteku, to člověk asi zjistí až dlouhodobějším užíváním. Tož pokud někdo máte, díky za zkušenost.
Mám pano na Giulii a jsem moc spokojený. Jako popravdě je to trochu hlučnejsi ve větších rychlostech ale ne nějak moc. Ta roletka neprosvita vubec toho se bát nemusis. V zadu je manuální roleta a ve predu elektrická. Já tu přední mám většinou schovanou, libi se mi to tak. Zatekani vubec žádné…. Je to uděláme tak ze by s tím neměl být nikdy problém . Mlžení nulové. Vyšší těžiště nepoznas. Já když vybíral Giulii tak jsem chtěl panoramu. V lete ji ale stejne nepoužívám to je potřeba klima😂ale na takové jarní-podzimní dny je to super.
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od swoop01 » 17.2.2023, pát 11:35

Tak to ja zase naopak panoramu nikdy nechtel. Mimo to, ze se mi to na aute nelibi tak si taky myslim, ze plechova strecha je bezpecnejsi.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od czemarecek » 17.2.2023, pát 11:59

swoop01 píše: 17.2.2023, pát 11:35 Tak to ja zase naopak panoramu nikdy nechtel. Mimo to, ze se mi to na aute nelibi tak si taky myslim, ze plechova strecha je bezpecnejsi.
Jj plechová je urcite bezpečnější.
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

Pete Biggy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 25.2.2020, úte 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Pete Biggy » 17.2.2023, pát 12:20

Czemarecek: Předně, dík za reakci.

Ad hlučnost: Myslíš tedy, že při vyšších rychlostech při zavřeném okně je to hlučnější než Giulia bez panoramy, ano? Pač při otevřeném okně to je samozřejmě jasná věc. Ale prostě, celkově ta auta s pano jsou při dálničních rychlostech hlučnější, jest tak?
Ad průsvitnost: No, roletka průsvitná určitě je. Pač když se podíváš proti slunci nebo na salóně při zatažené roletě jdou krásně vidět ta bodová světla na stropě budovy. Ale ty asi myslíš, že pokud se člověk do toho prostě nahoru vyloženě nedívá, tak to člověka neruší a přijde mu, že jede jako s pevnou střechou, tak?

Zatékání při řádném servisu se až tak neobávám. Ale co ty pazvuky, ticho po pěšině? Pač tohle bych fakt nesnesl.

Swoop01: No mně se naopak ta auta s pano vzhledově moc líbí. Takové červené nebo bílé auto s tou černou střechou je za mě fakt echt gut (samozřejmě stejně jakožto polep). Ale skrz výše zmíněné obavy bych to u auta zadaného do výroby asi raději neřešil, myslím to však skrz konkrétní skladovku. A právě mě překvapil jednotný názor prodejců, tedy lidí, kteří ta auta mají denně kolem sebe. Jinak co do bezpečnosti, tak tam obavy opravdu nemám.....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280 /2023-MY2022/
Suzuki Swift 1,2 mildhybrid /2022/
KTM SMT limit. edit. /2011/

Ex AR Stelvio B-Tech 280 /2020/, Subaru Forester XT /2018/, Subaru XV 2.0 /2016/ a spousta motorek vč. klenotu Benelli TNT Café Racer

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6965
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od speedy » 17.2.2023, pát 12:39

Vyjádřím čistě můj názor: Giulii mám teď normálně s plechovou střechou, a sám bych panoramu nechtěl. Na youtube kamále měl borec Stelvio Q a při rychlostech nad 200km/h se ta pano střech doslova otevirala nebo spíš hodně přizvedávala. Co koukám na FB skupinu “alfa rome giulia global” tak tam už jsem několik problémů se zaseknutou střechou viděl. Pak tam vidím riziko právě v degradujícím těsnění, člověk aby hlídal čistotu odtokových kanálků, navíc jak je ta střecha černá tak interiér bude mít větší tendenci k přehřívání v letních dnech. Co víc, tak stejně všichni cestující koukají před sebe, a když je člověku horko, pouští si klimatizaci, kterou lze odladit tak aby to člověku bylo příjemný. Přijde mi to i nevyužitelný jako větrání když auto stojí, já osbně mám okna zavřená aby se mi dovnitř neprášilo a když jdu např z práce do auta tak přes dálku stáhnu okna, sednu dovnitř, rozjedu se a vytahuju je nahoru a pomalu pouštím klimu třeba nastavenou ze začátku i na 28 st. a postupně snižuju. Takže to je můj důvod proč nechci panoramatickou střechu :)
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

Jura146
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 155
Registrován: 20.3.2009, pát 16:40

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Jura146 » 17.2.2023, pát 13:05

Já bych do panoramy osobně taky nešel. Může to zkrátka být zdroj možných a hlavně zbytečných problémů. Kromě toho, co bylo zmíněno výše bych se obával i poškození/prasknutí např. při nehodě. V takovém případě je to jistě řešitelné výměnou či opravou, ale byla by eventuálně provedena dostatečně kvalitně? A přítomnost panoramy na autě nejspíš prodraží i pojistku.

EDIT: A úplně jsem zapomněl, že kvůli mojí výšce by mi ze všeho nejvíc vadil ten snížený vnitřní prostor :) .
ex: 146 1,8 TS
ex: 147 1,9 JTD 16V
ex: 159 1,9 JTD 16V
Stelvio 2,0T, 148 kw

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od czemarecek » 17.2.2023, pát 14:26

Pete Biggy píše: 17.2.2023, pát 12:20 Czemarecek: Předně, dík za reakci.

Ad hlučnost: Myslíš tedy, že při vyšších rychlostech při zavřeném okně je to hlučnější než Giulia bez panoramy, ano? Pač při otevřeném okně to je samozřejmě jasná věc. Ale prostě, celkově ta auta s pano jsou při dálničních rychlostech hlučnější, jest tak?
Ad průsvitnost: No, roletka průsvitná určitě je. Pač když se podíváš proti slunci nebo na salóně při zatažené roletě jdou krásně vidět ta bodová světla na stropě budovy. Ale ty asi myslíš, že pokud se člověk do toho prostě nahoru vyloženě nedívá, tak to člověka neruší a přijde mu, že jede jako s pevnou střechou, tak?

Zatékání při řádném servisu se až tak neobávám. Ale co ty pazvuky, ticho po pěšině? Pač tohle bych fakt nesnesl.

Swoop01: No mně se naopak ta auta s pano vzhledově moc líbí. Takové červené nebo bílé auto s tou černou střechou je za mě fakt echt gut (samozřejmě stejně jakožto polep). Ale skrz výše zmíněné obavy bych to u auta zadaného do výroby asi raději neřešil, myslím to však skrz konkrétní skladovku. A právě mě překvapil jednotný názor prodejců, tedy lidí, kteří ta auta mají denně kolem sebe. Jinak co do bezpečnosti, tak tam obavy opravdu nemám.....
Pazvuky,skripani ani nic podobného…. Proste klid. Jen ty vyšší rychlosti ale s tím se počítá. Ta roletka je samozřejmě látka ale já to myslel tak ze když ji zatahnes tak te neoslnuji sluneční paprsky. Proste jak hospodský slunečník😂stín udělá ale slunce přes vidis😂 A ano pocit je jako s pevnou střechou.

Jak píšou ostatní tak samozřejmě je to větší riziko ze se to muže pokazit ale to je se vším. Kdyby jsme se všeho báli ze se to posere tak jezdíme na koni.😂 Proste kdyz to chces tak s tím musis počítat ze něco muže nastat.

A jak píšou ze nekdo měl problém se zaviranim atd…. Ano nekdo problém měl a byl to plastik co praskl a autorizak neměl náhradní díl a měnil celou pano…. Ale uz to nekdo vymyslel tak ze kdyby se něco stalo tak se ten plastik da vytisknout na tiskárně…. A nějaké ucpavani kanálku to bych neřešil..
Každé auto co má pano muže mít proste problém a není to jen alfa😂
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od czemarecek » 17.2.2023, pát 14:31

A nějaké nadzvedavani při rychlostech se neděje když je vše tak jak na být . Borec měl smůlu na páteční směnu která to odbyla….už presne nevím co to bylo ale autorizak to vzal jako reklamaci.
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Harous » 17.2.2023, pát 14:45

Jura146 píše: 17.2.2023, pát 13:05Kromě toho, co bylo zmíněno výše bych se obával i poškození/prasknutí např. při nehodě
Když to bude taková morda, že se hne celý auto až do střechy, tak to bude stejně totálka.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

ivos
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83
Registrován: 28.6.2010, pon 23:09
Bydliště: liberec

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od ivos » 18.2.2023, sob 05:58

Přátelé zdravím - krásný to obrázek standardního stavu - všechna negativa a pochybnosti vždy od těch, kdo zde např. panoramu nikdy neměli....
Posledních 20 let nemám auto bez prosklené střechy, tzn. tak 10 aut. Stelvio samozřejmě hned jako jedna z prvních "podmínek" a doufám, že když nyní řeknu že OK, tak se to zítra nepodělá... Ty systémy jsou prakticky totožné a lze říci v porovnání s těmi prvními vychytané. Stelvio patří s touto střechou mezi ty velkoplošné, prakticky 80% střechy je prosklená ( ne jako u Giulie, kde je dělená a zadní pevná s ručně ovládanou clonou ).
Zastiňovací clona na Stelviu je opravdu částečně průsvitná, což mám de facto poprvé, na druhé straně to je docela příjemné. Přehřívání ?? když to stojí na slunci, tak se přehřeje stejně jako s plnou střechou, tady si můžete to otevřít na vyklopení a naopak vám to odvětrává, při jízdě na výklopku zvýší efektivitu proudění. Možná někoho naštvu, ale tuto zkušenost mám i z jiných aut - u této střechy neřešíte omydlenou hranu přední části plechové střechy od kamínků.( i to je jeden malý důvod, proč chci vždy panoramu ). Dneska to odvodnění je tak vyřešené, že jsem občas jsem zapomněl výklopku a následně lilo, nedostane se tam nic ( to je snad jediná drobnost oproti jiným, že není upozornění při vypnutí motoru, že máte odklopené střešní okno, velkého otevření si snad všimne každý ). Pazvuky, vibrace apod ve 200 nic. Takže nebijte se střech- prosklených :smt041
AR Brera 3,2Q4 280ps/ 2008
AR Stelvio Lusso TI 210ps/ 2020

Pete Biggy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 25.2.2020, úte 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Pete Biggy » 18.2.2023, sob 10:52

Ivoši moc děkuji za tvou reakci. Od tebe, jakožto dlouholetého uživatele střešních oken, to je fakt cenné.

Ano, Stelvio ji má trochu jinak řešenou než Giulie a je tam jen jedna velká elektrická roleta. A právě mi přijde zvláštní, že je tak docela dost průhledná. Takže si říkám, jestli by mi to nevadilo, především za jistých situací. Ale jsem moc rád, že neřešíš žádné pazvuky, těch jsem se bál asi nejvíc. A co ta hlučnost při vyšších rychlostech, máš srovnání se Stelviem s pevnou střechou? Zahřívat se to bude, ale to každé auto. A právě si myslím, že se to pak mnohem rychleji vyvětrá než u auta bez otevíratelné střechy. A koneckonců Stelvio má atermické čelní sklo, tak snad by mohla být i ta panorama. Smysl by to dávalo, ale u taliánů člověk nikdy neví. Jinak s tou přední hranou střechy mě to taky napadlo, když reagoval Speedy, tak jsem si hned vzpomněl na tu zakitovanou střechu. Ale tohle jsou věci, které mne při mém nájezdu a stylu používání netrápí....

Takže když to shrnu, tak ty tři věci, ze kterých mám největší obavy:
1) Pazvuky - žádné
2) Větší hlučnost při vyšších rychlostech - řekněme trochu ano, ale žádná hrůza? Nebo?
3) Propustnost roletky - bohužel ano, ale prostě jednomu to nevadí, druhému vadit může.

Jest tak?

Ono, tak jak jsem už psal, člověk to asi je schopen zjistit až dlouhodobějším užíváním, jestli to pro něj je a nebo ne. Já nejdál jel na otočku Györ (čili přes 600 km) s Lexusem NX 350h s panoramou. Ale byl už studený podzim, takže.... Jinak to byly s auty se skleněnou střechou vždy jen kratší projížďky, takže tu zkušenost bohužel mám velmi malou.... Jinak kdyby bylo na dětech, tak to je samozřejmě příplatková výbava n.1. Ty jsou z panoramy unešené a pořád do mě hučí; tattiiii, kup auto s tou skleněnou stříškou :D

A ještě poslední dotaz. Když to objednáváš už 20 let do každého auta, už jsi to měl cca v 10 autech a píšeš, že je to pro tebe jeden z nejdůležitějších prvků výbavy (ostatně to v podstatě říkali i ti prodejci AR, především jeden). Proč tomu tak? Máš rád prosvětlený interiér nebo ti jde u ten přísun vzduchu, rychlost vyvětrání auta? Jsi háklivý na klimu, tak raději větráš takhle? Nebo co je ten hlavní důvod? Díky moc za odpověď :wink:
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280 /2023-MY2022/
Suzuki Swift 1,2 mildhybrid /2022/
KTM SMT limit. edit. /2011/

Ex AR Stelvio B-Tech 280 /2020/, Subaru Forester XT /2018/, Subaru XV 2.0 /2016/ a spousta motorek vč. klenotu Benelli TNT Café Racer

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od swoop01 » 18.2.2023, sob 11:33

K poslednimu dotazu, ktery polozil Pete Biggy bych se s dovolenim taky rad pripojil.

Edit: Jeste bych si pridal i svuj dotaz:
>Ivos: Kdyz jsi zminoval tu omletou hranu od kaminku na plechove strese tak jak to je u te panoramy? Kdyz to treba chyti nejaky nehezky kaminek na hranu... prezije to bez uhony? Nevim teda ktera auta pred 20 lety mela sklenenou strechu a mozna jsem to jen spatne pochopil, ale musim se zeptat. Stalo se ti za tech 20 let co s tim jezdis, ze by ti treba nekdy sklenena strecha praskla?
Naposledy upravil(a) swoop01 dne 18.2.2023, sob 12:18, celkem upraveno 2 x.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od czemarecek » 18.2.2023, sob 11:43

Já mám rad skleněnou střechu. Prosvětlené to je taky super ale hlavně jsem to chtěl protože se mi to proste libi. Nevetram rozpálené auto přes střechu. Mám dálkový start a když vím ze za chvíli pojedu tak si to z dálky nakopnu a klima mi to vychladi.
K te roletce ješte. Teď jsem se na to zaměřil a je to proste jako s pevnou střechou. Z toho bych strach neměl….
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

ivos
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83
Registrován: 28.6.2010, pon 23:09
Bydliště: liberec

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od ivos » 18.2.2023, sob 20:35

Páni, ani jsem neměl v úmyslu to takto rozpoutat, ale těší mne to - v rodině manželka se tváří, jako že tam ani ta panorama není....má ji na Santě III.
Začínal jsem s takovými těmi normálními střešními okny co se prakticky zasouvaly do prostoru mezi plechem a čalouněním stropu na Audinách. Velice povedená byla velkoplošná panoráma na i40 od Háčka, kde návin roletek byl uprostřed a střecha byla na sedanu opravdu obrovská - asi jsem byl první, kdo si to objednal tady v Čechách. Na Stelviu, jak jsem psal, mám poprvé roletku částečně průsvitnou a v béžovém provedení to je velmi příjemné - říkám to proto, že kamarád má obdobně průsvitnou na Mercedesu, ale v černém a tam ta radost nějak není - je to až morbidní. Takže Italové 1+.
Pete Biggy - půjdeš do třetího Stelvia ?? Musím říci, že dneska bych ho sestavoval těžce, no spíš nevím jaké.
Jinak k dotazům: 1) nic, žádné pazvuky
2) no měl jsem půjčené Stelvio bez panoramy, ale benzin a to už bylo od základu jinak. Já mám puštěnou hudbu trochu víc a tak nic neřeším, jinak u NÁS ?? kde chceš jet trochu více
3) roletka je jasná, ani nevím, zda je jiná barva než béžová
Auta používám prakticky denně a měsíčně nyní méně, ale bylo běžné 5000km ( na Stelviu mám nyní 85 tis, no občas mne trochu nasere....)
Jinak, není to samozřejmě pro mne to nejdůležitější ( panorama ), ale v základním souboru to je, tohle Stelvio jsem si objednával v Bautzenu a byli ze mne germáni trochu vyjančený, že prý takového exota ( teda to auto ) tam ještě neměli... :shock:

swoop01 . totiž ta náběžná hrana je z nějakého kompozitu a prakticky "vyjíždí" zpoza skla. Zatím jsem nezažil, že by se to nějak poškodilo a to jsem pár ran schytal ( šutr na Santě jsme nakoupili hned při první jízdě ze salonu - je tam ďoura dodnes a na Stelviu to bylo na desáté - nechci se rouhat, takhle dlouho mi sklo ještě snad nevydrželo - v zimě je na silnicích strašnej bordel ) . Jj, ty velkoplošné skleněné střechy jsou dle mého tak posledních 10-15 let, dříve to byla klasická střešní okna - to jenom k tomu, že mám rád "nebe nad hlavou"

K tomu rozpálenému autu, to je asi dobré, mít dálkový start a vychladit, ještě lépe v zimě vytopit. Aspoň, že na Stelviu je na dálku možnost stáhnout okna, tak než dojdu, tak to docela jde ( mám to i na Breře )

Takže asi tak, páni, nebojte se panorama střech. Teď si kamarád dovezl Genesis GV80, diesel šestiválec s boží výbavou.....vidět na živo je zážitek. A samozřejmě s panoramou.
AR Brera 3,2Q4 280ps/ 2008
AR Stelvio Lusso TI 210ps/ 2020

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Harous » 18.2.2023, sob 20:48

Já jen dodám, že před 20 lety měl skleněnou panoramu třeba Peugeot (307) nebo Renault (Laguna). Na Fiatu Stilo jsem měl panoramu lamelovou.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6965
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od speedy » 18.2.2023, sob 22:27

Jak je to s pazvuky když venku mrzne? když jsem měl půjčený Jeep Grand Cherokee (měl asi 14000km) tak když to bylo venku vymrzlý, tak povrzávala jak se auto na nerovnostech kroutilo.
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8674
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Hampice » 19.2.2023, ned 00:09

Giu a asi i Stelvio se nekroutí vůbec. Ale v mrazu to určitě nějaký zvuky dělat bude 😀
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

enzo13
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485
Registrován: 8.1.2011, sob 19:51

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od enzo13 » 19.2.2023, ned 00:15

Panoramu jsem měl na Peugeotu 407, Breře, a teď na Giulii. Nikdy jsem to nevyužil, je to úplná blbost. Při řízení se dívám dopředu a né nahoru. Na giulii jsem si to nechal připojistit protože to stojí 90 tis Kč... Když chci vzduch a hvězdy nad hlavou tak jedu Spiderem :-D
ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTD 210K AT AWD VELOCE R.V. 2017
Spider 2,2 JTS, r.v. 2008
BMW X6 F16 xDrive 30d m-paket

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od czemarecek » 19.2.2023, ned 06:59

Ani v mrazu to nevrzne, proste nic.
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18540
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Kubas » 19.2.2023, ned 08:45

hele ja to mel na F500L a bylo to fajn.... nevrzalo to a zrovna tehdy jsem s tim jezdival trasu kde se to hodilo (lesem po zakroucene ceste kde se jezdilo pomalu). tak to bylo takove napohodu. K autu typu F500L apod se to myslim celkem hodi. Ale do Giulie bych si za to nepriplacel, to je jiny typ auta a tam bych to asi moc nevyuzival.... ale znam lidi co na tehle veci fakt lpi, tak asi vedi proc :-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Pete Biggy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 25.2.2020, úte 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Pete Biggy » 19.2.2023, ned 11:54

ivos píše: 18.2.2023, sob 20:35 Pete Biggy - půjdeš do třetího Stelvia ?? Musím říci, že dneska bych ho sestavoval těžce, no spíš nevím jaké.
No už to tak vypadá, že jo. Jsem sice na ty taliánské cikány nasraný, že dokážou tak skvělé auto po technické a materiálové stránce svým lemplovským přístupem zbytečně podělat. Ale ta kára jakožto celek, za ty prachy, co jsem schopen si to dovézt, prostě nemá konkurenci. A koneckonců, teď jak je super kurz, tak se mi už i protla objednávka, takže už mám vyměněné i Zlotůvky. Čili vlastně to už je téměř jistá věc, jedině, že bych nakoupil Krówky a začal podnikat s cukrovinkami z dovozu :-D Co ale ještě řeším, zda vzít skladovku ´22 a nebo si zadat do výroby ´23. Ten cenový rozdíl jsem čekal větší, takže bych to i připlatil, ale mrzí mě, že u faceliftu musíš mít ten černě lakovaný spodek auta. Na druhou stranu ta nová světla bych bral. To jak píšeš, že nevíš, jak by sis to dneska nakonfiguroval, chápu. Montecarlo modrou už nemáš, světlý interiér taky ne... Ale já to mám jinak; mně do garáže smí pouze červené, šedé, bílé a popř. černé auto. Interiér se mi líbí ten černý, brzdiče červené… Takže já tam v podstatě to svoje stále mám, i když to teda pod Stellantisem řádně zkrouhávají víc a víc. Jen ten pevně daný černý spodek. Takže to vidím tak, že vezmu ´22 a příští rok předpokládám, že v rámci převratné modernizace vrátí celolak v jedné barvě, tak si pak nakonfiguruju do výroby model ´24. Takže Stelvio po čtvrté :smt044 Ale musím to stihnout před červencem 2024, pač pak už bude povinný ISA. A pak už to pro mě totiž opravdu bude definitivní konec….
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280 /2023-MY2022/
Suzuki Swift 1,2 mildhybrid /2022/
KTM SMT limit. edit. /2011/

Ex AR Stelvio B-Tech 280 /2020/, Subaru Forester XT /2018/, Subaru XV 2.0 /2016/ a spousta motorek vč. klenotu Benelli TNT Café Racer

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1155
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od kenjiro » 20.2.2023, pon 09:41

ISA je az od 7/2024? Vsude se pise, ze to je povinne uz od 7/2022. Respektive v tom rezimu, ze to bude zapnute pri kazdem startu, ale stale jeste to pujde rucne vypnout.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Pete Biggy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 25.2.2020, úte 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od Pete Biggy » 20.2.2023, pon 09:47

kenjiro píše: 20.2.2023, pon 09:41 ISA je az od 7/2024? Vsude se pise, ze to je povinne uz od 7/2022. Respektive v tom rezimu, ze to bude zapnute pri kazdem startu, ale stale jeste to pujde rucne vypnout.
U lautr nových modelů od 7/2022, stávajících se zatím netýká. A pak od 7/2024 už u každého vyrobeného auta pro EU

Pozn: Facelift se nebere jako nový model, aspoň u AR ne.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280 /2023-MY2022/
Suzuki Swift 1,2 mildhybrid /2022/
KTM SMT limit. edit. /2011/

Ex AR Stelvio B-Tech 280 /2020/, Subaru Forester XT /2018/, Subaru XV 2.0 /2016/ a spousta motorek vč. klenotu Benelli TNT Café Racer

mcernoch
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2223
Registrován: 20.8.2010, pát 19:18
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Panoramatické okno

Příspěvek od mcernoch » 20.2.2023, pon 11:28

kenjiro píše: 20.2.2023, pon 09:41 ISA je az od 7/2024? Vsude se pise, ze to je povinne uz od 7/2022. Respektive v tom rezimu, ze to bude zapnute pri kazdem startu, ale stale jeste to pujde rucne vypnout.
Co jde jednou zapnout, musí jít i vypnout. :smt040
Alfa Romeo Stelvio 280HP
Alfa Romeo 159 2,4JTD
Alfa Romeo 156 1,6TS
Ford Escort xr3i
Volkswagen Scirocco II 1,8i

Odpovědět

Zpět na „Stelvio“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Tornado156 a 12 hostů