Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Odpovědět
HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2013, úte 15:25

Petan:...já už se v tom nějak nechci patlat, začíná se to různě překrucovat a srovnávat hrušky s jabkama, pro mě GTA není tuctovka, to jsem chtěl asi tak říct, když to ty vidíš tak, že GTA je auto pro běžný provoz ok, to stejné platí o převratnosti oproti běžným 156kám, když tam nic nevídíš ok, je to tvůj pohled já to respektuju...já to vidím jinak

Luciano:Myslim, že to začínáš taky trošku moc prožívat.. ..přece každej vidí svojí ikonu a legendu někde jinde.. nemůžeš to brát tak jak to vidíš... pro někoho je GTA obyčejný auto s V6kou a pro někoho klenot.. každej to má jinak.. tak je to se všim.. někdo by ho hýčkal a vážil si ho a jinej ho klidně sprasí LPG bude s nim jezdit každej den do práce a za rok pošle do světa.. Tak to nikomu neber a nediv se, že ti nenapíšou jooo super nápad dej do toho LPG!!


..........................

Zcela naopak přátelé :-)-já to /ev. montáž LPG/posuzuju pouze po stránce technickýho řešení a necpu sem svoje "emoční postoje ke konkrétním modelům"


To , co to auto je pro tebe přece není to samé, jako to ,co to je pro člověka, kterej uvažuje o REÁLNÝ KOUPI..
na to se nikdo neptá--to vlákno je o LPG a trvám na tom, že 3.2 je motor, kterej na tohle palivo není přehnaně citlivej a při slušný údržbě vydrží tenhle provoz stejně dlouho v cestovním režimu, jako provoz na benál--o okruhu se tu asi nikdo bavit nechtěl..
čili...o tebe a tvoje emoce tu nejde,

a protože pro tebe je to "vzdálená ikona", něco, co ev.z "bezpečí ekonomicky přívětivějšího auta "pozoruješ na ploše monitoru..:-)
jeho názor /reálného kupce/že to naplynuje prostě beru za relevantní--
..jinak si to kup ev.místo něho , přihoď aby ti to prodávající nechal , je tady o ty GTA fakt frmol tak sebou musíš hodit :-),a tu "podle tebe ikonu" klidně provozuj ve městě v režimu benál..nikdo ti přeci nebrání-
-to spíš lidi jako ty tady šířej "virtuální názory " z bezpečí diváka , nikoli uživatele a snažej se stanovit co je teda jako košer a co je out",přestože se tohle auto reálně provozovat nechystaj a z těch co to maj v úmyslu vyráběj svým postojem automaticky "svatokrádežníky"., a lidi bez stylu-
-asi prostě GTA nevnímaj stejně jako ty--čili na tvoje emoce se patrně fakt neptaj....a tvůj emocí nesenej souhlas nebo nesouhlas není to, na co v tomhle vlákně určeným pro úvahu o montáži LPG do V6 čekaj ..


.třeba by byl zajímavý názor RV147, proč volil
Corvette a nešáhnul po letitý zkušenosti s 75 logicky po 156GTA jako dalšímu autu pro hobby,určitě měl možnost si to v klidu porovnat..a asi věděl, co od toho bude reálně chtít ...každého věc... já neodsuzuju, když GTA reálnej kupec naplynuje jako auto na běžnej provoz-je mi to milejší než ty auta po garážích, co jedou 2x ročně na sraz.. :-) ale docela mě se.re, když se po forech se někdo ostře vymezuje vůči takovému kroku, a vydává to pomalu za překročení tabu..i když sám takové auto aktuálně neprovozuje..--v tom je to trochu jen pokrytecké plácání..

Nechme každého, ať si dělá co chce , když si pro sebe vymiňujeme stejnou šanci..nikdo ti bránit v provozování GTA na benál určitě nebude..
Není zas takovej problém ho sehnat..
Ti co to prodávaj asi mají svoje důvody a na dračku to teda rozhodně zas tak moc nejde..
Slušná nekorodovaná 75 3.0 je pryč okamžitě..:-)

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petan » 15.1.2013, úte 16:16

..tak za prvé, tohle je obecná debata, nikoliv technická nebo maková, už název vypovídá… proto si tady jeden může plácat, tak a druhý jinak!
To že ty mluvíš o technické stránce řešení jsem nějak nepochopil, spíš jsem si do této chvíle myslel, že ti jde stručně řečeno o spotřebu a je ti jedno do čeho LPG kdo rve, já to mám tak, že do GTA bych prostě LPG nedal, jde mi ve velké míře taky o jistou originalitu toho co mám doma, nemám rád bastlení a různé vybočování z originálu…
…soudím, že u většiny lidí, pořizujících GTA, jde tak trochu rozum stranou, nevím jestli jsi někdy Busso řídil a znáš ty pocity, emoce, kterými se člověk při koupi auta dle tebe neřídí, a které řízení doprovázejí, já jsem měl tři generace tohoto provedení a rád bych se k tomu vrátil… řídil jsem jiné více válce ale pro mě je alfa alfa…. Takže si nemyslím, že se člověk reálně uvažující o koupi konkr. GTA řídí tak moc rozdílnými věcmi, oproti mě… zeptej se lidí co mají GTA estli uvažují o LPG, nebo proč si vlastně tenhle marketingový tah pořizovali
Je na místě ti říct, že já se s tebou nepřu o tom jestli Busso snese LPG nebo ne, jestli jsi to nepochopil, tak ti to sem píšu teď…
Proč by GTA měla být pro mě vzdálená Ikona ??? podle čeho soudíš? nechápu, myslíš jako peníze?  …pro tvé info, před čtyřmi lety, jsem pořizoval za dnešní cenu GTA FL 156ku V6… je pravda, že situace se změnila, rodina, dům… koníčky jdou v současné době stranou.
Myslím si, že jsi dost mimo mísu 
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2013, úte 16:50

NE--NEJDE TU vůbec O PRACHY-:-) ale o jistý stupeň pokrytectví ..
-PROSTĚ SI TO "ADOROVANÝ AUTO 156 GTA " NEKOUPÍŠ A NEBUDEŠ HO PROVOZOVAT,,,/PATRNĚ-/-PROČ?
ale budeš tu dávat rozum , jak to kdo má mít, protože pro tebe je to to a to..
a nemyslím teď že peníze by byly jako nějaký zásadní důvod..vidím u tebe 75 3.0 ..proč ne teda GTA 3.2 když je to takovej mazec..?
Čili kázat vodu a pít víno...nevidím tu žádnej úprk skalních členů, když GTA někdo hází do placu.. nikdo se tu rozhodně nepřetahuje..,ruku na srdce ..

Máme doma busso 3x krom jinejch Alf i "nepraktický GTV jak jsem o pár příspěvků výš psal, -/krom dalších aut jinejch značek / a nemám problém přimout, že to někdo hodí do plynu..
Je to jeho rozhodnutí, který vychází z jeho vnímání a použití auta..a okamžitých podmínek--nejsem militantní alfista .. :-) je mi šumák, jak to kdo má..a fakt emoce nejsou to, na co se ptal Jiřík ..přečti si to teda znova..

Jiřík : Jsem pragmatik, takže nějaká "víkendovka" u mě vůbec nepřichází v úvahu. Italové vymysleli sekvenční LPG, tak nevím, proč by nefungoval na jejich autě. Chci auto na každodenní razantní ježdění se zrychlením pod 7 s. z nuly na sto a s nízkými provozními náklady.

asi tak--vůči takhle vymezenýmu "uživateli auta " odpovídám--

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petan » 15.1.2013, úte 18:23

... hele, jak píšu jsi mimo mísu, o GTA sním celou dobu, nedělat letos střechu, teď koupelnu, kuchyň a děcák, pro prcka, který v únoru bude, s vysokou pravděpodobností, by bylo tohle http://alfisti.cz/index.php?link=cuore-karty-vector doma, ale něco ve smyslu uloženky... jednoduše bych navázal na předchozí auta, které jsem měl... prostě jsi jen nevěděl, co jsem měl před tím a zřejmě si usoudil, že plácám aniž vím o čem, takhle mi to teď přijde...
...a pokrytectví? tohle je fakt omyl... ale tohle se tu stalo už mockrát, bavit se někde u škopka, asi bychom si rozuměli víc, než-li debatovat takto....
... a nedávám rozumy, pouze sděluju svůj názor, pohled na věc... respektuju názor druhého, to už jsem ale psal, tak prosím nepřekrucovat! :wink:
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2013, úte 18:28

Ale tvůj přístup nadšence Jiříka nezajímá, on se baví z přesně vymezenýho stanoviska--jak na začátku avizoval viz minulý můj příspěvek a já mu -když zástupci skalních fandů značky Alfa dovolíte :-) -odpovídám, protože jednak máme doma busso v LPG /+ 2 benálový další alfy busso/, syn má busso v LPG a mám v LPG i Fronteru s blokem 2,2 /co má JTS/--tak ne dojmy ale pojmy a zkušenost s provozem asi budou to o co jde..Jiríkovi teda určitě...mluvíš sám k sobě-a vnucuješ někomu svůj přístup. když otázka má technickou povahu--jde provozovat busso na LPG ? -jde --čili odpovídat na otázku, na kterou se nikdo neptá (tvoje pocity/ no i to se dá--ale znamená to mlít sám sobě pod fousy..:-)
Naposledy upravil(a) HonzaR dne 15.1.2013, úte 19:10, celkem upraveno 1 x.

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petan » 15.1.2013, úte 18:41

..tak za poslední:

název tématu: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

...má reakce na téma: za mě do GTA LPG nikdy, je to pro mě, jako fandu určitá ikona, k mému účelu a formě užívání věc (LPG) bez významu... toto je můj příspěvek do debaty, na nikoho nereaguji, to že někoho můj názor nezajímá je irelevantní...
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2013, úte 19:03

Jenže JIřík se nezeptal na tvůj názor, jestli se ti LPG "líbí " v GTA V6 busso , na co se ptá je v jeho příspěvcích., čili reálnej provoz LPG v busso..a chce slyšet reálnou argumentaci proti.

/no pro jistotu jsem zvolil formu SZ a tuhle "válku slov " v tomhle vlákně "ukňouraných emocí"vedu už pouze PRO POŘÁDEK , protože nemám militantní vymezování rád..je mi to jasný , dobře to máš jen ty, kdo dělá jinak, dělá blbě..sice ten motor v tomhle režimu prakticky neprovozuješ, ale i tak máš určitě nepochybně pravdu..

jinak ..
ano...bagr.. :smt044 :smt044

hadXR
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2725
Registrován: 6.11.2010, sob 15:02
Bydliště: Krkonoše a podhůří
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od hadXR » 15.1.2013, úte 19:21

Myslím, že HonzaR to tu vystihl dobře. Skráka 156 dokonce i GTA je stále seda (kombi) tudíž auto na denní provoz, ve verzi GTA kombinovanej i s ostrou projíždkou o víkendu. Tedy jako jedno univerzální auto, je mi jasný že tvrdej podvozek je v Praze a vůbec na našich silnicích protivnej, ale dá se to, moje QV má taky poměrně tvrdej podvozek a na Sieřře mám taky sportovní stavitelnej podvozek. A raděj vydržím to nepohodlí něž aby se to semnou houpalo jak parník.
Nicméně hlavní je, že pokud bych chtěl mít dvě nebo více aut (a uvažoval bych v mezích AR) tak si koupím výše zmíněnou 166 V6+lpg a k tomu GTV 3.2 na víkendy, tedy sportovní kupé. Pokud budu chtít/potřevbovat jedno auto koupím 156 GTA, protože to bude kompromis mezi tím nicméně stále ne sportak tudíž klidně na plyn.
Petan: jak sem psal když s tím přijedu na sraz tak to nejspíš ani nepoznáš.
A ten Mustang byl docela přestřel vzhledem k tomu že se již jedná o youngtimer a pochybuju, že někdo bude používat auto z roku cca '70 na denní jěždění. Kdybys tam dal Mustang z roku cca 2000 tedy jako GTA tak to bude dávat smysl a klidně bych tam ten plyn dal taky, proč jezdit se čtyřválcem když můžu se stejnejmá nákladama jezdit s V8 že :wink:
Ford Sierra 3.7i CLX 4x4 1992, Ford Sierra 2.0i GL 1987, Ford Scorpio 2.9i Ghia1991, Audi 80 B4 1.9 TDi 1992, Honda CB 500 1998.
EX: Alfa Romeo 155 2.5 V6 1996, Alfa Romeo 145 2.0 QV 1996, a další.

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petan » 15.1.2013, úte 19:30

hadXR píše:A ten Mustang byl docela přestřel vzhledem k tomu že se již jedná o youngtimer a pochybuju, že někdo bude používat auto z roku cca '70 na denní jěždění. Kdybys tam dal Mustang z roku cca 2000 tedy jako GTA tak to bude dávat smysl a klidně bych tam ten plyn dal taky, proč jezdit se čtyřválcem když můžu se stejnejmá nákladama jezdit s V8 že :wink:
...panebože, už i ty :wink: dyť to tam píšu, přehnaná ilustrace... já už fakt nevím, jak líp se vymáčknout :-D
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 16.1.2013, stř 07:30

Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 16.1.2013, stř 09:04

Richie--Ale o tohle tu přeci vůbec nejde,, nejlepší benál, kterej můžeš koupit na pumpě s velkým humbukem v běžný síti je +- mizerná 100-proč mizerná, protože má mizernou "neagresivně pojatou" křivku hoření..tankuje to kde kdo do kde čeho, tak se výrobce jistí...dá se jí sice trochu pomoct, ale nemaj jí všude a ještě vozit balík aditiv může být pro někoho flustrující...pak informace, kterou tu JIrík zdůraznil a kterou skoro nikdo nechce
slyšet --že LPG propanovýho typu 60:40 má oct číslo 108-110 /a bohužel u běžný sekvence i absenci výparnýho tepla/ je zajímavá a otevírá širokej prostor pro hraní, a optimalizaci , která už rozhodně není nějaká "náhražka nebo popelka"
Mám dost slušný zkušenosti v tomhle směru a výsledky můžou i v praktickým provozu hodně, ale hodně překvapit..a vedlejší produkt optimalizace? spotřeba na LPG při poskakování po městě při určitým přístupu je u stejnýho motoru na benál běžně dostupnýho typu prostě nedosažitelná..
Má to svý ale a chce to eliminovat určitý problémy..
S ohledem na specifický vlastnosti paliva a rozšířenej systém sekvence vám nějaký ne zcela běžný úpravy se zárukou nebude plynař běžnýho typu páchat.a .pokud Jirík naznačuje a podle SZ se to ukazuje že ví která bije a montuje to i ev.komerčně do auta na zakázku, přijde mi krátkozraký argumentovat ve stylu bla bla bla "kurvení bussa potažmo GTA"..
Možná by Richiecelkem dost rychle zjistil, co s tím Magikem 2 máš.. :-)

Takže okopávat nově příchozího je dost ale dost mimo mísu
Naposledy upravil(a) HonzaR dne 16.1.2013, stř 09:29, celkem upraveno 1 x.

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 16.1.2013, stř 09:12

Ono by dost lidi zjistilo co s tim je...ale kazdej je minimalne 150 km daleko od meho bydliste :)
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 16.1.2013, stř 09:26

Tak to přece není žádná vzdálenost, pokud ti to někdo aspoň základně seřídí, je to pár kaček
a jedno dopoledne času..a budeš mít pokoj ..to jezdím denně pracovně často i dvojnásobek "hopsáním po Praze a okolí "
:smt023

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 16.1.2013, stř 10:42

me uz to serizoval ten muj plynar, ale za studena se s tim neda skoro rozjet :( ale to uz jsme v tomto vlakne OT
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 16.1.2013, stř 11:22

Je to potom možná třeba pito.mec.?..máme dvě bussa LPG a jezděj bez ohledu na počasí bez cukání, Frontera 2.2 taky za studena naprosto normálně jak na benál...na kolik stupňů ti nastavil spínání LPG?

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 16.1.2013, stř 11:59

spina to cca pr 55°C ..to odpovida asi 40°C na reduktoru...na benak to jezdi uplne OK a paradne
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 16.1.2013, stř 13:49

Protože svíčky jsi měnil za standartní NGK na benál/možná jestli jsi ty elektrody kontroloval pro sichr na 0,7mm/, tak pokud základní regulace motoru OK, musí to šlapat--/filtr plynu asi vyměněnej máš..../, další věcí je kondice jednotlivejch vstřiků...to se dá zjistit a ty singl M- co tam máš ev. nestojej raketu a daj se v nouzi sehnat i jednotlivý repasovaný, kdyby byl některej moc vyběhanej..neexistuje , že to nejde seřídit,ta dvojka -M systém co máš je slušnej standart..prostě chce to jít za fachmanem, co umí víc než to jen namontovat....pár kiláků navíc se bohatě vyplatí..

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 17.1.2013, čtv 07:48

Richie:--jinak ve tvém případě bych možná zkontroloval, jestli už není některá cívka načatá---na benál může stíhat, to zapalovací napětí je menší, no na LPG může už být mizerná..., zvlášt pokud máš nový benálový svíce, který nejsou optimalizovaný na snadnější přeskok jiskry, která se vybavuje v prostředí
LPG ve válci hůř a při vyšším napětí než při stejný svíčce na benál-provoz..

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 17.1.2013, čtv 08:26

ale pri uplne ohratem motoru uz neni vicemen problem, ta civka by zlobila porad ne ?
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petan » 17.1.2013, čtv 09:49

HonzaR: Co reguluje napětí na zapalovacím trafu (benzín vs LPG) ? díky za info
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Majkll
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1056
Registrován: 9.9.2007, ned 11:07
Bydliště: Poličsko

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Majkll » 17.1.2013, čtv 17:52

Richie: Já teda musím zaklepat , ale po dvou letech provozu na LPG jsem ještě neřešil žádný problém najeto 34000 Km. Svíce mám NGK PFR6B .Technika: valtek ,zavoli a stag 300
ALFA ROMEO 75 2,0 T.Spark (1989)
ALFA ROMEO 166 2,5 V6 (2001)


ex:Alfa Romeo 155 1,8 T.Spark 8V (1994)
Alfa Romeo 75 2,0 T. Spark S (1988)
Alfa Romeo Giulietta 1600 (1985)

RV147
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2137
Registrován: 30.11.2007, pát 21:26
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od RV147 » 17.1.2013, čtv 21:44

Jako lidi dneska rvou LPG do všeho, někdy i troěku bez rozmyslu. Kamarád koupil Corvette C5, bouranou a copa tam nebylo, LPG. V kufru sporťáku bomba jak prase. Na druhou stranu, když si někdo chce do GTA dát plyn, je to jeho věc. Když je to pěkně udělaný, nezprasený tak proč ne. Dřív jsem byl militantnější odpůrce plynu, ale když někdy vidím ty ceny tak pokud někdo GTA používá k dennímu provozu proč ne. Lepší ten než zazobanej synáček, kterej to auto někam napere nebo uhoní k smrti. co se týká toho proč já nešel do GTA, odpověď je jednoduchá, nemá zadní náhon. Kouzelný na tom je, že ten 6-ti litr žere stejně nebo míň než Busso.
Alfa Romeo 147-3dv. 1.9JTD16V-powered by Sarkan
Alfa Romeo 75 2.0 TS
Chevrolet Corvette C6

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 17.1.2013, čtv 22:19

RV147:Kouzelný na tom je, že ten 6-ti litr žere stejně nebo míň než Busso.

To je ale pravdy jen půl..totiž .na dálnici při 120-130 ..díky točivému momentu se to dá ještě připustit, že se to dá objektivně dosáhnout,ale pod plynem to rozhodně jde dost nahoru a opravdu ostrá verze Corvette bere pod plynem při ostřejším stylu hodně přes 20...kamarád je vozil léta ze států a právě ty opravdu ostrý verze si fakt vemou.., když se trochu protočí a jde se na brzdy.. :wink:



Ale souhlasím, motor kterej jede od neutrálu jak prase je prostě při bublání plynulou jízdou po dálnici celkem úspornej.. :-D

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 17.1.2013, čtv 22:37

Představa, že busso musí nutně žrát jak prase není reál--a protože tohle vlákno je o LPG, tak jen poznámku--zvlášt na LPG při poskakování po městě v zácpě jde dosáhnout celkem snadno/myslím ne příliš nákladnou a náročnou úpravou / spotřeby, která vypadá jak z Marsu a odkazuje spíš jako by směrem k poloviční kubatuře..ale bavit se o zásahu do plynovýho auta je ošidný, protože přece jen to nemá dělat na koleně amatér před barákem na sídlišti.. :-)
Takže nemyslím, že by nešlo upravit busso směrem k nižší spotřebě..třeba při provozu v nevýhodném městském režimu../výkon na LPG = nominál, benál 240/, pružnost v celým spektru..

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 18.1.2013, pát 08:01

Petan:--HonzaR: Co reguluje napětí na zapalovacím trafu (benzín vs LPG) ? díky za info

...vysvětlovat tady principy zapalování podle jednotlivých konstrukcí
CDI,..TCI atd je asi mimo mísu..

Odpovědět

Zpět na „Paliva (běžná i alternativní)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů