PC All-in one

Dallen
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4682
Registrován: 8.10.2011, sob 19:21
Bydliště: Ostrava

Re: PC All-in one

Příspěvek od Dallen » 6.1.2013, ned 11:49

Přenášení: Když se budeš bavit s obchoďákama tak všichni řeknou u modelů do cca 18t., že jsou sice odolné, ale rozhodně né stavěné na každodenní přenášení.
Kde jsou časy kdy moje staré HPčko sem 4 roky v kuse tahal v kufru s nářadím, vozil volně ložené v kufru, nosil pouze za displej a vydrželo to.
Limo* s bussem (166 3.0)
Ex: 156TS

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: PC All-in one

Příspěvek od Franik » 6.1.2013, ned 13:32

doma též máme dvě Lenova jednoho dědečka T61 moc dobrý a odolný NB pár pádů na zem přežil bez jediné újmy na zdravý, teď druhý a po zkušenostech opět lenovo tentokrát sice komerční G780 s i7.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

prte
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1843
Registrován: 15.12.2008, pon 23:09
Bydliště: Cervena Recice / Praha

Re: PC All-in one

Příspěvek od prte » 6.1.2013, ned 14:23

dotykovy AIO proc ne, zahrat si treba Angry birds na 22" dotykem ci kreslit si proc ne a je i spousta dalsich appek + prodavaj stylusy takze nejni monitor zamatlanej, pokud na tom clovek nechce parit nejnovejsi gamesy tak je to fajn, zabira to malo mista :wink:

notasy a jejich vecne tema, me by zajimalo panove kolik z vas si k vasemu milackovi notasu porizovalo vubec nejakej carepack ci vam byl vubec nabidnut pri koupi :smt016
ex Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: PC All-in one

Příspěvek od riprex » 6.1.2013, ned 16:54

Tak se srovnáním Alfy a Aceru bych byl opatrnej :-D . Acer totiž nikdy nepředstavil nic zajímavého, inovativního nebo snad jen hezkého. Jestli mám přirovnat značku, tak Acer je Lada.
Samozřejmně historky o tom, jak se nový Acer rozpadl po pěti minutách na součástky je potřeba stavět do té roviny, jako historky o majitelích Lancií Beta, kteří je zanechali přes noc na větru a dešti a ráno jim zbyla jen hromádka rezavého prachu. Acer v posledních třech nebo čtyřech letech už ale nedělá jenom zmetky. Samozřejmně, ty nejlevnější šroty nic moc nevydržej, ale snesou srovnání se stejně drahou konkurencí. Acer si ani nemůže dovolit vyrábět nekvalitnější notebooky než někdo jiný, v dnešní době to ani nejde, když se to všechno vyrábí v skoro stejné továrně, stejně naprogramovanými roboty a díky tomu, že už to nemontují staří číňani, kteří dřív pracovali někde na poli, ale často i malé děti, které jsou šikovnější, tak už se ani nestává, že by počítače byly už z výroby špatně slícované, vrzaly, nebo některé díly neseděly správně :-D .
Pokud tedy dnes koupíš levný notebook, kolem 15ti tisíc, tak to jestli vydrží a nebo ne je jen a jen o štěstí, né o značce :wink:

Návody od Aceru jsou občas zasmání, ale to že nejsou určeny k přenášení a jsou určeny k používání na stole, to je dneska už v drtivé většině návodů nejen Aceru.

prte
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1843
Registrován: 15.12.2008, pon 23:09
Bydliště: Cervena Recice / Praha

Re: PC All-in one

Příspěvek od prte » 6.1.2013, ned 18:05

to je vec nazoru :wink: treba S3,5,7 je hodne povedena, tablety W510 taky, narozdil od toliko opevovanych thinkpadu, ktery maj stoletej design, to je spis ta lada, ne pardon jednu inovaci maji, dostaly ted tu "apple" klavesnici s oddelenejma tlacitkama jako vsichni ostatni, jinak ty dementni IBM aplikace stale pretrvavaji a zacinaj ty plasty taky celkem sidit :smt044 :smt016
treba serie TravelMate 629x byla hodne povedena, za cenovky kolem 18-20k v ty dobe smele dostavala do kolen konkurenci se skoro dvojnasobnou cenovkou :smt033
ex Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: PC All-in one

Příspěvek od riprex » 6.1.2013, ned 18:16

Tak s haněním ThinkPadů bych byl taky opatrnej, protože jak všichni ví, byly to ty nejlepší notebooky, co kdy kdo dělal. Pravda je, že už nejsou. Bohužel :( . Jinak chicklet klávesnice by nevadila, spíš mě štve to rozložení kláves.

faust54
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 484
Registrován: 11.12.2007, úte 05:59
Bydliště: Praha, Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PC All-in one

Příspěvek od faust54 » 6.1.2013, ned 18:23

Jezis, tady zase vypukla hadka.., ja bych hlasoval pro Lenovo :)
AR 147JTD | 85kW | 2002 | Distinctive
AR 146 1.6TS r.2001-prodano
AR 155 Q4 r.1995 - prodano
AR 164 2.0TB r.1996 - prodano
Ford Puma 1.7 16V

prte
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1843
Registrován: 15.12.2008, pon 23:09
Bydliště: Cervena Recice / Praha

Re: PC All-in one

Příspěvek od prte » 6.1.2013, ned 18:39

ja jen rikam jak to je...
este tu chybi kult jablickaru :-D
ex Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: PC All-in one

Příspěvek od Franik » 6.1.2013, ned 19:51

prte píše:notasy a jejich vecne tema, me by zajimalo panove kolik z vas si k vasemu milackovi notasu porizovalo vubec nejakej carepack ci vam byl vubec nabidnut pri koupi :smt016
Nevím o co se jedná nic takového mě nabídnutu nebylo a ani jsem to současně neřešil. NB Lenovo G780 jsem vybíral spíš jako náhradu ya pevný komp který po 12 letech dosloužil Pentium 4 3GHz 1512mb paměti atd. prostě kalkulačka. Jelikož občas si zahraju nějakou gamesu, zabývám se i střihem videa, a sem tam samo net. Řeším s tím i prostorové možnosti, proto jsem šel do NB a jelikož NB nikde nepřenáším leží na stolku a k němu je napojen 21" monitor přes HDMI. Proto jsem šel do 17" NB na přenášení mám tu T61 na které jede i FES a samo jede na XP ale zas není možný střih videa a gamesy taky. Kdyžtak můžeš ten carepack nějak přiblížit.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: PC All-in one

Příspěvek od riprex » 6.1.2013, ned 19:57

prte: Na Apple mi taky nesahej! :smt040 Mám iPhone, iPad a měl jsem Macbook. Už bych ho nechtěl... Ale hledat lepší telefon než iPhone je těžké. Bohužel ho Apple záměrně ničí (proč je sakra záměrně SW sníženej výkon wifi nebo takt processoru, když po úpravě je výdrž stejná a funkčnost daleko lepší ?!?) a navíc je brutálně předraženej (ale když se to prodává, taky bych s cenou dolů nešel) . Já se k tomu dostal náhodou a už bych neměnil :smt023 I s iPadem jsem naprosto spokojenej.

Carepackem myslí asi věci jako třeba NBD záruku - tedy že ti to přijedou opravit do 24h a kam si řekneš. Pak taky pojištění proti náhodnému poškození, rozšířená záruka... nevím proč bych za to připlácel, pokud mám notebook v ceně kolem 15ti tisíc. To by rázem cenu posunulo ke dvaceti. Pokud bych kupoval notebook za 40 klacků, tak je to samozřejmně něco jinýho, ale kdo si koupí tenhle notebook, tak ho fakt k práci potřebuje a nemůže si dovolit být bez něj. A samozřejmně je tam další spousta věcí, každá firma to má trochu jiné a trochu jinak nazvané.

prte
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1843
Registrován: 15.12.2008, pon 23:09
Bydliště: Cervena Recice / Praha

Re: PC All-in one

Příspěvek od prte » 6.1.2013, ned 20:13

to nebudu, sem rad kdyz je nemusim mit v ruce :-D obvykle to byva pak spjato s nejakym nesouladem proc se jen se tam nesynchronizujou emaily s exchange :-D

obecne rozsireni zaruky, NBD je zbytecnost asi, ale prodlouzeni zaruky o rok treba nejni az zase tak spatny, a dokoupeni zaruky proti nahodnymu poskozeni taky nejni marny kdyz clovek vi ze ho bude casto nekde tahat a je moznost ze se s nim neco stane :wink:

mi utkvela v pameti jedna uzivatelka, mela home office a nejak ji blbla VPN do firmy a nekolikrat ji zuchlo pripojeni tak se nastvala a bouchla si pesti do notasu ze krupnul vejpul,nastesti slo na to jeste nahodny poskozeni dokoupit, akorat se typek ze servisu divil jak se to mohlo stat :smt044
ex Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: PC All-in one

Příspěvek od Petr147 » 6.1.2013, ned 20:29

riprex píše:Ale hledat lepší telefon než iPhone je těžké.
Tak to brzdi :D Ještě před pár dny jsem měl iPhone a byl přesvědčený, že další telefon bude iPhone... nejdřív umřelo power tlačítko, pak začal mizet signál a nakonec na silvestra přestal komunikovat uplně a hned po tom se zákeřně zahřál a totálně umřel i se všema kontaktama... Tak jsem začal řešit novej telefon a koukám, že za iP5 chtějí +-17tis :D navíc jsem pár dní před tím byl pro HTC One X a dost se mi líbilo... tak jsem si ho koupil taky a hlavně bych řek, že je to za skoro polovinu peněz mnohem lepší telefon a to ve všem :) http://www.youtube.com/watch?v=53ofJEi2kxA

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: PC All-in one

Příspěvek od riprex » 6.1.2013, ned 20:33

Power button i všechno ostatní se dá docela dobře řešit, jestli chceš můžu ti ho zkusit opravit a nebo bych ho od tebe koupil na díly :D . O Androidu si myslím svý... když už něco jinýho než iP, tak Windows Phone :smt023

prte: No je pravda, že to "náhodný" poškození se občas hodit může. Zažil jsem už i notebook náhodně přejetej autem (uživatel ho zapomněl na střeše a pak jel...). Jinak účelově zničit ThinkPad se běžnými způsoby moc nedařilo, to že utopení může přežít jsem věděl (moje stará 600E je v bezénu jako doma :-D ), ale že vydrží i vyhození z okna čtvrtého patra mě překvapilo. Sice byl pak polámanej, měl prasklej display, ale na externím monitoru OK :-D . No a BFU pracující z domu... to stojí hodněkrát za to. Jedna uživatelka si takhle vypla vzdálený počítač a divila se, že se pak nepřipojí. Pochopil bych to jednou, ale 4x za den, to je prostě něják moc už... :-D Nebo se mě líbila flashka zapojená do ethernet konektoru... takovejhle historek z praxe by bylo, zpětně to člověku připadá vtipný, ale tehdy když jsem to musel řešit jsem sakroval a pořádně :D

Jinak ten problém s Exchange serverem je problém v MS ne v Applu :-D (ale ano, občas bych tu iCihlu taky rád mrštil o zem, jednou jsem to už udělal a ta potvora nic, ale pak to člověku nešťastně vyklouzne z ruky a hned je to prasklý :-D )

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: PC All-in one

Příspěvek od Petr147 » 6.1.2013, ned 20:35

z něj by jsi už moc použitelných dílů nedostal :smt077

prte
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1843
Registrován: 15.12.2008, pon 23:09
Bydliště: Cervena Recice / Praha

Re: PC All-in one

Příspěvek od prte » 6.1.2013, ned 20:55

coz to vydrzely, je fakt kdyz je este obcas potkam tak sou porad jak novy, akorat kdyz se s nima uzivaci loucej kvuli vykonovymu deficitu a obcas reknou cenovku za kterou ho poridili tak se jim chce i brecet :D

presne tak, clovek se tomu zpetne docela zasmeje co nekteri vykoumaj :D
ex Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: PC All-in one

Příspěvek od riprex » 6.1.2013, ned 20:59

Petr147: Vždycky se něco najde... pokud ses teda nenaštval a nestrčil ho do mixéru :smt040 :
http://www.youtube.com/watch?v=fLreo24WYeQ
kdyžtak můžem pořešit přes SZ.

prte: já si na výkonovej deficit nemůžu stěžovat, mám tam 2x2,8GHz (ještě starej Penryn), grafiku FireGL V5700, 500GB HDD, FullHD na 15.4" taky není tak běžné a tohle všechno mě stálo asi 10 tisíc v době, kdy to mělo půl roku :-D

prte
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1843
Registrován: 15.12.2008, pon 23:09
Bydliště: Cervena Recice / Praha

Re: PC All-in one

Příspěvek od prte » 6.1.2013, ned 21:13

tak tohle jsou este o par generaci starsi s Pentium M :-) a za 10k to urco nebyl ofiko prodej :)
me taky dostacuje c2d 2.4GHz, 8giga ram a 180GB SSDcko, ale uz se mi to zda tezky ty dve kila na prenaseni, tak uz marne mesic a pul cekam na samsunga XE500 na noseni, snad prej uz ma pristi tejden dorazit :D
ex Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: PC All-in one

Příspěvek od riprex » 6.1.2013, ned 21:34

No Pentium M jsem měl ve svém R50p, jenže to už je tak pět nebo šest roků nazpět :smt040 , taky se ten model začal vyrábět někdy v roce 2003/4. To že si to za těžký prachy koupí dnes je jeho blbost. Ono už za tři tisícovky se dá bezbroblémů pořídit T60 s dvoujádrem :smt023 Jinak máš samozřejmně pravdu, já to koupil přes internet, ale se stále trvající zárukou, s origo krabicí...

prte
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1843
Registrován: 15.12.2008, pon 23:09
Bydliště: Cervena Recice / Praha

Re: PC All-in one

Příspěvek od prte » 6.1.2013, ned 21:44

no vsak ze za R50 dal v plny polni nejakejch 80k za novej kdysi v tom roce 2003 a ted koupil x230 za 30k... :-D
ex Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů