Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 1.11.2009, ned 13:02

Dobrý den sem neštastným druhým majitelem alfy romeo 145 1.4 ts rv. 1998 dovezené z holandska. Po bezproblémovém dojezdu domu cca 200 km a menším povozu městem sem zaregistroval že se mojí alfě vůbec nechce točit do vyšších otáček při prvním převodovém stupni ... auto prostě nemá odpych... když už zapasíte se spojkou a na rovince se vám podaří auto rozjedst tak je to bez problému.. Ovšem komedie teprve začína když se zastavíte kvůli něčemu v kopci a za vámi jsou auta .... Prostě je to bez šance do kopce se nerozjede i kdyby ste snad proturovaly na 5 tisíc otáčky a pustily spojku ...(to sem ale nezkoušel)...

Představte si že stojíte na rovině chce te se rozjedst už pouštíte spojku a auto se rozjíždí hlemíždí rychlostí a když to uspěcháte tak prostě začne škubat až chcípne... dá se rozjedst pokud mu výrazně dlouhou dobu pomáhate se spojkou v záběru..

Ovšem při převodu 3,4,5 nemáte absolutně žádný pocit že by s autem něco bylo táhne dobře a rychle reaguje na plyn... Motorově se zdá dobrá (také podle zvuku).. Při koupi měla podle servisní knížky najeto 95 000 km. A když sem vyjížděl od autobazaru tak se na jendičku rozjížděla uplně normálně ... Zatím to prostě vypadá že sem koupil zajíce v pytli jak se říká..

Také mi svítí kontrolka vstřiků... ale ta mi svítila i v autobazaru a jela normalně.
Někde sem četl že když svítí tato kontrolka může to být až 15 různých závad od těch menších problému ... čidla , váha vzduchu až po ty horší :(

Nesetkal se někdo s podobnným ne-li stejným problémem ? A nebo stačí pokud ste na tolik velký odborník že prostě víte :) :smt100 :smt100 :smt100

Ps : ještě něco ke stavu .... za studena na volnoběh točí skoro 2000 otáček po chvilce jízdy má na volnoběhu zhruba těch 1000 ot/min
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

rosso155
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3182
Registrován: 16.7.2008, stř 18:54
Bydliště: Prácheň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od rosso155 » 1.11.2009, ned 13:11

tak pokud svítí kontrolka, tak nejspíš bude nejlepší zajet na diagnostiku, ta by ti měla napovědět víc :smt102
2007 AR 159 2,2 JTS Ti - nero metallico
2002 AR 156 2.5 V6 24V SW - grigio metallico (ex)
1996 AR 155 1.8 TS Sport - rosso (ex)
1987 AR 75 2.5 V6 - rosso (ex)
2023 DAF XG 480 + 2023 návěs Krone
ALFOU SE NEJEZDÍ, ALFOU SE ŽIJE

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 1.11.2009, ned 14:56

No ono tady na příbramsku to s diagnostikou tohodle auta nebude zas tak žhavý .... pokud na to nebudou mít mašinu v autorizovanym servisu fiatu... tak pak už asi nikde :( a pak leda do prahy ale s timhle jezdit to je vo nervy co kdyby sem musel zastavit v kopci ? :-D

Sakra kde sou ty časy kdy automechanik znamenalo to že si do toho auta sedne projede a zjistí co tomu je ?! Ted jako by byli zhejckani tou elektronikou ze jim tam vyjede co tomu je. To opravej a je to porad stejny :-D tohle nemam zapotrebí ...


Joooo když sem se tak bavil s takovím automobylovíma zapálencema tak povídaly jeslti to neni spojkou ( a opravdu dělá podivné zvuky při sešlápnutí , asi ložisko) a druhý zase říkal že to může být výfukovim potrubím.... Že při malim tahu se třeba nějak zpětně dusí pokud by to bylo nějak zanesený a při velkym to jede protože si ten tlak už nějak najde cestu ven ..... Fakt nevim přijde mi to obojí celkem realný ze spodu sem to auto eště neviděl .... Ale planuju...
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 2.11.2009, pon 09:21

Re: Rosso Heled tak sem koukal taky si měl problém s kontrolkou vstřiků ? Jak tě napadlo že je to relátko ? Takovou zavadu bych si musel vysnít :-D Můj problém bude asi vo něco vostřejší ... bohužel v době kdy se na tom autě musí udělat dost jinejch věcí okolo ... A taky sem student a do auta se dostanu jenom v patek to neni zrovna moc casu na tolik oprav... Už aby to šlapalo a mohl sem si vozit šunky i do školy :)
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

kejml
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 998
Registrován: 18.8.2007, sob 14:43
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od kejml » 2.11.2009, pon 11:26

Nechci se plést, ale diagnostiku Tvého vozu zvládnou skoro všude, kde mají aspoň nějakou.
0.125 carburatore

www.Zlatnické řemeslo.cz - Zakázková výroba zlatých šperků
Výhody pro Alfisti.cz

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Petan » 2.11.2009, pon 11:49

Poznáš jestli ti klouže spojka? Dost dobře jsem nepochopil, jak se auto chová, jestli jde motor špatně do otáček jen při jízdě-rozjezdu na jedničku nebo i na volnoběh. Co vzduchový filtr, jak je na tom. Jak to tak vidím, tak budeš muset navšítivit odborníka-servis. taky mě napadá, jestli se ti nekoušou brzdy.
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 2.11.2009, pon 11:58

To Kejml : Heleď určitě se nepleteš :) jsem rád za nějaké reakce protože sem docela a dobře amatér :) Jestli je to tak jak říkáš tak sem jedině rád...

To Petan : Tak nejsem si jist že poznám prokluz spojky... Ovšem myslím si že když proklouzne spojka tak by to nemělo právě chcípnout ne ? Motor by se teoreticky měl točit jako na volnoběh. Co však vím je že motor se točí na neutral do otáček uplně normalně bez žádných pazvuků. Jak říkám 3,4 i 5 tý převod točí bez problému a s řazením problem taky nevidim prostě auto jede od vyšího převodu dobře, jak šlapneš tak jedeš :)

Jinak ty rozjezdy pokud už se s tím autem rozjedete na takovou rychlost že už to nechcípne tak je znát že ta jednička je nějaká utahaná .... Nevytočí se tak jako dříve.. U ostatních převodů tenhle problém nevidim

Brzdy se nekoušou, auto se zastaví protože motor jako by nemohl a zkončí to tim že s pár záškuby chcípne a jedete eště kousek setrvačností....

Mě jako amatérovy to připadá jako bych se chtěl rozjedst třeba na 3, nebo 4 ku ...

Na autě ještě nic měněno nebylo teprve jsem ho zaregistroval. Do servisu planuju zajedst až se vratím ze školy (čtvrtek,patek) pořádně ani nevím kám to dám...:( Dám na 100% vyměnit olej a ten olejovej i vzduchovej filtr. Ale to si myslím nepomůže s touhle závadou ... Auto samosebou potřebuje za chvíly nové rozvody, ale to to taky nezpraví.... Jak to tak bejvá šáhnu hluboko do kapsy
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

claymorex
Uživatelský avatar

Příspěvky: 51
Registrován: 8.10.2009, čtv 11:15
Bydliště: Nová Ves pod Pleší (Dobříš)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od claymorex » 2.11.2009, pon 13:08

Já bydlim kousek od Dobříše, takže s okolím Příbrami zkušenosti mam a doporučuju pana Slanického ve Vysokém Chlumci.. Alfám rozumí a když na něco nemá nástroje tak komunikuje s Fiatem z Příbrami. Kde jsou velmi slušní.. I když maji na vechno dost času... Jinak mam taky 145 1.4.TS Juniora a musim říct, že na to, že jí mam od začátku léta jsem do ní dal už peněz, že jsem si jí koupil vlastně znovu.. A když si řikám už budu jezdit, tak mi v neděli skončila spojka.. Občas si i řikám, že nemít Alfu, tak nemám tak krásný auto, ale sem spokojenej mobilní boháč...:D Měnil jsem 2x svíčky, protože s Biskama prostě nekomunikovala.. tak šli až NGK.. Výfuk, Rozvody s vodní pumpou, náplně, filtry, lištu na svíčky, snímač otáček vačkového hřídele, lambda sondu, dávala se sada těsnění na vršek a stále nemám opravenej variátor a nyní mi ještě klekla spojka..:)
Poslouchal jsem Italskou hudbu, pil Italská vína, koupil jsem si Italské auto.. a od té doby mám doma Itálii...:-D

rosso155
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3182
Registrován: 16.7.2008, stř 18:54
Bydliště: Prácheň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od rosso155 » 2.11.2009, pon 16:04

že je to relátko mi poradili kluci tady, pár jich mělo stejnej nebo podobnej problém, a mně právě kontrolka vstřiku nesvítila, nešel tam proud přes to relátko a nešlo ani čerpadlo. Ale dřív jsem měl problém, když se mi rozsvěcovala kontrolka vstřiků a chcípalo to, když jsem tomu naložil a ani to moc nechtělo jet, byl jsem v Alfě na examineru, napíchli to a zjistili vadnou lambdu, druhej den jsem jí vyměnil a od tý doby mám klid. Každopádně, pokud ti svítí ta kontrolka, s největší pravděpodobností ti poradí na diagnostice, na dálku se takhle radí dost blbě, bohužel. :smt102
2007 AR 159 2,2 JTS Ti - nero metallico
2002 AR 156 2.5 V6 24V SW - grigio metallico (ex)
1996 AR 155 1.8 TS Sport - rosso (ex)
1987 AR 75 2.5 V6 - rosso (ex)
2023 DAF XG 480 + 2023 návěs Krone
ALFOU SE NEJEZDÍ, ALFOU SE ŽIJE

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 3.11.2009, úte 07:54

Ahoj dobře tedy problem s rozjezdem by tedy asi byl ... Nezavysle na sobe mi to rekli 2 kamosi studující automechanika jeden dokonce řekl že je to spojka na 110% A to v tom ani nejeli :-D Nemel bych z toho mít radost ale aspon vim co je ty moji alficce :) (snad)

Me proste nejde do hlavy proc by to auto chciplo kdyby to bylo spojkou ... když uvážim že ona nakonec ty 2 momenty spoji až jedu .. Kdybych vytocil otacky a pustil ji hned mely by zahrabat kola a mam takovej dojem ze me by to proste chciplo :D

Jinak claymorex prosim tebe máš na toho pana Slanického cislo ?? A má diagnostiku ? Znam jendoho montera z Pb ale mama rikala at k nemu nechodim ze prej si zazila nemilé veci s jeho otcem a jablko nepada daleko od stromu ....:)
Jinak koukám máš alfu jako já :-D taky si defakto koupíš 2 :D .... to je hned spojka a rozvody .... pak este ten problem se vstriky a zjistim ze sem idiot kupovat alfu za tu cenu .... mel sem rovnou koupit nejakou za 40 000 - 50 000 kc kde majitel udelal vsechno proto aby jezdila a dobre ... prachy do toho narves tak jako tak jen s tim mas starosti . No snad přístě
Naposledy upravil(a) Hergoš dne 3.11.2009, úte 08:02, celkem upraveno 1 x.
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Kůrkyn » 3.11.2009, úte 07:59

spojkou to neni, prostě do toho nejde benzín. :)

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Petan » 3.11.2009, úte 09:48

Taky si myslím, že to spojkou nebude ale opět těžko radit, sám jsem zvědavý, co z toho bude :)
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 3.11.2009, úte 12:16

Tak sem nazoru že to spojkou neni , spíš si myslím že ta kontrolka vstřiků tam svítila už dost dlouho ze začátku to žádný vliv na chování nemělo ale teď se ta závada asi začla ozývat :( Slyšel sem že tyhle závady vyjdou na pěknej majland... A nic to nemění na tom že spojku budu muset co nevidět taky vyměnit protože děla hrozivý zvuky při tom sešlápnutí.... Prostě je to vrak přemýšlím i o tom že bych to auto vrátil ale to bude asi ošetřený kupní smlouvou ...Stejně sem vocas že sem to kupoval táta řikal pořad at to neberu ale to rikal celou dobu na kazdy auto i doma :D pak si vyber..
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

claymorex
Uživatelský avatar

Příspěvky: 51
Registrován: 8.10.2009, čtv 11:15
Bydliště: Nová Ves pod Pleší (Dobříš)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od claymorex » 3.11.2009, úte 13:34

Mno já jí kupoval v tý ceně co řikáš ty, žes měl koupit radši..:) ale hold se 100 000km nalíráno je jasný, že musíš investovat a tak se twedkon prohnu... a pak už snad budu mít klid..:)
Poslouchal jsem Italskou hudbu, pil Italská vína, koupil jsem si Italské auto.. a od té doby mám doma Itálii...:-D

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Richie » 3.11.2009, úte 13:36

claymorex píše:... a pak už snad budu mít klid..:)

:-D :-D to si rikam po kazdem finacnim krvaceni smerujicim do auta :) :smt040 :smt040 :smt033
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Kůrkyn » 3.11.2009, úte 17:10

Nejlevnější provoz alfy je v garáži pod přehozem s doklady v depozitu. :)

kejml
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 998
Registrován: 18.8.2007, sob 14:43
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od kejml » 3.11.2009, úte 19:14

nejlepší značka auta je Služební
0.125 carburatore

www.Zlatnické řemeslo.cz - Zakázková výroba zlatých šperků
Výhody pro Alfisti.cz

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 5.11.2009, čtv 22:16

Tak ta čubka pujde v pondělí do servisu .... S tím že zítra se zajedu kouknout k jednomu známýmu aby se na to podíval jen diagnoza .... Abych měl prostě názor od více lidí... Protože chci předejít nějaký sytuaci kdy si na mě vymyslej že je tam vadný tohle a támhleto oprava za 15 000 ... s tim že tam vymění nějakou sračičku za 500 a nejvíc to vošmelej... Sem amatér mě by prostě natáhl jako nic a nic bych nepoznal.... :D Tak zejtra tu dám posudek od toho mechanika zatim :)

Ps : Už s tim šuntem vyjedu každej kopec :-D Stačí klidně 2500 až 3500 otáček a fakt vyjede všechny kopce ... Prostě když začnou padat otáčky stačí jemně šlápnout na spojku a otáčky se zase vrátí pak do záběru kousek jedete ... zase to padá tak zase spojka :-D a prostě se s tim musí hrát .... Akcelerace tímto způsobem je horší než v plně naloženym trabantovy ale doveze mě z A do B ... :hotovej asi u toho i trpí už tak dost potrápená spojka ale doufám že je to dočasný řešení ...
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 14.11.2009, sob 10:31

Takže aby sme to rozlouskli :D Auto je od pondelí v servisu , jejich automechanik diagnostikoval ze je to prej spojkou ... Dobra tedy. Domluva byla taková že vymění spojku a olej s olejovým filtrem za předběžnou cenu 9000 s prací ! A to všechno za 3 dny ... Zda se to jako klasika. Ovšem dnes je sobota a mluvil sem s tím automechanikem , který včera teprve vyměnil spojku a prý kvuli tomu musel demontovat autobaterii , když jí dal zpět tak zjistil že auto nejde nastartovat kvůli imobilizéru. Takže auto jim tam stojí a teď čekají na nějaký servisní klíč s tím že to prý bude hotové do pondělí ale moc s tím počítat nemáme .... A při dotazu kolik to tedy nakonec bude stát tak říka ... No material mě vyšel na 9500 + práce .... takže 11400 kč .. S tím že mě ujistil že práce na tom imobilizeru se tam nepočíta.... A jěště sem zjistil že vyměnili jenom spojkovou lamelu a ložisko .... Ovšem byla po nich požadována výměna komplet celé spojky... Ted nevim kde se stala chyba za takovou cenu bych tedy určitě nečekal že vymění pouze lamelu se spojkovim ložiskem v cenně zhruba kolem 4000 kč + olej za skoro 2000 pořád sme na 6000 tísících kde si nahrabal ty 3000 tisice fakt netusim. Prostě u tohohle technika sem naposledy .. Este buhví kolik toho tam podelal když to u nej stalo tejden ... PROC MUSIM NARAZET PORAD NA SAMÝ KURVY KOLEM AUT ?! :smt097 stoptalk od přístě to dám kamošovy kdyz už tam něco posere tak se nic neděje protože to se v servisu stane taky ....

Mel sem dat radsi na vase rady ohledně automechanika a nespolehat na to že táta ví o "dobrém servise"
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Kůrkyn » 14.11.2009, sob 11:47

no vidíš, teď jsem tady jednomu členovi prodával komplet sadu spojky Valeo za 3300,-...

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 15.11.2009, ned 13:57

To je hezká cena valeo nejsou zrovna nejlevnejší co jsem tak koukal proto se musim zeptat asi nebyla ta sada fungl nová ? :-) ... Jinak existuje nějaký způsob jak se přesvědčit že mi tam servis dal opravdu novou sadu ?? Opravdu horší zkušenost se servisem sem neměl navíc všichni vypadají jak kdyby právě utekli z kryminálu. A ve smlouvě je napsaná pouze !! oprava spojky !!, i když se s otecem domlouvali na výměně za fungl novou spojkovou sadu sachs. Když sem se bavil s mechanikem co to prý dělal řekl mi že vyměnily pouze opotřebované součásti spojky... Když sem řekl počkat domluva byla taková že vyměníte tuhle spojku za fungl novou sadu od sachs řekl mi něco na způsob : no jo vlastně ?!
Podle mě mi tam dali pouze novou lamelu a ložisko, už podle toho že vnich vidim ty svině, podle toho prokecu a podle toho slovíčka ve smlouvě oprava spojky.... Ovšem cena už odpovída výměně spojky tak sem z toho už fakt na prášky. A jediný způsob jak bych jim mohl věřit je ten že by mi to ukázali.. Ovšem jestli se nemýlím tak ta spojka bude asi ve starém krytu a vyzualní kontrola možná určitě nebude.. Bazíruju si na tom protože logicky nechci platit za něco co tam nemám. Také nechápu jak si můžou říct za výměnu spojky s olejem 11400 kč když jim to trvá déle jak týden ? ! Doufám že nejsem jediný komu se to nezdá myslíte že mám nárok na nějakou slevu už když uvážíte tu dobu která je tedy výrazně delší než bylo dohodnuto (3 dny neni 8 :-D) a řekl bych že to ani za těch 8 dní nebude .... Mohl bych třeba vyprávět pohádku o ušlém zisku :-D ?
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Kůrkyn » 15.11.2009, ned 21:04

cena byla samozřejmě za novou. U spojky nemá smysl řešit starší věci, hledem k pracnosti výměny. Můžeš se podívat okénkem nahoře v přírubě převodovky pod termostatem a uvidíš, co je nového.

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Petan » 16.11.2009, pon 18:30

Nechej si předložit staré vyměněné díly, a od nových dílů si nechej předložit krabice tohle dopředu neavizuj. Jinak jsem z toho dost zklamaný, co se děje. Zase automaticky všechny mechoše neházej do jednoho pytle. Hodně štěstí...
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 16.11.2009, pon 21:40

Tak sem tu štěstí je to poslední co sem tedy měl ... Necháputo !!!!! Dnes volám do servisu a říká mi do telefonu že auto bylo už v pátek hotové a že jede .... Přitom sem tam v pátek byl a eště nejelo :-D ... Tak nic prostě domluvil sem se na určitou hodinu a vyrazil do servisu tam nacházim svoje auto eště v garáži ?! Tak se ptám co stim je a když turovali motor tak vzdy kolem 3 a 4 tisic otacek neco jakoby luplo ... skoro jako rana od vejfuku prostě pokaždém prudčím sešlápnutí .... Bylo mi řečeno že na 1. válci zleva jsou schnilý kablíky ke svíčkám a vůbec ty svíčky jsou z koxidovaný že by chtěli vyměnit spolu s tim kontaktem ke 2 svíčkam (na jednom válci) ... No stim sme odjížděli ze servisu ... říkáme si jo svíčky s tim sme počitaly .... Tak sem jel testovat ...

Hned při rozjezdech sem cítil že to funguje .... uplně normalní rozjezd pěkně jela a co víc chtěla přeřadit už na 30 km /h max ... :-D dám tam 2 a 3 a taky nic plynulé .... 3 a 5 pohoda jen pořád odmotoru něco lupalo a branilo tomu do otáček ... (při normální jízdě nebylo znát jen při sešlápnutí plynu na kopec nebo tak ... ) říkám si pořád svíčky jo za chvíly to zaparkuju a budu spát s vědomím že poprvé vím co tomu je ... :) Když si tak jedu domu najednou cítím že se auto nejak změnilo .... a potrdilo se mi to v prvním kopci při rozjíždění --... AUTO SE NAJEDNOU ROZJIZDELO JAKO DRIV jako když říkal automechanik "Je to prokluz spojky vyměníme spojku a pojedeto normálně .." ¨k...a ale ja tam snad mám právě novou spojku !!!!!!!!!!!!! Tak to se po 50 km posrala ?? !!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAA ... no eště se náhle s tím rozjížděním změnilo řazení opět 1. převod jede do 60 km / h !!!!!!!!! a mám skoro 5000 ot tedy otáčky při kterých obvykle řadím .. poté 2. převod jede až do 90 /km h a při tom jela do 50 km .... potom trojka ... ta už je normální předpokláda že na tý dvojce bude maximálně 50 , ovšem 50 na dvojku v tom autě ted už nemá smysl nejede to vubec :-d takže logicky řadíte z 2jky na 4 ku protože 3jka v 80 ... 90 ?? :-D takže se řadí jako dřív 1.. 3 nebo 1..2..4 ... trojka se vyplatí jen do města když chcete tah motoru .... jede hezky ....

Společně s tím také přestal lupat ten motor !!!!!! a jede jako dřív pěkně točí ..... je to znát je to uplně jako před servisem .... Takže dobrý stav převodovky a špatný stav motoru se ve 2 vteřinách změnil na dobrý stav motoru a špatný stav převodovky ... jak kdyby tam bylo tlačítko na změnu :-D teď je kopec ted si tam dám parádní rozjezdy .... a ted potrebuju jedst tak zmacknu tlacitko aby to melo odpych a nelupalo to :-DD ja se tomu směju ale sem z toho fakt v píči ... Nevim co stim mám dělat asi zajid zase za nima že za 11 400 kč se na tom autě změnilo akorád to že spojkový ložisko " nekňučí" a nesvítí kontrolka vsřiků protože ten eror vymazaly při diagnostice ....bylo to opraveno protože automechanik řekl že je to spojkou ... ale přitom sem videl tu starou spojku konkretně lamelu a vypadala že je v dobrym stavu i ten mechanik říkal že ta lamela neni na odpys takže tady je vidět že to ten játroň diagnostikoval špatně a na základě toho bylo vyhozeno 11 klacků místo tak 2000 za výměnu pouho pouhého ložiska a další peníze by se dali rovnou na svíčky nebo na vsřiky nebo na něco co způsobuje tu závadu !!!!!!!!! Myslíte mám sanci s tim uspet u reklamace ?
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

Hergoš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 49
Registrován: 29.10.2009, čtv 22:38

Re: Moje 145 1.4 TS netáhne na 1.převod ...

Příspěvek od Hergoš » 16.11.2009, pon 22:07

ps : Napadlo mě možná co s tím je ... je to celkem jednoduchý....Když sem opuštěl servis ... tak při řazení ze 2jky na 1 cku ta draha smerem do leva byla menší než je teď ... Protože teď aby tam padla jednička tak se musí jakoby více doleva .... aspoň se mi to zdá .. a když se musí více do leva ?? tak se tam místo jedničky dá 3 jka a místo 2 jky se tam dá 4 ka .. a 3 jka a dále potom fungují dobře ... třeba je jen vprdeli ten mechanizmus který vymezuje ty drahy převodovky .... Nevím jeslti je to drahá záležitost na opravu nebo levná každopádně se to mělo asi udělat místo výmeny spoky .... A vskutku oni to udělali nemužu jim to upřít nějak to seštelovali, ale vydrželo to jenom 50 km .... a pak se i chytla po té ujete vzdalenosti i ta svíčka a začla zapalovat a motor se začal dobře točit .... Co si o tom myslíte vy ? ... také postřeh v jiném autě se moc nepovede za vypnutého motoru měnit kvalty bez vymáčknutí spojky ... ale co u mojí alfy to jde ! uplně stejně jako s vymáčknutou spojkou na podlahu .... Tak nevím nevím nejsem automechanik ale celou dobu se mi ta možnost že by to bylo spojkou nezdála :-D ale ne oni sou velcí pani a určí diagnozu po 2 km .... a takhle to potom dopadá !!!!! No co já si stim počnu :(
Aktuálně mi vrací co sem do ní dal :) Takže spokojenost až na pár detailů
--------------------------------------------------------
Alfa Romeo 1.4 TS 16V

Odpovědět

Zpět na „145/146“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host