Čidlo venkovní (ext.) teploty

Odpovědět
Conflict
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125
Registrován: 8.4.2011, pát 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Čidlo venkovní (ext.) teploty

Příspěvek od Conflict » 18.7.2011, pon 13:56

Ahoj,

poslední dobou mi ukazuje na ICS špatnou venkovní teplotu, vždycky je nižší než je skutečná. Např. když je 30, ukazuje 20; když je 20, ukazuje 12, apod. Dočetl jsem se na Squadra Moravii, že toto čidlo může ovlivňovat funkci klimy, protože když si klima myslí, že je venku 15 a ono je tam 30, nebude se snažit ochladit auto na 17 například.

To čidlo je schované v levém zpětném zrcátku (řidičově). Teď 2 otázky: Dá se to čidlo sehnat samotné? (nikde jsem ho na netu nenašel), nebo dá se tam použít nějaký obyč. odpor? (25 kOhm??) Druhá otázka je, jak se dá toto čidlo vyměnit; stačí jen naklopit sklo zrcátka (mám v elektrice) úplně našikmo a nějak se tam procpat, anebo se musí sklo vytahovat? Máte s tím někdo zkušenosti? To čidlo se evidentně pokazilo, protože ještě před rokem ukazovalo správně.

Díky moc za všechny rady.

P.S.: Uvažoval jsem i nad možností vymontovat to čidlo z bouračky/vrakáče někde, nebo koupit rovnou celý zrcátko, ale stejně nevím, jak ho vyměnit. :-)
ŠKODA Octavia III 1.6 TDi DPF 77 kW (2012)

wraith771
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 319
Registrován: 19.3.2007, pon 15:51
Bydliště: Bratislava

Re: Čidlo venkovní (ext.) teploty

Příspěvek od wraith771 » 18.7.2011, pon 19:58

Zrkadlo budes musiet odmontovat od dveri a cele rozobrat pretoze ten vnutorny mechanizmus s motorcekmi pritlaca to cidlo do tej diery v ktorej sa nachadza. Uz som to menil.
159 2.0 JTDm
VFR 800 VTEC
166 V6 ex
166 JTD ex

Odpovědět

Zpět na „166“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host