Par dotazu k elektrickym moucham

Odpovědět
Žížal
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 285
Registrován: 26.9.2010, ned 09:09
Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od Žížal » 3.11.2010, stř 17:05

Koupil jsem si Alfu 159 - je to super vec, ale nasel jsem par chybek:

1) Nefunguje otvirani kufru zevnitr tlacitkem na strope. Klicem kufr normalne otevru. V manualu je popsane ze pri zapnuti funkce v menu nejde kufr otvirat tlacikem uvnitr, zkousel jsem to zapnout/vypnout ale bez zmeny

2) leva zadni stahovacka nestahuje jen vydava praskani

3) prave zrcatko se neda elektricky nastavit

4) pri zapnuti tempomatu prepinacem to jen napise Tempomat OFF a nefunguje

Jsou to veci co me nenapadlo overit si pred koupi a rad bych vedel jak zasadni problemy to jsou a co muze stat oprava, nez se pujdu do bazaru bavit o nejake sleve nebo reseni.

Kazdopadne me Alfa chytla, tak doufam ze to jsou jen malickosti.

sunic
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1622
Registrován: 29.12.2009, úte 09:04

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od sunic » 3.11.2010, stř 17:35

Asi budu rejpavej, ale za to, že má chybky nemůže Alfa, ale skoro jistě Ty, že jsi si to neozkoušel.. při tolika závadách to může být i povodňovka.

1. Klíčem myslíš dálku nebo zámek na dveřích (i když teď se přiznám, že si vlastně ani nevybavuju jestli tam je). No každopádně bych omrknul pojistky, případně multimetrem proměřil přímo ten stropní spínač, jestli do něj jde šťáva.

2. Jestli tam něco praská, tak asi bude problém se stahovacím mechanismem, což nevím jestli je opravitelné a případně jak je ten mechanismus drahej. Kdyžtak mrkni na allegro.pl

3. Zas to chce mrknou na pojistky a pokud budou v cajku, tak zas bych proměřil kabely přímo v zrcátku.

4. Tohle už bude horší a asi by to chtělo diagnostiku.. Tuším, že zde jí nabízí Cendler, ale nevím jak daleko jste od sebe. V autorizáku je cena od 5ti set do cca litru za napíchnutí.

Tak hodně štěstí..
Alfa Giulietta 1.4T MA 125kW TCT rv. 2016

ex. Alfa 159SW 1.9 JTDm 110kW Q-Tronic rv. 2006
ex. Alfa 156SW 2.5 V6 140kW rv. 2000

Balanta
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1129
Registrován: 16.8.2007, čtv 10:02
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od Balanta » 3.11.2010, stř 19:28

poptal bych se na to v origo servisu :shock:
Alfa Romeo Stelvio 2.9 QV

www.cyklobarbecva.cz

cendler
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3425
Registrován: 12.7.2009, ned 07:11
Bydliště: Sokolov, CR
Kontaktovat uživatele:

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od cendler » 3.11.2010, stř 20:55

Takže disgnostiku jsem už vyřešily a zítra ji posílám, ale :

1. jak jsem ti psal bv SZ, podíval bych se na pojistku, měla by to být pojistka F38 15A a je hned u pravé nohy, jak máš ovládání mlhovek atd. je tam malý křížový šroubek a pod nim jsou pojistky a je tam i zásuvka na diagnostiku

2. vypadá to na prasklé lanko, to je na výměnu stahovačky, nová stojí cca 1650kč(minulý týden jsem ji měnil jednomu klubákovy)

3. sundat tapec zjistit jestli je připojený, možná pojistka, ale nezjistil jsem jaká to je, uvidíš na diagnostice

4. opět diagnostika

Na diagnostice přečti si závady a hlavně bych je nemazal pro servis, pokud máš auto koupené v bazaru , takže na něj máš záruku a stím bych tam šel, co tam všechno nefunguje
Alfa Romeo 159sw 1,9JTDm 16v automat
víkendovka : Alfa Romeo Spider916 3,2 V6 24v
ženy : Fiat Bravo 1,4 16V-babycar
ex - Alfa Romeo 159sw 2,4JTDm DPF OFF, EGR OFF
Odstraňování DPF, EGR - KILLER of DPF, pořadatel akce Morava
Tel:777@904@438

Žížal
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 285
Registrován: 26.9.2010, ned 09:09
Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od Žížal » 3.11.2010, stř 21:42

Diagnostika bude a uvidime. Vzhledem k tomu co za 159 se objevuji v bazarech, tak budu celkem stastny pokud to budou vsecky vady... Po X autech s vrzajcim rizenim, automatem co radi jen s kopnutim jak DSG, brzdove kotouce v rat stylu... Tempomat me nenapadlo zkusit - je spousta jinych veci k testu. Predni okna jsem zkusil a malem umrznul, tak ty zadni jsem nezkusil - blbec. Kufr se otviral, tak mi nedoslo ze jsem nezkusim i tlacitko uvnitr. Zrcatko je stejny pribeh - jsou obrovske a vidl jsem v nich - to bylo fajn. Proste Alfa je laska na prvni pohled a zkontrolovat vseko asi nejde. Uvidim jak se bazarista postavi k reklamaci, ale budu radsi pocitat s nezajmem a radsi bych to spravil sam - neverim tomu ze bazarista to spravi jinak nez izolackou a kusem hrebiku...

ad 1, 3, 4) na alfaowner foru ty vady resili odpojenim baterky tak to zkusim

Dik za rady uvidime co rekne diagnostika.

sunic
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1622
Registrován: 29.12.2009, úte 09:04

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od sunic » 3.11.2010, stř 22:10

Tak pokud to máš za hotový a né na leasing, tak bych se s bazaristou nemazal.. a pokud máš leasing, tak by to asi bylo špatný, protože by majitelem byla leasingovka a tu nezajímá co jsi koupil, hlavně že platíš.
Alfa Giulietta 1.4T MA 125kW TCT rv. 2016

ex. Alfa 159SW 1.9 JTDm 110kW Q-Tronic rv. 2006
ex. Alfa 156SW 2.5 V6 140kW rv. 2000

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od swoop01 » 4.11.2010, čtv 16:05

Otazkou je, jestli se bazarista s vami vubec bude na toto tema nejak bavit. Zaruka se da poskytnout na vse, ovsem vsechno ma nejakou klicku a az se vyroji problemy tak se ukaze, ze za to vlastne nikdo nemuze a mel jste si to proverit. Z osobnich zkusenosti jsem zjistil, ze dost bazaru vsazi na to, ze budete vzhledem vozu tak uchvaceni, ze se opomene hromada veci kontrolovat. Vetsinou jsou nadmiru ochotni se sdelovanim informaci az do doby, nez vytahnete z kufru vlastni baterku, meric tloustky laku a zacnete auto bedlive prochazet - pripadne si vyzadate najezd na zvedak a diagnostiku v autorizovanem servisu.
V nasich koncinach je obchod s ojetinami jungle a z 10 bazaru nabizejici AR kapnete sotva na jeden, kde to auto za neco stoji.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

Žížal
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 285
Registrován: 26.9.2010, ned 09:09
Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od Žížal » 4.11.2010, čtv 18:14

Uvidime co na to bazarista... Jednak smlouva je na zprostredkovani prodeje, takze bazar je mimo ale resi to s predchozim majitelem, cili 100% neprakticka situace. Dalsi vec je ze jsem v bazaru nechal predchozi auto protiuctem za normalni cenu a delat divocinu by se mi mohlo vratit touhle cestou...

Radsi pocitam s tim ze si to poresim sam (a kvalitne) a pri nejhorsim bazarista prekvapi a zajisti opravu :-D
Po pravde, jestli to budou jedine vady co se objevi tak budu neuveritelne stastny. Radsi si vymenim stahovacku a doladim par kousku elektriky nez menit rizeni...

Asi neexistuje dilenska prirucka k 159 v elektornicke podobe. Radsi bych vedel kde jsou poschovavane sroubky nez neco ulomim...

L.u.k.e

Příspěvky: 54
Registrován: 25.5.2010, úte 11:49

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od L.u.k.e » 4.11.2010, čtv 19:23

existuje, stačí trochu hledat.... :smt024

např.
http://manualy.karnet.sk/alfa-romeo-man ... y-prirucky

sunic
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1622
Registrován: 29.12.2009, úte 09:04

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od sunic » 4.11.2010, čtv 21:53

Upřímně, to myslíš vážně s tím řízením? Samozřejmě Ti "to" nepřeju, ale jsi si jistý, že když koupíš takhle vysypaný auto, že dáš těch několik blbostí dohromady a už budeš furt v poho? S tím řízením mi to přijde trošku jako rýpanec, ale třeba jsi to tak nemyslel. Já mám nalítáno skoro 190tkm(na budíku), takže to řízení už na nějakou poruchu právo mělo a za druhý, s autem jsem já od loňské koupě najezdil cca 50tkm než se objevila první závada a ty jsi pomalu ještě nevyjel z bazaru a už to máš takhle vysypaný. Přijde fakt divný to porovnávat s řízením..
Alfa Giulietta 1.4T MA 125kW TCT rv. 2016

ex. Alfa 159SW 1.9 JTDm 110kW Q-Tronic rv. 2006
ex. Alfa 156SW 2.5 V6 140kW rv. 2000

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od swoop01 » 5.11.2010, pát 00:08

No uprimne - par elektronickych blbinek nemusi zrovna znamenat, ze to bude levnejsi nez menit rizeni! Nedocetl jsem se, nebo jsem prehlednul motorizaci. Ja osobne bych se asi nejvic desil toho tempomatu - muze to byt packa, nebo vada kontaktu v celem tom bazmeku a nebo tam taky vubec nemusi tempomat byt - i kdyz tam ta "packa" je. Mam pocit, ze vsechny diesly maji pro tempomat standardne pripravu, takze tam bych strach asi nemel - muze chybet pouze packa.

Pro predstavu: pokud je to v pacce, pak se meni cely bazmek pod volantem a oprava v AR cca 15 000 z toho cca 11 000 ta packa ;-). V nejlepsim pripade je to uplna blbost za par kacek.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

Žížal
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 285
Registrován: 26.9.2010, ned 09:09
Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od Žížal » 6.11.2010, sob 11:52

L.u.k.e - dik moc za odkaz, tohle jsem neznal a je to uplne super. Diky tobe uz jsou dva problemy odstranene. :smt026 Bez toho navodu bych resil jak veci rozebrat a neco mozna ulomil.


Ovladani kufru bylo v spinaci - vodiva guma byla promackla, takze tlacitko bylo seple furt (nic neobvykleho z moji zkusenosti se servisem elektroniky). Stacilo to narovnat a kufr se otvira jak ma.
Ovladani spolujezdcova zrcatka funguje, respektive vim kde je chyba, nejaka "dobra" duse ve fabrice setrila dratem na privod a ten se napina a konektor ztraci kontakt. Piny jsou nalisovane z fabriky, tak asi patecni kousek...

K uvaham co za auto brat nebo nebrat bych se nevracel - auto jsem koupil, protoze z nabizenych kusu melo nejmin vad. Vzit auto co ma vadne rizeni a cena je vyssi mi neprijde jako lepsi volba... V rozhodnuti taky hrala roli ochota bazaru vykoupit predchozi auto a cena. Bohuzel na auto celkem specham - do minuleho se kocarek nevesel. Proste Alfa stoji pred barakem a uz se muzu jen snazit ji dat to 100% stavu a budu neskonale vdecny za pomoc. Na aute si lecos udelam sam, ale posledni alfa co jsem mel byla 33 a ta se kapecke lisi. :-D

sunic
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1622
Registrován: 29.12.2009, úte 09:04

Re: Par dotazu k elektrickym moucham

Příspěvek od sunic » 6.11.2010, sob 12:22

Tak hlavně ať jsi spokojený.. jen nevím co sem furt motáš nějaký řízení? Chápu, že to je jakási narážka na můj úvodní příspěvek, ale s autem jsem najezdil skoro 57tkm, než se objevila první závada. Bohužel to teda bylo řízení, ale určitě to s tím nebylo koupený. A navíc, těch 9500,- co mě to i s prací stálo zas není taková bolest. Co ty víš, co Ty budeš řešit po tolika ujetých kilometrech. Ale přeji Tobě, sobě i jiným ať řešíme jen dolívání provozních kapalin a nic víc. čus
Alfa Giulietta 1.4T MA 125kW TCT rv. 2016

ex. Alfa 159SW 1.9 JTDm 110kW Q-Tronic rv. 2006
ex. Alfa 156SW 2.5 V6 140kW rv. 2000

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů