Kolísání otáček motoru

Odpovědět
kyubbi 145qv

Příspěvky: 1
Registrován: 14.1.2012, sob 09:50

Kolísání otáček motoru

Příspěvek od kyubbi 145qv » 14.1.2012, sob 09:56

zdravim.. mam otazku ale hlavne problem.. na mojej alfe 145 2.0qv pri naštartovani mi zdochinal motor akokeby ho dusilo.... časom som zistil že ked som odpojil vahu vzduchu otačky boli vyšie a dalo sa aj jazdit.. teraz se stane že když stojim na semaforoch sem tam mi vybiehaju otačky kolišu zhruba 500 hore dole..ako keby som pridaval plyn
zistil som že je vadna lambda sonda ale ta vraj len zvyšuje spotrebu ktoru mam teraz dost vysoku.. nestalo sa to aj vam ??

ReznikCZ
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1902
Registrován: 21.12.2009, pon 19:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisajuce otačky na volnobehu

Příspěvek od ReznikCZ » 14.1.2012, sob 12:11

Ja mam jiz lambdu ktera vykazuje spatny hodnoty, spotreba moc nezvrostla. Na diag by ti rekli co je spatne, me zjistili lambdu hned, jinak priznaky stejne jako mas ty. Bylo mi receno ze to muze byt bud lambda, nebo vaha vzduchu, nebo zaneseny klapka, ktera hure dovira nebo byla zanesena a vykazala chybu v RJ a nebo motorek co drzi volnobeh. U me to diky diagnostice vypada na tu lambdu pouze
Mercedes-Benz S500 4Matic
.......ale srdcem stále Alfista

Harry
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176
Registrován: 22.5.2011, ned 10:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisajuce otačky na volnobehu

Příspěvek od Harry » 14.1.2012, sob 17:08

Může to být lambda ale taky pokud říkáš že odpojíš váhu vzduchu to čidlo a je to lepší tak doporučuji vyčistit .. na webu je snad i návod jak na to.. já už jsem to jednou udělal a byl hned znát rozdíl ;)
Škoda Forman 1.3 Lxi (94) - ex
Škoda Felicia 1.6 Mpi (99) - ex
Alfa Romeo 146 1.6 TS 16V (98) - ex
Alfa Romeo 147 1.6 TS (05)

Michal Sweet

Příspěvky: 26
Registrován: 14.12.2010, úte 10:20

Kolísanie otáčok

Příspěvek od Michal Sweet » 6.7.2012, pát 13:40

Pred týždňom som konečne spojazdnil alfu ako má, išla nádherne. Dnes ráno sa však objavil problém, semtam mi to začalo cúkať a keď som vyradil rýchlosť otáčky kolísali od 1000-1500 otáčok. Ide ma šľak trafiť.. jedno opravim druhe sa ****.. Skúšal som poodpájať čo sa dalo stale rovnaké (zo začiatku nabehnú otáčky do 3000 klesnú na 1000 a potom to stále skáče hore dole). Dik za návrhy. Alfa Romeo 146 1.4 boxer

Michal Sweet

Příspěvky: 26
Registrován: 14.12.2010, úte 10:20

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Michal Sweet » 13.7.2012, pát 12:30

Tak nič? http://www.youtube.com/watch?v=rRUE0IDeERo takto dajako mi to poskakuje, auto po dlhšom státi nejde na prvý krát naštartovať, na druhý nabehne. Minule som pozoroval, že auto po cca 15 sekundách padne na 500 otáčok (skoro skape), otáčky nabehnú do 3000 a tam ostanú pokiaľ neklepnem trocha na plyn, následne ide kolísanie. Za jazdy pri malých otáčkach auto cuka.
Dik za rady

laci53

Příspěvky: 21
Registrován: 1.7.2012, ned 13:45

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od laci53 » 15.7.2012, ned 12:34

Chalani, ja mám obdobný problém, a zatial som nenašiel človeka, ktorý by mi to aspoň odborne diagnostikoval, a nie to už opravil. Začalo to kolísanim otačiek medzi 500-1500, to mi ešte jeden opravár softwerovo upravil, otáčky sa ukľudnili, ale hneď na druhé rano som auto natočil na tretí pokus, problematické studené štarty ja tomu hovorím že nemá sytič v poslednom čase chytá až na piaty krát aj to nabehuje do otáčok tak, že mi srdce trhá. Jeden opravár hovorí, že treba vymeniť škrtiacú klapku, ďalší jedoznačne odpísal lambdu, ktorú mi vymenil za novú-bosch, no k žiaducej zmene aj tak neprišlo. Potom mi ten istý opravár povedal, že si mám dať urobyť flash riad.jednotky. No vo Fiat servise mi povedali, že to sa nedá urobiť. Poaďte mi čo s tým. Na mojoj Alfe 146 1,6 TS maturovali minimálne 6-ti majstri, no ani jeden to nedotiahol do konca, samozrejme všade platím a nič z toho. Moj sukomný postreh, nemáme majstrov na alfy, prichodí mi isť minimálne do maďarska popripade do talianská. Ak by mál niekto rozumnú myšlienu, sem s ňou. ďíky

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Kůrkyn » 16.7.2012, pon 08:32

v první řadě se to musí připojit na diagnostiku a sledovat z aběhu všechny veličiny a podle souvislostí mezi nimi zjistit, kde je příčina. Může to být i banální dirka ve výfuku a dalších 20 důvodů.

Michal Sweet

Příspěvky: 26
Registrován: 14.12.2010, úte 10:20

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Michal Sweet » 16.7.2012, pon 20:49

Mne bolo povedane že by to mohol byť snimac otacok motora, pýtal som sa pár ľudí mali podobne problémy a vyriešili to výmenou spomínaného snimaca....

Michal Sweet

Příspěvky: 26
Registrován: 14.12.2010, úte 10:20

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Michal Sweet » 6.8.2012, pon 08:37

Takže môj problém s kolísaním otáčok som vyriešil. V servise chlapík zistel, že krokový motorček je pravdepodobne v háji, nejak ho nastavil a nechal odpojený kábel. Tak som teda skočil na vrakovisko odskušal dva motorčeky, výsledok bol následovný. Keď som pripojil prvý motorček naštartoval tak otáčky šli nádherne (nič nekolisalo neblblo) tak som ho teda kúpil lenže ako som druhý krát naštartoval už sa to opäť začalo (kolísanie a bla bla bla), skúsil som druhý motorček a podobne, prvý krat keď som naštartoval šlo to parádne, na druhý či tretí krát to isté (kolísanie otáčok).
Dal som tam teda ten svoj odpojil elektrinu, dá sa bez toho jazdiť len radšej by som to mal všetko v poriadku. Moja otázka znie: čo môže byť príčinou toho kolísania? Žeby radiaca jednotka, ktorá zle nastavuje krokový motorček?

Odpovědět

Zpět na „145/146“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host