Jaycer94 - Alfa Romeo 156 SW, 1.9 JTDm 110kw, 2005"

Odpovědět
Jaycer94

Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2015, ned 19:23
Bydliště: Pardubice

Jaycer94 - Alfa Romeo 156 SW, 1.9 JTDm 110kw, 2005"

Příspěvek od Jaycer94 » 10.1.2016, ned 16:00

Před svátky jsem objížděl různé inzeráty jak na 147 tak GTčka ale prostě u mě pak vyhrála tahle 156ka od Matese.

Dříve měl táta Fiat Marea Weekend které jsem si velice často pujčoval a musím říct, že na něj budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Pro mě to bylo fakt skvělý auto který už jen tak nenajdu, zvláště na dovču kde se člověk v kufru mohl pohodlně vyspat a neřešit kde se ubytuje :smt020
Začala trochu zlobit, spotřeba už nebyla ideální a tak musela být nahrazena

Když jsem si jej u Matesa zkoušel, tak mě zarazilo jak je to vlastně malé auto oproti Máně :shock: když jsem se kouknul do kufru, tak jsem si říkal, že to je jen imitace kombíku :D Ale prostě to byla láska na první pohled a posez. :smt007
Alfička má 140.000km najeto, kožený béžový interiér, vyhřívané sedačky, xenony, dvou zónovou klimatizaci, parkovací senzory, 4x el. ovládání oken atd., atd. ... 1. majitel z Německa ale byl to nějaký Dymytrij :-D
Tak jsme jí jeli projet. Nastartováno bylo již déle a tak jsme se vrhnuli na cestu. Prvních 100m bylo pohupování po ztuhlých pneumatikách, původně jsem si myslel, že je podvozek takto tuhý neboť ze všech stran jsem to četl, ale později se gumy už obměkčily a pohoda.I tak budou potřeba nové, ale tuto zimu snad vydrží.

Mates mě upozornil, že na autech provozní kapaliny nemění a ani gumy, tak v současné době se o ní starají již v servisu, kde jsem dodal snad všechny potřebné provozní kapaliny a filtry k obměně.
Též jsem nechal vyměnit termostat, protože dle domácí diagnostiky (ELM327 Bluetooth z Aliexpress.com) jsem zjistil, že termostat otevírá při 52°C, což mě vcelku šokovalo oproti Máně, kde se skálopevně ručička ukazatele teploty vody držela na 90°C. (Vím, že Fiat Marea má průměrový ukazatel a Alfa aktuální.) Termostat jsem pořídil značky Vernet a i s čidlem za cca 980Kč

V současné době budou hlavně přibývat fotografie, neboť ty co mám byly pořizeny na rychlo abych mohl přidat téma :smt024

Samozřejmě že úpravy, opravy a fotografie budou přibývat. a.vs.s
Přílohy
Ať už je noc nebo den, pokaždé je ten interiér krásný.
Ať už je noc nebo den, pokaždé je ten interiér krásný.
IMG_20160107_160005.jpg
Už čeká před servisem na výměnu
Už čeká před servisem na výměnu
Alfa Romeo 156 SW , 1.9JTDm 110kW 2005
Ex Fiat Marea Weekend 100 , 1.6 16V

Jaycer94

Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2015, ned 19:23
Bydliště: Pardubice

Re: Jaycer94 - Alfa Romeo 156 SW, 1.9 JTDm 110kw, 2005"

Příspěvek od Jaycer94 » 18.1.2016, pon 21:42

Tak po víkendu se hlásím s dávkou fotek ze servisu.
Docela jsem se divil jak dlouho jim to trvalo a i kolik si naúčtovali za týden práce.
Původně jsem chtěl jen vyměnit spojku, provozní kapaliny a filtry, ale pak se díly potřebné k výměně nabalily. :D
Když už se vyměnila spojka, gufera a převodový olej, začal téct spojkový válec. Proběhlo žhavení telefonu a na druhé straně Mates odsouhlasil, že jej mají. Tradá za ním, namontovat, ale při montáži praskla objímka spojkového válce. Opět žhavení telefonu k Matesovi a opět odsouhlasil že jej mají, avšak poslední. Proběhla veliká hromada podobných ceremonií a musím říct, že nás Mates-Auto podržel a vždy ochotně poradil. :smt020

O víkendu Alfice absolvovala cestu z Pardubic do Přerova a zpět. Šlapala jako divá, akorát první spotřeba byla 7,5 litru. Což mi přišlo docela dost.

Ale abych dlouho nemluvil, tak přidám pár fotografií.

Btw. Když mám účet na portálu rajče.cz jak mohu přidat fotografii z rajřete? Bojím se že po čase fotografie zmizí a chci aby byly dohledatelné.
Přílohy
Únik kapaliny ze spojkového válce.
Únik kapaliny ze spojkového válce.
Vzduchový filtr předchozí majitel asi dlouho neměnil.
Vzduchový filtr předchozí majitel asi dlouho neměnil.
Prý potřebovali místo. :D
Prý potřebovali místo. :D
Už si tam sedí nová. :)
Už si tam sedí nová. :)
Vysypal se unašeč
Vysypal se unašeč
Se spojkou se prali ve čtyřech.
Se spojkou se prali ve čtyřech.
Alfa Romeo 156 SW , 1.9JTDm 110kW 2005
Ex Fiat Marea Weekend 100 , 1.6 16V

villiersa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 57
Registrován: 31.8.2012, pát 07:16
Bydliště: Zlín

Re: Jaycer94 - Alfa Romeo 156 SW, 1.9 JTDm 110kw, 2005"

Příspěvek od villiersa » 19.1.2016, úte 10:41

Pěkný kousek, ať dobře slouží.
1999 - AR 166 2,4JTD /EGR - off/KAT - off
1999 - Fiat Punto 1,2 8V
2001 - Fiat Marea Weekend 1,9JTD
V péči
1993 - Opel Corsa 1,4i

Jaycer94

Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2015, ned 19:23
Bydliště: Pardubice

Re: Jaycer94 - Alfa Romeo 156 SW, 1.9 JTDm 110kw, 2005"

Příspěvek od Jaycer94 » 31.1.2016, ned 19:11

Děkuji mnohokrát :wink:

Opět se ozývám a tentokrát opět s další várkou fotografiií.
Dnes jsem se vrátil z krátké víkendové lyžovačky z Králík. Cesta pokojná a areál Červená voda byl fajn, ale chci se podělit o jinou zkušenost.
Čirou náhodou jsem si říkal, že kožené sedačky se mi zdají poněkud vyschlé a potřebují údržbu.
Ve světě autokosmetiky nejsem zcela zběhlý a tak jsem volil tradiční low-cost Želvičku čili Turtle Wax.
Musím říct, že když jsem se nudil před otevřením půjčovny lyží v Pardubicích, tak jsem jej jen tak vyzkoušel. Vyhrabal jsem hadr, malý ustřižek houbičky a šlo se na věc.
Po pár krouživých pohybech jsem se nestačil divit. Kůže najednou se dostala do naprosto jiné dimenze vzhledu. :shock: Zmatněla a nebyly moc stopy po zašpinění.

Avšak spolu s čištěním řidičova sedadla vyvstal další problém. Pod nánosem špíny ve vráskách kůže se objevily černé rýhy, ty už jsou bez barvy a nejspíše je potřeba je dobarvit u autočalouníka. Ale i tak za ten efekt to stojí.

Na celou řidičovu sedačku nezbyly síly v ruce. Když bude slunečněji, určitě vytáhnu foťák a stativ a udělám test před a po aby byl jasně vidět rozdíl. :)
Přílohy
Žádný photoshop nebo retuš. Docela jsem koukal.
Žádný photoshop nebo retuš. Docela jsem koukal.
Záznam o nejmarkantnějším rozdílu.
Záznam o nejmarkantnějším rozdílu.
Sedák vyčištěn pouze z poloviny žebrování + velký podkolení měch.
Sedák vyčištěn pouze z poloviny žebrování + velký podkolení měch.
Alfa Romeo 156 SW , 1.9JTDm 110kW 2005
Ex Fiat Marea Weekend 100 , 1.6 16V

Jaycer94

Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2015, ned 19:23
Bydliště: Pardubice

Re: Jaycer94 - Alfa Romeo 156 SW, 1.9 JTDm 110kw, 2005"

Příspěvek od Jaycer94 » 31.1.2016, ned 19:16

Málem jsem zapomněl nahrát fotografie z víkendu, kdy jsem konečně měl čas použít jinou techniku než mobilní telefon.
Nechť se fotografie líbí. Jinak album najdete na: http://jaycer94.rajce.idnes.cz/Foto_30.1.2016/
Přílohy
IMGP8325.JPG
IMGP8324.JPG
IMGP8334.JPG
IMGP8346.JPG
Alfa Romeo 156 SW , 1.9JTDm 110kW 2005
Ex Fiat Marea Weekend 100 , 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Naše Alfy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti