Osm let a osm měsíců, 250 tis. km - život s AR 156 2.0 TS

Tazdevil
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 531
Registrován: 22.2.2007, čtv 22:05
Bydliště: Zbiroh

Osm let a osm měsíců, 250 tis. km - život s AR 156 2.0 TS

Příspěvek od Tazdevil » 7.12.2008, ned 18:03

Předem se omlouvám, že je to tak dlouhé a asi i celkem nudné, ale chtělo se mi trochu bilancovat a tak jsem u jistého „výročí“ sesmolil menší elaborát na téma „Alfa Romeo 156 2.0 TS“.

Datum: 1. 12. 2008, čas: 09:16, místo: dálnice D5 směr Plzeň, událost: najeto 250 tis. km
Možná je tak trochu čas bilancovat dosavadní život s Alfou Romeo 156 2.0 TS.

Fakta:
Alfa Romeo 156, rok výroby 3/2000, motor 2.0 TwinSpark, výkon 114 kW (155 HP), SportPacket II*, doplňky z Alfa Romeo katalogu - velké DTM křídlo, 17“ bílá paprsková kola SpeedLine, červená barva, koupen jako nový v Nizozemí za cenu 32600 NLG (v době pořízení 1 NLG = 15 Kč). Vůz nemá klimatizaci a ostřik předních světel.
* SportPacket II – snížený podvozek o 25/25 mm, prahy, kožený volant a řadící páka, černé budíky s červeným podsvícením, středový panel v karbonové úpravě, sedačky Recaro s látkovou úpravou Antracit, příprava pro handsfree s anténkou na střeše, litá kola 16“ 205/60 (později změněno na 17“ 215/45).

Provoz:
Do konce roku 2002 byl vůz provozován převážně v Nizozemí, sporadicky na německých dálnicích a v České republice. Od roku 2003 převážně v České republice.
Během trvání záruky byl vůz servisován pouze u autorizovaných servisů (jak v Nizozemí, tak i v ČR). Po skončení záruky částečně u autorizovaných servisů, ale jinak převážně u doporučených automechaniků.
Servis prováděn vždy podle předepsaných úkonů, nebo podle potřeb. Na dokreslení jen pár příkladů: výměny rozvodů každých 80 tis. km (doporučeno výrobce, vždy originál), výměny oleje každých 20 tis. km (doporučeno výrobcem), výměna svíček každých 100 tis. km (doporučeno výrobcem, vždy originální).
Motor provozován na olejích: Castrol 10W40, Selenia 10W60, a pouze jednou s olejem 0W30. Pořadí odpovídá četnosti použití oleje. Hladina kontrolována průběžně, nicméně vždy držena minimálně v horní polovině maximálního množství.
Palivo tankováno v 99 procentech případů Natural 95, za posledních 5 tis. km převážně Shell V-Power 95.
Styl jízdy střídavý, povětšinou poklidný. Občasný sportovní styl ve vyšších spektrech otáček (nejčastěji na klikatých a kvalitních silnicích), jednou na okruhu v Mostě, třikrát v životě dotaženo do omezovače, velmi sporadické delší sportovní etapy (Praha – Olomouc 2:04 hod, Frankfurt (D) – Brunssum (NL) 1:40 hod).
Spotřeba se pohybuje v rozmezí 8-12 litrů (podle stylu jízdy a místech provozu). Přesně monitorována je pouze posledních 5 tis. km, kdy je provoz převážně na Shell V-Poweru a pohybuje se na hodnotě 8.73 l/100 km v opravdu kombinovaném provozu (Praha, dálnice, silnice I. tř, silnice II. tř.)

Závady během provozu:
V době trvání záruky se na vozidle vyskytla jediná závada.
2002 – spojkový pedál zůstával na podlaze, znemožněno řazení rychlostí. Odvezeno do autorizovaného servisu Ricardo v Plzni. Opraveno nadvakrát. Nejprve vyměněn hlavní spojkový válec spolu se spojkovým válcem na převodovce. Po nějaké době se závada opakovala znova. Reklamační oprava provedena opět v Ricardu výměnou hadice mezi spojkovými válci. Od té doby se závada již neopakovala.

Leden 2003 – zamrzlá chladící kapalina. Následek neodborného posouzení chladící kapaliny v autorizovaném servisu. Deklarovaná hodnota – 37 stupňů nebyla pravdivá. Motor zamrzl při – 18 stupních. Vůz dotažen do servisu, kde došlo k rozmražení, výměně termostatu, chladící kapaliny a „zátek“ motoru. Provedeno v Autoservisu Dojáček, Praha.
2005 – nutnost kompletní výměny horních a dolních ramen přední nápravy. Výměna příčných ramen zadních náprav.
2006 – snímač otáček motoru.
2007 – oprava olejového šroubu na vaně motoru. Stržený závit při výměně oleje u A.T.U. První pomoc poskytnuta v autoservisu Dojáček, oprava odborně dokončena v servisu FIAT v Litoměřicích.
2007 – vozidlo neprošlo STK, na vině špatná lambda sonda. Měněno v Autoservisu Kameník.
2009 – výměna silentbloků zadní nápravy. Měněno v Autoservisu Kameník.

(Hodnocení jednotlivých servisů bych si nechal do jiné sekce na trochu jiný čas.)

Další opravy a výměny:
2003 – první vloupání do vozidla. Poškozen zámek u řidiče, poškozen středový panel při dolování radia, poškozen zámek u schránky před spolujezdcem. Vše opraveno z pojištění vozidla, zaslepeny zámky. Provedeno u Autoservis Dojáček.
2005 – při výjezdu z garáže odřeny pravé zadní dveře. Oprava a lakování v Autoservisu Kameník.
2006 – při drobné nezaviněné nehodě v Praze nutnost výměny předního nárazníku. Oprava a lakování provedeno u Autoservis Kameník.
2007 – celkem třikrát vloupání do vozu. Při jednom rozlomena klika u řidiče. Koupena na vrakovišti, vyměněna u Autoservis Kameník.
2002 a 2007 – oprava prohnutých (naražených) litých 17¨“ disků.

Pak už se jednalo pouze o provozní výměny. Mimo jiné se dvakrát měnil vlnovec na výfuku, dvakrát výměna brzdových kotoučů a jiné. Nejotravnější výměna je u obrysových světel. Přístup k žárovce je otřesný a halogenová žárovka 6W, která odchází poměrně často, není zase z nejlevnějších. Neznáte někdo kloudnou náhradu?
K uvedeným opravám a servisním úkonům mám, z 95 procent, veškerou dokumentaci.

Co potřebuje opravu:
Variátor – typická „závada“ u TS motorů, údajně ji způsobuje konstrukční nedokonalost.
(opraveno v únoru 2009)
Přední sklo – znáte to, jedete na dálnici, předjíždíte kamion a najednou rána. Na skle krátká čárka, která se po ujetí dalších několika kilometrů rozšíří natolik, že je nesnesitelná nejen pro příslušníky Policie.
(vyměněno v prosinco 2008)
Potah volantu – kožený potah volantu je na jedné straně už opotřebován a tak dojde k jeho přešití.

Co potřebuje zkontrolovat a zhodnotit stav:
Podvozek – sportpacketový podvozek ve spojení se 17“ koly na tankodromu ČR trpí společně s uložením náprav. Bude potřeba opět nechat zkontrolovat uložení podvozku (jak předek, tak i zadek) a nechat změřit opotřebovanost tlumičů a pružin.
(Únor 2009 - stav ještě stále ucházející)
Převodovka – mírný průsak oleje ve spojení motoru a převodovky. Potřeba zhodnotit jak vážné to je a případně nechat přetěsnit.
(Nikterak závažné. Bude stačit přetěsnit s případnou opravou nebo výměnou spojky)
Motor – v poslední době se objevil olej v místech, kde by se mohlo jednat o průsak v oblasti těsnění pod hlavou.
(Únor 2009 - výměna těsnění ventilů)
Výfuk a spodek vozu – téměř 9 let celoročního provozu se na nich určitě podepsal. Je třeba zhodnotit stav a provést případné opravy a úpravy.
(Únor 2009 - výměna střední části, koncovka je zatím ucházející)

Vlastní úpravy:
Sportovní vložka sání Autodelta, odstranění kužele z boxu sání a „šneka“ před boxem.

… a nakonec pocity uživatele:
Před AR156 jsem měl Mazdu 323F 1.8 DOHC z roku 1994. Přechod byl úžasný. Hlášky typu: „Ku.va to jede“, „A jak to zatáčí“, „Tak jsem zabrzdil 50 metrů před křižovatkou, páč si nemůžu pořád zvyknout na ty brzdy“, „Hele, mrkej na to – 100, 130, 150, 170, 190, 200, 220.. Brzdi vole jedeš nějak rychle“, atd. byly téměř na denním pořádku. Nebo konstatování kamaráda: „Až pojedeš těch 180 tak mi řekni“, v tu chvíli bylo na tachometru 210 :o).

Ale teď objektivně.
Ergonometrie celého prostoru vozu a uspořádání ovladačů je pro mě naprosto dokonalé. Barevné provedení je i po těch letech atraktivní. Pohodlí v autě je pro mě více než dostačující, sedadla mají boční vedení vynikající i při razantnější jízdě, pro delší cesty by se hodila bederní opěrka (poznámka manželky). Místa jak vpředu, tak vzadu je dostatečně. Cestoval jsem na zadních sedadlech celkem dost kilometrů a stísněně jsem se necítil a kolena také netrpěla. A to nejsem nejmenší (182 cm). I po těch letech stále velice pohledná karoserie nepotřebuje komentáře, elegantní řešení klik zadních dveří vzbuzuje u lidí pocit dvoudveřového provedení. Nespočetněkrát jsem musel vysvětlovat, že přední sedadlo se opravdu nevyklápí a klika na těch zadních dveřích opravdu je. Provedení sedan má sice limitující přístup do kufru a jeho velikost taky není ohromující, ale s tím se musí při pořizování daného vozu počítat. Mě to nijak neomezuje a co jsem potřeboval přepravit jinam, tak jsem přepravil.
Motoru trochu chybí výkon v nižších otázkách, ale dokonale to vynahrazuje v těch vyšších. Je radost jezdit s motorem o kterém víte, že mu vyšší otáčky vůbec nevadí, spíše naopak, si v nich libuje. No a zvukový doprovod… I když jen čtyřválec, tak je fascinující a se zvyšujícími se otáčkami přímo ohromující. Malá motoristická symfonie :o)
Podvozek s továrním sportovním nastavením a snížením o 25 mm na obou nápravách funguje dokonale. Na kvalitních silnicích dokáže vůz držet stopu hodně do krajností, když si člověk už myslí, že povolí, tak pořád ještě může… Na nekvalitních silnicích je hodně cítit nerovnost povrchu a vůz se chová trochu kostrbatě. Úplným neštěstím jsou pak podélné a říčné koleje. Tam je vůz už poměrně dost nestabilní (u mě částečně způsobeno 17“ koly a pneu 215/45). Řízení má strmý chod, což jen podtrhuje sportovnější ambice auta. Daní za to je pak malý poloměr otáčení, který občas způsobuje problémy při parkování nebo ježdění v parkových domech.
Poruchovost a nutnost oprav nevybočuje z normálu. Některé výměny na voze jsou daní za jeho sportovnější charakter a tak mu není potřeba to vyčítat. Pokud bych chtěl odolné auto na naše cesty, odolné proti nehodám, blbcům na parkovištích, schopné transportovat materiál na stavbu a celkově nudné koupím si obrněný transportér. I když s tím transportérem je vlastně sranda… Koupil bych si něco z domácích luhů a hájů a nebo z nejmenovaného koncernu…
V celkovém hodnocení mám vůz, který chci a vyhovuje mi. I po těch letech mi dává radost z jeho řízení a radost z jízdy. A dá se říci, že kdykoliv jsem měl jakýkoliv splín, tak AR mi tento stav dokonale zaplašil… Když usednu za volat, přistihnu se, jak se usmívám a těším se na jízdu… A ta drobná husí kůže po těle při lehkém vytáčení motoru… Hmmmm… Je tam… :o)

Závěr:
Načichl jsem k Alfám.. Těší mě to… Drží mě to… Baví mě to… A až přijde na další výměnu, třeba z důvodu rozrůstání rodiny, vím, že to bude zase Alfa… Nejspíše, jak říká manželka, čičí 159 Sportwagon :o)))

Tak to je vše přátelé… Načínám dalších, snad pohodových, 250 tis. km. :o)))
Naposledy upravil(a) Tazdevil dne 26.1.2010, úte 18:13, celkem upraveno 3 x.
Alfa Stelvio 2.0 Veloce '21
Alfa 147 GTA '05 by Autodelta
Alfa 159 SW 2.4 JTDm '07 pseudo Ti
ex Alfa GT 1.9 JTD '05
ex Alfa 147 2.0 TS Selespeed '01
ex Alfa 156 2.0 TS '00
ex Mazda 323f 1.9 GT '94
a další Alfa Giulietta 1.6 JTDm '12 v rodině

Aleš
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 559
Registrován: 21.1.2008, pon 18:12
Bydliště: Zaříčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleš » 7.12.2008, ned 18:17

Moc pěkná"životní"bilance :smt023
AR 145 1,6 boxer RACE CAR
Buick Regal V8 301 rv 79
Chrysler Neon 2,0
ex-AR 156 2,0 TS
ex-AR 155 V6
ex-AR 33 1,7 Permanent
www.alistrechy.cz

modenaboy
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 817
Registrován: 25.1.2008, pát 16:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modenaboy » 7.12.2008, ned 18:27

Dnes jsme tu s Richiem psali, jak okouzlující je svoboda.
Ale tahle věrnost je úžasná, oceňuju tvůj smysl pro pořádek a nekončící lásku k Alfě.
BMW 730d, Superb TDI

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1410
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Příspěvek od Petan » 7.12.2008, ned 18:37

Hezké :smt023
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Tazdevil
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 531
Registrován: 22.2.2007, čtv 22:05
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od Tazdevil » 7.12.2008, ned 18:43

modenaboy píše: Ale tahle věrnost je úžasná, oceňuju tvůj smysl pro pořádek a nekončící lásku k Alfě.
Je věrnost a věrnost. Doma máme ještě Ochcáfku v tédéíčku (66kW) a tou taky občas jezdím. Jenže a.vs.s .
A jestli je moje láska k Alfě nekončící? Jsem tak trochu i konzervativní člověk (jednou značkou žiletek se holím už 8 let, na jedné motorce mám najeto už 93 tis. km, atd.) a pokud mě to auto někdy vypeklo, tak jsem nadával, ale jakmile zase bylo v pohybu, tak veškeré negativní emoce byly fuč... Prostě Alfa mě bavila, baví... A chci věřit tomu, že nadále bavit bude...
=D>
Alfa Stelvio 2.0 Veloce '21
Alfa 147 GTA '05 by Autodelta
Alfa 159 SW 2.4 JTDm '07 pseudo Ti
ex Alfa GT 1.9 JTD '05
ex Alfa 147 2.0 TS Selespeed '01
ex Alfa 156 2.0 TS '00
ex Mazda 323f 1.9 GT '94
a další Alfa Giulietta 1.6 JTDm '12 v rodině

Tomas 156
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 173
Registrován: 2.2.2008, sob 19:57
Bydliště: Č. Budějce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas 156 » 7.12.2008, ned 18:52

Jo alfamánie, to je hezká nemoc. Ať Ti to jezdí chlape alfaromeo1 :smt023
ex AR 156 SW 2.0TS
ex AR 156 1.8 TS
AR GT 1.9JTDm Q2

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8568
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 7.12.2008, ned 19:23

Paradni hodnoceni. :smt023
Za sebe musim rict, ze v terminu unor 2003 bych tam mel nastup do vykonu trestu... :-D
Hyundai Santa Fe T-GDI HEV AWD - 25´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
nej ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

modenaboy
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 817
Registrován: 25.1.2008, pát 16:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modenaboy » 7.12.2008, ned 19:28

to : Tazdevil

zajímal by mě tvůj názor na ty nejmarkantnější rozdíly alfa vs. tdi 66kW

Já s tím jezdím v práci a mám spoustu poznatků, ikdyž ty máš doma benzín, tak to nejde tak úplně porovnat.
BMW 730d, Superb TDI

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4916
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kůrkyn » 7.12.2008, ned 19:34

Konečně recenze od člověka, který má auto od nova a nehodnotí ojetinu z bazaru. To pak lehce vznikají mýty o zadírání a kdesi cosi.

Ať Ti dělá radost pořád pryč :smt023

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3367
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roberto37 » 7.12.2008, ned 20:02

Modenaboy ten rozdíl mezi Ochtou Tdi 66kw a JTS 122kw ti mohu klidně posat já. Měl jsem jí 3 roky. Lil jsem do ní jen naftu, byla spolehliva, ale o nějakém prožitku ani vidu ani slechu. A startování v zimě, myslím ten randál co dělala s olejem 0w-30 Brrrr. No když jsem sednul do Alfy byl jsem z ní úplně hotovej. Ten rozdíl je nepopsatelný.

Jinak Tazdevilova recenze je lék pro vysokooktanové cuore srdce
AR Giula 2,0 Super
EX AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné foprafy fesměs končí felkou katastrofou

modenaboy
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 817
Registrován: 25.1.2008, pát 16:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modenaboy » 7.12.2008, ned 21:42

Já to právě zažívám, kdysi jsem si myslel jak je to skvělý motor, ale ty vibrace, hlučnost, reakce na otočení volantu, hrůza.Jen ten rejd je dobrý.
BMW 730d, Superb TDI

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18991
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Kubas » 7.12.2008, ned 21:42

Taz: jo jo, dobrý popis.... :smt023 Ať holka jezdí.... 156 se stala klasikou devadesátých let a pro Alfu bude těžké udělat auto, které její úspěch překoná....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

kejml
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 998
Registrován: 18.8.2007, sob 14:43
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejml » 7.12.2008, ned 21:52

Tazdevil: Ať slouží!
Až budeš mít chvilku, moc se těším na ty zážitky ze servisů.
0.125 carburatore

www.Zlatnické řemeslo.cz - Zakázková výroba zlatých šperků
Výhody pro Alfisti.cz

kravitzUL
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1167
Registrován: 25.3.2008, úte 21:33
Bydliště: Liptákov někde v Pojizeří

Příspěvek od kravitzUL » 7.12.2008, ned 23:13

..krásnej popis :smt023 .. taky mám ty samé pocity k A.R. ...sportpacket TS jsem taky zažil, takže chápu :wink:
Spider Veloce 2.0, 93kw - Olda Timr
GT 3.2 bussánek Q2
166 2.4 Jtd, 129 kw

ex - 159 1.9 JTDm, 110 kw
156 SW, 1.9 JTDm
156, 1.8TS, Sportpacket
33, 1.7, 16V, 97 kw
33 1.4 boxer Imola , 65kw
Cuore Sportivo - spolehlivost na ho...o

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Osm let a osm měsíců, 250 tis. km - život s AR 156 2.0 T

Příspěvek od Richie » 8.12.2008, pon 08:11

Tazdevil píše:Když usednu za volat, přistihnu se, jak se usmívám a těším se na jízdu… A ta drobná husí kůže po těle při lehkém vytáčení motoru… Hmmmm… Je tam… :o)
koukam, ze jsme na tom stejne :)
paradni recenze :) :smt023
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Doktor1962
Nováček

Příspěvky: 147
Registrován: 25.3.2008, úte 12:46

Příspěvek od Doktor1962 » 8.12.2008, pon 08:39

Tak tomu říkám povídáníčko. :smt023 Rád bych viděl porovnání s jinými značkami aut a těmito km.

JiVi
Nováček

Příspěvky: 134
Registrován: 8.1.2007, pon 14:16

Příspěvek od JiVi » 8.12.2008, pon 08:49

oprava zavitu zatky oleje, to me bude taky cekat. jakpak se to opravuje? :-k
Alfa Romeo 156 1.9JTD

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Příspěvek od Richie » 8.12.2008, pon 08:50

Doktor1962 píše:Tak tomu říkám povídáníčko. :smt023 Rád bych viděl porovnání s jinými značkami aut a těmito km.
no treba takove ochcavka tdi ve 250 tis km je teprve zajeta a a samozrejme bez jedine pruchy :-D
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Zip166JTD
SemTuFurt

Příspěvky: 1596
Registrován: 22.12.2007, sob 10:17
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Zip166JTD » 8.12.2008, pon 09:03

Parádní recenze. Přál bych alfám více takových prvních majitelů jako si ty.

Já sám mám názor že nejsou auta lepší a horší teda co do spolehlivosti samozřejmě :-). Jelikož dnes stejně výrobci dělají všechny díly do všech aut na jedno brdo. Jen první majitel má zásluhu pak na životnosti celého vozu. Je těžké koupit auto od člověka pro něhož je maximálním technickým úkonem otevřít víčko nádrže. Nedej bože se ho zeptat na měrku na olej :smt102 . Pak takové auto třeba 6 let staré koupíte z bazaru , na něm napsané dovoz D a na tachometru poctivých :smt098 95 tisíc km. Ze slovy bazarysty že si alfičku ze 160 konama a sportpaketem koupila babka na nákupy. Přitom jsem viděl noví model Mondea 1 rok a 7 měsíců starého dotaženého z německa a na tachometru přes českého překupníka 45 tis. km. po sléze na pc 168 tisíc. Kolik pak může mít taková alfa za šet let ? A u nás se pak takové auta zatracují, aspon v takovém případě jako je Tazdevil jde vidět že úplně zbytečně.
Přeju hodně dalších kilometrů. :smt023

Tazdevil
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 531
Registrován: 22.2.2007, čtv 22:05
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od Tazdevil » 8.12.2008, pon 11:43

JiVi píše:oprava zavitu zatky oleje, to me bude taky cekat. jakpak se to opravuje? :-k
Prvotní, záchraná oprava spočívala v tom, že šroub namastili nějakou pastou a zatočili to do toho poškozeného závitu, ta pasta se vlivem tepla zatáhla a utěsnila spoj.

Konečná oprava spočívala v tom, že se vyřezal do poškozeného závitu nový, mírně větší průměr a použil se jiný, větší šroub, který odpovídá průměru toho nového závitu...

Takhle mi to bylo vysvětlano tím, kdo to opravoval...
Alfa Stelvio 2.0 Veloce '21
Alfa 147 GTA '05 by Autodelta
Alfa 159 SW 2.4 JTDm '07 pseudo Ti
ex Alfa GT 1.9 JTD '05
ex Alfa 147 2.0 TS Selespeed '01
ex Alfa 156 2.0 TS '00
ex Mazda 323f 1.9 GT '94
a další Alfa Giulietta 1.6 JTDm '12 v rodině

JiVi
Nováček

Příspěvky: 134
Registrován: 8.1.2007, pon 14:16

Příspěvek od JiVi » 8.12.2008, pon 12:16

tak pastu u ztam mam, takze me ceka rezani zavitu :-)
Alfa Romeo 156 1.9JTD

Strawberry156
Uživatelský avatar

Příspěvky: 32
Registrován: 1.7.2007, ned 02:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Strawberry156 » 13.12.2008, sob 21:29

Tazdevil - Chtěl bych se tě zeptat,kolik ti to po těch 250 tisících žere oleje.No,pak by mě zajímalo jestli jsi měnil spojku (lamelu,přítlačák a ložisko).Co převodovka,synchronizace pořád OK?měnil jsi v ní olej?Proč jsi dával pryč toho šneka ze sání?Mě přijde,že tam není až tak zbytečnej,určitě je naladěnej k sacímu traktu jako celku,možná trochu ochlazuje vzduch..jede to bez toho šneka líp,nebo to má vliv na zvuk,nebo jakej účel je vyhodit toho šneka?
Variátor jsi tedy ještě neměnil?Máš ho tam celejch 250tkm - v kolika km se u něj začalo projevovat klepání(opotřebení)?

Jinak jezdíš převážně město,nebo venek,nebo v jakym poměru?
Alfa Romeo Giulietta 1,6 100Hp - Minulost
Alfa Romeo Giulietta 1,8 121Hp - Minulost
Alfa Romeo 156 2.0 Twin Spark 150Hp - Minulost
Alfa Romeo 156 2.0 Twin Spark 155Hp - Současnost

Tazdevil
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 531
Registrován: 22.2.2007, čtv 22:05
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od Tazdevil » 13.12.2008, sob 23:51

Strawberry156 píše:Tazdevil - Chtěl bych se tě zeptat,kolik ti to po těch 250 tisících žere oleje.No,pak by mě zajímalo jestli jsi měnil spojku (lamelu,přítlačák a ložisko).Co převodovka,synchronizace pořád OK?měnil jsi v ní olej?Proč jsi dával pryč toho šneka ze sání?Mě přijde,že tam není až tak zbytečnej,určitě je naladěnej k sacímu traktu jako celku,možná trochu ochlazuje vzduch..jede to bez toho šneka líp,nebo to má vliv na zvuk,nebo jakej účel je vyhodit toho šneka?
Variátor jsi tedy ještě neměnil?Máš ho tam celejch 250tkm - v kolika km se u něj začalo projevovat klepání(opotřebení)?

Jinak jezdíš převážně město,nebo venek,nebo v jakym poměru?
Tak trochu popořádku:
Oleje si bere tak 2-3l/10000 km. Ale ty tři litry naskočí v momentě kdy se jezdím opravdu projet.

Po novém roce jsem domluven na takovou malou prohlídku, při které se budou měřit tlaky ve válcích, různé vůle a tak... Výsledek tu samozřejmě zveřejním...

Spojku (lamelu,přítlačák a ložisko) mám zatím stále originální a původní, nebylo měněno. Olej měněn v převodovce zatím třikrát. Naposled při 240 tis. km. Synchrony i převodovka zatím fungují normálně. Jen za studena tam jde jednička trochu hůře (ale to by nemělo naznačovat žádný problém).

Kužel ze sacího boxu jsem vyndal protože jsem tam dal vloku GREEN a dočetl jsem se o tom na AR stránkách, tak jsem to chtěl zkusit. Konzultoval jsem to i Vencou Kameníkem a po jeho konzultaci vyndal i toho šneka. To znamená, že vzduch teď jde přímo do boxu ke vložce a pak bez překážek rovnou do sacího potrubí. Vliv na výkon nemám podložen žádným měřením, zvukový doprovod je ale znatelný.

Variátor mám pořád původní, opotřebení se projevilo kolem 150. tis. km. Údajně má mírný negativní vliv na průběh výkonu a spotřebu. Možné to je, proto teď půjde nejprve zkusit zrepasovat a pak případně úplně vyměnit... Když se optáš, proč jsem ho neměnil dříve... Dobrá otázka... Taky bych si na ní rád odpověděl... :-k

A poměr provozu... No... Teď je to docela diskutabilní, protože bydlím v Praze a tam i když jedeš mimo, tak vlastně najedeš několik km i městem. Ale než jsem zakotvil v hlavním městě, tak převažovaly cesty mimo město delšího charakteru (bydlel jsem na vesnici 60 km od Prahy a jezdil do ní za prací)... Dobře, střelím vod voka - převažují delší cesty, než jen od futer k futrům...
Alfa Stelvio 2.0 Veloce '21
Alfa 147 GTA '05 by Autodelta
Alfa 159 SW 2.4 JTDm '07 pseudo Ti
ex Alfa GT 1.9 JTD '05
ex Alfa 147 2.0 TS Selespeed '01
ex Alfa 156 2.0 TS '00
ex Mazda 323f 1.9 GT '94
a další Alfa Giulietta 1.6 JTDm '12 v rodině

Strawberry156
Uživatelský avatar

Příspěvky: 32
Registrován: 1.7.2007, ned 02:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Strawberry156 » 14.12.2008, ned 01:55

Tazdevil - Kolik na ní hodláš ještě najezdit?Docela by mě zajímalo kolik km ten motor má skutečnou životnost..Na tu spotřebu oleje by možná stačilo vyměnit jen kroužky,navíc to ještě není žádnej extrém.

Ty tlaky mě docela zajímaj.Mám změřený tlaky od několika dvoulitrů,tak jsem zvědavej na výsledek po 250tkm.Pak sem ty tlaky určitě dej.

Ta spojka mě docela uklidnila,už jsem se bál,že budu muset d dohledný době měnit,ale koukám,docela vydrží,to je super.Mám 170tkm najeto.
Alfa Romeo Giulietta 1,6 100Hp - Minulost
Alfa Romeo Giulietta 1,8 121Hp - Minulost
Alfa Romeo 156 2.0 Twin Spark 150Hp - Minulost
Alfa Romeo 156 2.0 Twin Spark 155Hp - Současnost

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18991
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Kubas » 14.12.2008, ned 07:49

K tomu měnění oleje v převodovce - mám na JTD najeto přes 200tkm a olej v převodovce furt původní. Při prohlídce ve 200 jsem svému servisu říkal, ať to vymění, ale oni mi tvrdili, že to je zbytečné, že převodovka je na ten svůj olej už zvyklá a že by to byla změna spíš k horšímu.... Auto řadí naprosto bez problémů.... Tak co vy na to? Jinak na ten servis nedám dopustit, mám s nima výborné zkušenosti, takže jim věřím...
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Odpovědět

Zpět na „156“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 0 hostů